Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jeden browar (Jabłonowo, Tarczyn, BrowArmia)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Leonpraga
    Senior
    • 02-2005
    • 468

    Jeden browar (Jabłonowo, Tarczyn, BrowArmia)

    Jeszcze raz mam pytanie co do browaru w Tarczynie czy ktoś wie coś na ten temat, poruszałem już ten wątek w temacie "Miejsce produkcji (warzenia)"

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Leonpraga Wyświetlenie odpowiedzi
    Ostatnio dowiedziałem się od pracownika browaru z Jabłonowa że browar kupił jakieś hale produkcyjne w Tarczynie i na ul. Dobrowolskiego 21 otworzył oddział produkcyjny, zamontował kocioł warzelny do produkcji tanich piw i przymierza się do montażu następnego, czy ktoś słyszał coś na ten temat.
    Znalazłem też wypis browaru w Tarczynie.

    Numer KRS 0000230184 REGON 140075222 Rejestr POZYCJA KRS W REJESTRZE PRZEDSIĘBIORCÓW Aktualna Nazwa
    BROWAR TARCZYN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    Forma Prawna
    SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
    Województwo MAZOWIECKIE Powiat PIASECZYŃSKI Gmina TARCZYN Miejscowość TARCZYN Ulica DOBROWOLSKIEGO Nr domu 21A Kod pocztowy 05-555 Poczta TARCZYN Nazwa organu reprezentacji ZARZĄD
    Osoby zarządzające

    REBANDEL JACEK BRONISŁAW PREZES ZARZĄDU


    I jeszcze jedno pytanie dowiedziałem się też że browar BrowArmia to przedsięwzięcie Browaru Jabłonowskiego i do niego ta restauracja należy.
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Browar Jablonowo już od dobrych kilku lat ma w Tarczynie skład czy też hurtownię własnych wyrobów i nie jest to żadną tajemnicą. Już nieraz bedąc w browarze gdy pytałem o firmowe szkło odsyłali mnie z kwitkiem do tej hurtowni ażebym tam pytał, jednak nie pojechałem tam nigdy. Prawdopodobnie jej adres to ten co podałeś Leo.
    To że piszesz że mają tam uruchomić browar to dla mnie informacją zupełnie nowa. Coś mi nie chce się jednak w to uwierzyć ale jesli coś się dowiesz to informuj nas.
    BrowArmia już od czasu jej założenia należała do właścicieli browaru Jablonowo i to rzecz ogolnie wiadoma (przynajmniej dla zainteresowanych osób ). Część piw sprzedawanych w tym lokalu (np pils) niestety najprawdopodobniej nie jest tam warzona a właśnie w jabłonowskim browarze Z taką przynajmniej opinią się spotkałem i przyznam że coś w niej jest.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Leonpraga
      Senior
      • 02-2005
      • 468

      #3
      Wojtek pytasz czy oni mają w Tarczynie uruchomić browar, z tego co wiem właśnie od pracowników to już uruchomili, jedna warzelnia już dział ponad rok a pod koniec 2007 mieli uruchomić drugi kocioł warzelny, mają wpis do ewidencji jako browar Tarczyn i skład celny. hale który przejęli to prawdopodobnie są firmy „Binder” zajmującej się przetwórstwem owoców, mieszczącej się pod tym adresem
      O BrowArmi słyszałem wcześniej ale myślałem że to plota a zbytnio nie chciało mi się tego sprawdzać a tak przy okazji dostałem teraz potwierdzenie

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        hmmm..Leon . Twoja informacja zaczyna robić się ciekawa. Mam nadzieje ze to nie lekkie nadużycie tzn użycie slowa "Browar" w nazwie gdyż np frma Jako też takiego używa a browarem nie jest ale znalazłem coś takiego


        W tygodniu zadzwonię i sprawdze to. Niestety tylko tyle mogę zrobić na odległość.
        Last edited by Cooper; 09-02-2008, 16:11.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          hmmm..Leon . Twoja informacja zaczyna robić się ciekawa. Mam nadzieje ze to nie lekkie nadużycie tzn użycie slowa "Browar" w nazwie gdyż np frma Jako też takiego używa a browarem nie jest ale znalazłem coś takiego


          W tygodniu zadzwonię i sprawdze to. Niestety tylko tyle mogę zrobić na odległość.
          Senhores, wrzućcie dokładniejsze namiary i nie wykluczam, że zabawię się w Dżemsa B. na miejscu. Do Tarczyna mam ze dwa rzuty pustą skrzynką po piwie...
          Wiecie - jak mawiają mundurowi - "udaję się na miejsce zdarzenia" .

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            A jakich dokładniejszych namiarow się spodziewasz ? Przecież masz podany dokładny adres w Tarczynie
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • cororo
              • 04-2003
              • 766

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
              A jakich dokładniejszych namiarow się spodziewasz ? Przecież masz podany dokładny adres w Tarczynie
              Pobłogosław go!

              Comment

              • Leonpraga
                Senior
                • 02-2005
                • 468

                #8
                Dowiedziałem się ostatnio z zaufanego źródła, że browar Tarczyn, tak jak wcześniej wspominałem, produkuje tanie piwa dla browaru Jabłonowo, pierwsza warka została uwarzona 14 września 2005 roku.
                Tylko pytanie jedno mi się nasuwa czy to jest oddział browaru Jabłonowo czy nowy browar innej firmy produkujący tylko dla jabłonowa, może nie zależy mu na promowaniu własnej marki tylko kasie którą zarabia przy produkcji petowców z jabłonowa.

                Comment

                • Leonpraga
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 468

                  #9
                  Idąc dalej wątkiem „zaufanego źródła” prawie pewne jest to że Tarczyn to oddzielnie działający browar, w niedługim czasie może się okazać, że np. powstanie nowy browar w Pruszkowie produkujący piwo dla Jabłonowa, jak zwykle można się zapytać po co jest to wszystko robione.
                  Browar Jabłonowo przy rocznej produkcji 200 tyś hl korzysta z ulgi i jeżeli by ją przekroczył wpadł by w dołek podatkowy i stracił ulgę. a tak inny browar wyprodukuje dla niego następne 200 hl piwa z przysługująca ulgą.

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #10
                    Właśnie przed chwilą zakręciłem do jabłonowskiego browaru i dowiedziałem się iż faktycznie mają drugi browar w Tarczynie który warzy piwo (tu dopytałem się czy aby na pewno pod tą nazwą nie chodzi o hurtownię itp ale kobita rozwiała moje wątpliwości iż jest to samodzielny browar). Tak więc sprawa jest ciekawa i myslę że można śmiało zaliczyć ten browar jako KOLEJNY , INNY. Browar ten warzy jednak jabłonowskie marki piw a więc kolejna zagwostka dla kolekcjonerów jak odróżniać ich etykiety. Czy mógłbyś Leo jeśli znajdziesz chwilę czasu przejechać się tam i rozejrzeć w sytuacji ?
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Leonpraga
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 468

                      #11
                      Dalsze kroki śledcze z „zaufanego źródła” donoszą że to w Tarczynie jest produkowany, tak jak wcześniej napomknął „Cooper” Pils dla BrowArmii, przy starannym dobraniu najlepszych surowców i ściślejszym dozorze technicznym, więc niema się co łudzić ze pije się piwo jedyne w swoim rodzaju robione na miejscu w BrowArmii.

                      Comment

                      • Leonpraga
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 468

                        #12
                        Myślę że Pancernik, który zgłosił chęć, sprawdzenia tego browaru ma bliżej niż ja i szybciej to zrobi, ja ze swojej strony też go odwiedzę szykuje mi się praca w Tarczynie więc chyba wpadnę tam kilka razy.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9729

                          #13
                          Spox. My name is Cernik. Pan Cernik .
                          Zamierzam podjechać tam jutro rano, jeżeli mnie w tzw. międzyczasie nie zamkną, zaraportuję w ciągu dnia.
                          Specjalnie na te okazję umyłem pojazd... (dla zmylenia przeciwnika - normalnie jest w błocie po dach).
                          Obawiam się jednak, że jeden rekonesans da niewiele, dlatego też zsynchronizujmy zegarki i naprzód!

                          Jeżeli podejrzenia się potwierdzą, chyba oszaleję : browar Jabłonowo 5 km od domu, browar Tarczyn - 10 km, browar Konstancin - 20 km, BrowArmia - 22 km, Bierhalle - 25 km, browar (niebawem) restauracyjny w Radomiu - 80 km. A jeszcze ten Pruszków! Takie rzeczy to tylko w Erze!!!






                          ... albo w Bawarii...

                          Comment

                          • hasintus
                            Senior
                            • 07-2006
                            • 850

                            #14
                            Skądinąd wino "domowe" jakie serwowane jest w Browarmii, kelnerka poinformowała ,że jak się wyraziła: "to nasz własny wyrób, z Jabłonowa".

                            Comment

                            • remfire
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 1334

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jeżeli podejrzenia się potwierdzą, chyba oszaleję : browar Jabłonowo 5 km od domu, browar Tarczyn - 10 km, browar Konstancin - 20 km, BrowArmia - 22 km, Bierhalle - 25 km, browar (niebawem) restauracyjny w Radomiu - 80 km. A jeszcze ten Pruszków! Takie rzeczy to tylko w Erze!!!
                              Niektórym szczęście dopisuje
                              Inni w całym województwie nie znajdą nawet jednego browaru .... jedynym pocieszeniem mogą być pogłoski o Radkowie.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎