Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jak tworzony jest katalog piw

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Totus
    Senior
    • 11-2007
    • 326

    Jak tworzony jest katalog piw

    Przepraszam za noobowatość pytania ale zastanawia mnie jak tworzony jest tutejszy katalog piw.

    Nie bardzo widzę jakieś linki do ich dodawania: http://www.browar.biz/piwo.php

    A pytam dlatego, że co i rusz nie znajduje w nim piw... np. tego: http://www.browar.biz/forum/showthre...Witte+Trappist i innych La Trappe.

    Być może jest jakaś polityka, w którą powyższe piwo się nie łapie...?
    Zapraszam do Browaru Sielanka.
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    W katalogu znajdują się jedynie piwa polskie. Tylko polskie piwa można oceniać z ARTomatu lub wpisać do Dziennika Piwnego poprzez wybranie z listy.
    Piwa zagraniczne można oceniać w dedykowanych im tematach, podzielonych na działy ze względu na kraj. W DP w zakładce piwa zagraniczne należy zarówno browar warzący jak i nazwę piwa wpisać z ręki.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • Totus
      Senior
      • 11-2007
      • 326

      #3
      Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wnioskuję zatem, że browar.biz promuje raczej polskie piwa
      Zapraszam do Browaru Sielanka.

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #4
        Powód jest raczej taki, że trzeba by ze stu osób (w tym korespondentów zagranicznych), żeby w dzienniku piwnym zamieścić kompletną listę piw świata i ją cyklicznie aktualizować.

        Comment

        • Totus
          Senior
          • 11-2007
          • 326

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
          Powód jest raczej taki, że trzeba by ze stu osób (w tym korespondentów zagranicznych), żeby w dzienniku piwnym zamieścić kompletną listę piw świata i ją cyklicznie aktualizować.
          Cóż wszystko rozbija się o politykę, jeśli by pozwolić dodawać każdemu piwo zapewne mniej lub bardziej kompletna baza piw by powstała, a zarazem miejsce do ich oceniania... Wiem, że nie macie pewnie na celu konkurencji z piweczkiem i chcecie uniknąć chaosu jaki to może wywołać.

          Na plus takiej sytuacji mogę pewnie zaliczyć fakt, że piwa są opisane przez znawców.
          Zapraszam do Browaru Sielanka.

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            No cóż, to już pytanie do Arta. Mnie brak sformalizowania piw zagranicznych nie przeszkadza, bo i tak nie oceniam piw w artomacie, a w dzienniku wpisuję ręcznie.
            Last edited by żąleną; 27-01-2008, 01:51.

            Comment

            • Wujcio_Shaggy
              Senior
              • 01-2004
              • 4628

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
              Cóż wszystko rozbija się o politykę, jeśli by pozwolić dodawać każdemu piwo zapewne mniej lub bardziej kompletna baza piw by powstała, a zarazem miejsce do ich oceniania... (...)
              Nie, wszystko rozbija się o brak rąk do pracy. Zgodnie z regułą "jeden obraz = 1000 słów", mały przykładzik, jak użytkownicy wpisują nazwę browaru do DP:

              25. Schofferhofer
              171. Schofferhofer Weizenbier GMBH
              226. Schofferhofer, Frankfurt
              291. Schófferhofer
              357. Schoefferhofer
              358. Schoefferhofer/Binding
              391. Scheofferhofer
              425. Schofferhofer Weizen Biere, Frankfurt/Main
              561. schoeferhofer weizenbier
              562. Schoferhoffer
              568. Schofferhofer Frankfurt
              603. schoeferhofer hefeweizen
              778. Scheofferhofer Weizenbier
              779. Schöferhofer
              i kolejny:
              3. Franziskaner
              8. Spaten-Franziskaner-Bräu
              34. Spaten Franziskaner Brau
              47. Spaten-Franziskaner
              107. Spaten-Franziskaner-Brau
              113. Spaten-Franziskaner-Bräu GmbH
              152. Franciskaner
              258. Franciszkaner
              332. Spaten FranziskanerBrau
              361. Spaten-Franziskaner-Bräu KGaA
              386. Franziskaner Munchen
              387. Spaten Franziskaner Bräu
              436. Spate-Franziskaner-Brau
              439. Franziskaner Brau Monachium
              633. Franziskaner brau
              638. Franziskaner Brau Gmbh
              744. Spaten- Franziskaner-Brau Monachium
              785. Franziskaner Hefe-Weissbier
              832. Franziskaner-Brau
              Toteż sorry, ale pomysł, by "każdy" mógł wprowadzać piwo do bazy jest chyba najgorszym z możliwych...
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #8
                To akurat niewielki problem. Wystarczy założyć temat, zrobić listę, zweryfikować wspólnie nazwy i dopiero wtedy je dodać - 1-100 dodaje Wujcio, 101-200 Totus a A'tomek liczy taczki

                Najgorszą sprawą jest za to aktualizacja. Choć być może zagraniczne browary nie mnożą w opętaniu marek i nie kombinują z parametrami, tylko warzą swoje żelazne pozycje.

                Comment

                • Totus
                  Senior
                  • 11-2007
                  • 326

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie, wszystko rozbija się o brak rąk do pracy. Zgodnie z regułą "jeden obraz = 1000 słów", mały przykładzik, jak użytkownicy wpisują nazwę browaru do DP:

                  i kolejny:

                  Toteż sorry, ale pomysł, by "każdy" mógł wprowadzać piwo do bazy jest chyba najgorszym z możliwych...
                  Ja powiem tak, rozumiem że niekoniecznie ktoś może mieć czas i ochotę na bawienie się w oprogramowywanie tego ale istnieją sposoby na wychwytywanie przypadków o których mowa powyżej.

                  Można to rozwiązać w ten sposób, że chcąc dodać nowy browar byłby on porównywany z listą już istniejących w sposób inteligentny (na razie nie będę precyzował jaki) i dzięki temu wykluczymy powyższą sytuację. A wzorcową nazwę browaru będzie niestety trzeba korygować poprzez klawisz zgłoś błąd.

                  Ja mogę taki engine napisać jeśli będzie wola. Można go również zastosować do nazw piw.

                  PS: A niestety browary zagraniczne tez mocno kombinują z piwkami :-)
                  Zapraszam do Browaru Sielanka.

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #10
                    No to wal z tym do ARTa na PW...
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23799

                      #11
                      Nigdy nie miałem ambicji tworzenia bazy danych piw z całego świata. Te zagraniczne są opisywane na Forum w działach danych kontynentów i krajów Piwo-Konkretnie. Sibarh pilnuje porządku tamże i na mój gust to wystarczy - każdy może się także wypowiedzieć na temat konkretnego piwa i opisywać jeszcze nigdy nie wspomniane produkty. Tutaj koncentrujemy się w szczególności na piwach naszego kraju. Na Piweczku zdecydowano się na "katalogowanie" piw zagranicznych to i chwała im za to. Mam nadzieję że będą mieli tyle zapału żeby utrzymywać owe dane na aktualnym poziomie. Moja decyzja zapadła w tym względzie na samym początku uruchomienia BrowarBizu i nie było to podyktowane chęcią odróżniania się od Piweczka, bo ten serwis ruszył w ubiegłym roku. Na śp. BrowarPL jeszcze starałem się ruszyć piwa zagraniczne ale to w moim mniemaniu syzyfowa praca. Ot, na takie manewry międzynarodowe nie miałem czasu w szczególności że rotacja produktów jest duża, parametrów piw również, wspomnieć można same Niemcy z 12 setkami browarów, gdzie i rotacja producentów jest statystycznie duża.

                      W planach kiedyś było "katalogowanie" piw zagranicznych, ale tylko tych dostępnych oficjalnymi kanałami dystrybucyjnymi w Polsce, ale jak i setki innych pomysłów leży w szufladzie.
                      Last edited by ART; 29-01-2008, 13:09.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎