Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rozdawanie piwa innym w ramach użytku własnego a ustawa akcyzowa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
    A co tu jest do interpretowania? Jest ustawa, która w zakresie ulg odsyła do rozporządzenia. Wystarczy przeczytać i stosować.
    Moim zdaniem owszem jest co interpretować.
    Powiedz Krzysiu jak ty jako piwowar domowy stosujesz rozporządzenie dotyczące ulg w podatku akcyzowym w praktyce? Jestem bardzo ciekaw. Rozdając piwo znajomym płacisz akcyzę jak browar produkujący do 20 tys. hl? A może płacisz akcyzę od calości wyprodukowanego piwa?
    Last edited by delvish; 06-02-2008, 12:04.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stranger Wyświetlenie odpowiedzi
      A tacy użytkowicy jak ja będą tu zaglądali coraz rzadziej
      Daj Boże
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • Jaroslav
        Senior
        • 10-2005
        • 967

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stranger Wyświetlenie odpowiedzi
        O tym czy ktos popełnia przestępstwo skarbowe orzekają w Polsce odpowiednie organy a nie - na szczęście - jakies zapyziałe dupki z tego forum.

        Żaden uprawniony organ nie orzekł przestępstwa w tym przypadku - więc jak na razie to ty koleś popełniasz przestępstwo pomówienia.
        Jak widać - facet z radomia prowadzi działalność oficjalnie pod okiem radomskiej Izby Skarbowej. Możliwe że wydatki na sprzęt i surowce do rozdawanego piwa ujmuje w kosztach firmy.

        Muszę sobie zaklnąć bo wkurwia mnie takie pieprzenie i zniechęcanie ludzi do realizacji ich życiowych pomysłów. Nie przyczepiają się organy podatkowe to muszą się przypierdzielić jacys zyciowi nieudacznicy na takim durnym forum.

        I co z tego macie? Facet z Radomia zamknie sie w sobie a na tym forum dalej bedziecie se pogadywać o pierdołach i przemądrzac sie na zasadzie - kto jest mocniejszy w gębie. A tacy użytkowicy jak ja będą tu zaglądali coraz rzadziej bo nie będą mogli tu znaleźć ciekawych informacji tylko wasze głupawki.

        Na większości for dominują różne przemądrzalce. W efekcie stają się one kółkami wzajemnej adoracji. U was też takie grono jest widoczne. Cieszycie sie tysiącami zarejestrowanych użytkowników. Nie ma z czego bo 99 % z nich ma taki poziom dyskusji głęboko w d...pie!
        Takiego posta mi w tej dyskusji brakowało Browardom nie zniechęcaj się
        do naszego forum, są tu także bardziej dostępni ludzie, którzy np. chętnie poczytaliby
        o Twoim doświadczeniu warzelniczym itp. Wogóle chylę czoła przed Twoim przedsięwzięciem. Jesteś osobą przedsiębiorczą, szkoda że w Polsce tacy mają zawsze rzucane kłody pod nogi. Za lepszą przyszłość

        PS. Nie wiem co się ostatnio dzieje, ale co wypłynie jakaś ciekawa osoba z branży -
        to od razu włącza się stałe grono, które zaczyna głupimi docinkami, czy też nadmierną
        wścibskością (no do cholery browar to przecież normalna firma i nie spodziewajcie się,
        że taki przedstawiciel nagle zacznie wam ujawniać tajemnice handlowe) zniechęcać.
        Naprawdę proszę w takich sytuacjach dwa razy pomyśleć nim coś napiszesz (w ostateczności istnieje też coś takiego jak wiadomość prywatna).

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stranger Wyświetlenie odpowiedzi
          ... Cieszycie sie tysiącami zarejestrowanych użytkowników. Nie ma z czego ...
          Zgadzam się z tym. Trafiają się tacy jak ty, którzy nie potrafią przyjąć do wiadomości faktów, tylko wyskakują z wyzwiskami.

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav Wyświetlenie odpowiedzi
            (...)no do cholery browar to przecież normalna firma i nie spodziewajcie się,
            że taki przedstawiciel nagle zacznie wam ujawniać tajemnice handlowe (...)
            Czy ktoś mi może wyjaśnić o jakim browarze jest ta dyskusja?

            Czy o przydomowym browarze kolegi Browarradom, czy o nowym browarze restauracyjnym w Radomiu, czy może o jeszcze czymś innym
            MM961
            4:-)

            Comment

            • Jaroslav
              Senior
              • 10-2005
              • 967

              #51
              Cytujesz post scriptum, w którym odnoszę się do ogólnej
              sytuacji na forum.

              Comment

              • Krzysztof
                Senior
                • 04-2001
                • 1689

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Stranger Wyświetlenie odpowiedzi
                O tym czy ktos popełnia przestępstwo skarbowe orzekają w Polsce odpowiednie organy a nie - na szczęście - jakies zapyziałe dupki z tego forum.

                Żaden uprawniony organ nie orzekł przestępstwa w tym przypadku - więc jak na razie to ty koleś popełniasz przestępstwo pomówienia.
                Jak widać - facet z radomia prowadzi działalność oficjalnie pod okiem radomskiej Izby Skarbowej. Możliwe że wydatki na sprzęt i surowce do rozdawanego piwa ujmuje w kosztach firmy.

                Muszę sobie zaklnąć bo wkurwia mnie takie pieprzenie i zniechęcanie ludzi do realizacji ich życiowych pomysłów. Nie przyczepiają się organy podatkowe to muszą się przypierdzielić jacys zyciowi nieudacznicy na takim durnym forum.

                I co z tego macie? Facet z Radomia zamknie sie w sobie a na tym forum dalej bedziecie se pogadywać o pierdołach i przemądrzac sie na zasadzie - kto jest mocniejszy w gębie. A tacy użytkowicy jak ja będą tu zaglądali coraz rzadziej bo nie będą mogli tu znaleźć ciekawych informacji tylko wasze głupawki.

                Na większości for dominują różne przemądrzalce. W efekcie stają się one kółkami wzajemnej adoracji. U was też takie grono jest widoczne. Cieszycie sie tysiącami zarejestrowanych użytkowników. Nie ma z czego bo 99 % z nich ma taki poziom dyskusji głęboko w d...pie!

                Z całym szacunkiem - przyłączyłeś się do "durnego" forum i na nim jesteś? Poco obrażasz ludzi na mim co kolwiek piszącym.

                Co do kwesti dawania piwa to sam mam mieszane uczucia.

                Nie będę rozstrzgał sporów natury prawnej. W zasadzie moja propozycja jest prosta: niech każdy przeczyta ustawę o podatku akcyzowym i wyrobi sobie własne zdanie.
                Jedankże Ustawa jest tak skonstuowana, żeby wpłaty akcyzy były jak największe do skarbu państwa.
                Last edited by Krzysztof; 06-02-2008, 23:28.
                Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
                www.twojmalybrowar.pl

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #53
                  Tak powiem - ustawa tak na prawdę nie zajmuje się naszym przypadkiem. Tzn. zajmuje się dlatego, że zajmuje się każdym przypadkiem wytwarzania piwa, ale nie była pisana z myślą o domowym browarnictwie. W przeciwieństwie, więc do ustawy winiarskiej nie zostało uregulowane, co można ze swoim domowym piwem zrobić, bo ustawodawca w ogóle o domowym piwie nie myślał.

                  Mnie w całej sprawie uderzyło to, że w przypadku, który zaczął całą dyskusję chodzi o zwiększenie sprzedaży sklepu. A to moim zdaniem już może zainteresować organy. Gdybym uważał, że to jest legalne, to może sam bym w sklepie zrobił promocję, ze do zakupów piwa za dajmy na to 50-100zł jest piwo z BK gratis. Ponieważ jednak wiem, że to jest śliska sprawa, więc nie będę ryzykował.

                  Nikt, a tym bardziej ja nie chciał tu kolegi z Radomia gnoić, glanować, zniechęcać do wizyt na browar.biz. To była raczej uwaga kolegi po fachu, z przyjacielskim ostrzeżeniem. Ja wiem, że takie rzeczy ciężko słuchać, jeśli ktoś zarzuca, że robimy coś niezgodnie z prawem, wierzę jednak, ze po przemyśleniu sprawy browarradom dojdzie do wniosku, ze nie było złych intencji ani w mojej wypowiedzi, ani pozostałych dyskutantów. Zarzucanie forumowiczom jakichś wrogich postaw jest IMO śmieszne.
                  Last edited by kopyr; 07-02-2008, 09:38.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • Marusia
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 20211

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav Wyświetlenie odpowiedzi
                    Takiego posta mi w tej dyskusji brakowało
                    Jestem szczerze zaskoczona, że brakuje Ci postów, w których forumowicze są określani jako dupki

                    Nie wiem dlaczego nie możesz zrozumieć, że nie chodzi o wytykanie czegokolwiek Browarowi Radom ani zniechęcanie, tylko uświadomienie mu pewnych faktów, z których najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy, a moim zdaniem brak wiedzy szkodzi - Twoim nie?

                    Po za tym - tez jestem ciekawa, o jaki browar chodzi w Twoim postrscriptum, bo przecież nie o prywatny browar w Radomiu, który nie jest przedsiębiorstwem.
                    www.warsztatpiwowarski.pl
                    www.festiwaldobregopiwa.pl

                    www.wrowar.com.pl



                    Comment

                    • delvish
                      Senior
                      • 11-2004
                      • 3508

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                      Tak powiem - ustawa tak na prawdę nie zajmuje się naszym przypadkiem. Tzn. zajmuje się dlatego, że zajmuje się każdym przypadkiem wytwarzania piwa, ale nie była pisana z myślą o domowym browarnictwie. W przeciwieństwie, więc do ustawy winiarskiej nie zostało uregulowane, co można ze swoim domowym piwem zrobić, bo ustawodawca w ogóle o domowym piwie nie myślał.
                      Po pierwsze, ustawa o akcyzie owszem zajmuje się nami.
                      Po drugie, zgodzę się z tym, że w duchu ustawa, poza artykułem zwalniającym piwo domowe z akcyzy, wydaje się nas nie dotyczyć. Taki, jak dla mnie, jest "duch" tej ustawy. Niestety, fakt że ustawa nie jest precyzyjna w odniesieniu do piwowarstwa domowego powoduje, że wszystko zależy od interpretacji odpowiednich urzędów. Interpretacje te z kolei, jak pokazuje polska praktyka, mogą być różne (kwadratowe i podłużne), w zależności od osób, które będą się taką sprawą zajmować. Jeżeli, przyjąć najbardziej niekorzystną interpretację, czyli taką jaką prezentuje Krzysiu, to jak już pisałem można równie dobrze udowodnić, że za piwo warzone wyłącznie dla siebie również trzeba płacić akcyzę
                      Last edited by delvish; 07-02-2008, 12:56.
                      "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                      (Frank Zappa)

                      "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #56
                        Ustawa dotyczy każdego piwa, bez rozdzielania na domowe i przemysłowe. I nie ma w niej nic do interpretowania.
                        Last edited by Krzysiu; 07-02-2008, 13:27.

                        Comment

                        • delvish
                          Senior
                          • 11-2004
                          • 3508

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ustawa dotyczy każdego piwa, bez rozdzielania na domowe i przemysłowe. I nie ma w niej nic do interpretowania.
                          Twoim zdaniem nie ma.
                          Czy jako domowy piwowar płacisz akcyzę od swoich wyrobów, czy też popełniasz przestępstwo skarbowe?
                          Last edited by delvish; 07-02-2008, 13:40.
                          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                          (Frank Zappa)

                          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            #58
                            A co ciebie to obchodzi? Pracujesz w skarbówce? Czy ja ciebie pytam, ile zarabiasz?
                            Last edited by Krzysiu; 07-02-2008, 13:43.

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                              A co ciebie to obchodzi? Pracujesz w skarbówce? Czy ja ciebie pytam, ile zarabiasz?
                              Byłem tylko ciekaw jak łączysz swoje rozumienie ustawy o akcyzie z praktyką.
                              Inaczej rzecz ujmując. Czy uważasz, że piwowar domowy powinien płacić akcyzę od wyprodukowanego przez siebie piwa?
                              Last edited by delvish; 07-02-2008, 13:48.
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              • qberts
                                Senior
                                • 03-2007
                                • 136

                                #60
                                Skoro produkcja na własne potrzeby akcyzie nie podlega to jak ma się to do grupowego warzenia? Jeśli dajmy na to pięciu piwowarów uwarzyło warkę X, nic nie stoi na przeszkodzie żeby piwo z tejże warki sobie przekazywali w końcu była to produkcja na własne potrzeby, z tą różnicą że zbiorowa, rozszerzając tą myśl równie dobrze mogli uwarzyć pięć następnych warek i znowuż nic nie stoi na przeszkodzie, aby się nimi ze sobą dzielili/wymieniali, ot prosta sytuacja piwowarowi A piwo z pierwszej warki bardzo podeszło, stąd jego zapasy już się skończyły, dzwoni do piwowara B bo zapadło mu w pamięci, że uważał on wspólnie uwarzone piwo "X" za nieudane, okazuje się, że ma on jeszcze kilka butelek, następuje przekazanie piwa, jak rozumiem w pełni legalne, a kto im udowodni że nie uwarzyli n różnych piw? W kwestiach prawnych nie jestem zbytnio obeznany, stąd pytanie.
                                Last edited by qberts; 07-02-2008, 13:58.
                                ZASADY DEGUSTACJI
                                zapraszam do dyskusji

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎