Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Duvel Moortgat, Vedett Extra Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Duvel Moortgat, Vedett Extra Blond

    Butelka 0,33 litra zielony bączek, alkohol 5.2 %, eks.brak, kapsel dedyk. piwu
    Kolor - bardzy jasny żółty jak w nazwie, klarowny
    Piana - drobna, wysoka, trwała, została do końca
    Zapach - chmielowo-słodowy
    Gaz - okey
    Smak - średnio słodowy, średnio słodkie, wyraźny chmiel i goryczka
    Poprawny "bitter" belgijski

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1363 (811 opisane na forum ) 711 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Piwo:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione w zeszłym roku w Brukseli w małym markecie sieci Delhaize za 0,94 €.

      Kolor: Bardzo jasny, po prostu słomeczka.
      Piana: Dość ładna, gęsta, opada do szczelnej warstwy i solidnie osadza się na ściankach.
      Zapach: Bardzo silny, mocno chmielowy, ale i z solidną słodową podbudową.
      Smak: Tu już zdecydowanie mniej chmielu. Czuć troszkę słodu, leciuteńką ścierę i wszystko się rozmywa, w posmaku zostawiając tylko niezbyt silną, raczej tępą goryczkę. Smakową mizerię piwa pogłębia jeszcze bardzo wysokie nagazowanie.
      Opakowanie: Jak na zdjęciu Sibarha. Piękny zielony bączek, bardzo prosta etykieta, firmowy kapsel.
      Uwagi: Rozczarowanie. Nie spodziewałem się niczego szczególnego, bo Belgowie nie potrafią warzyć jasnych lagerów (zresztą po co, skoro robią setki innych doskonałych piw), ale to po prostu gorzkawa, przegazowana woda. Przynajmniej butelka będzie do kolekcji. Vedett witbier jest o niebo lepszy.
      Last edited by Twilight_Alehouse; 13-08-2011, 20:11.

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Chciałoby się powiedzieć: zwyczajne piwo. Zalatuje koncernową pośledniością tudzież wyrównanym bukietem, bez ferii nut i akcentów. W smaku nazbyt płytkie, z słabą goryczką. Dodatkowo z tą bladą barwą można byłoby pomylić z produktami Leader Price czy Tesco... gdyby nie piana. Piękna gęsta czapa utrzymująca się do końca, oblepiająca szkło. Nasycenie, owszem drobne, ale w zupełności wystarczające. Ogólnie bardzo daleko mu do LP wytworów, bo jest pijalne, choć za mało wyraziste.

        Comment

        • wrednyhawran
          Senior
          • 07-2010
          • 1784

          #5
          Kolor bladożółty, wręcz słomkowy.
          Piana niewysyoka i średniotrwała opada do kilkumilimetrowego kożuszka.
          Zapach przyjemny, mocno chmielowy, zbożowy, wyczuwam też dodatki niesłodowe (kukurydza, albo ryż).
          Smak leciutki, z początku gorzki, z czasem staje się słodkawy z goryczką jedynie na finiszu.
          W pierwszym momencie skojarzył mi się z Jeverem, ale nie - tamten był zdecydowanie bardziej chmielowy i ziołowy.

          Jeśliby stawiać to piwo w konkury z najlepszymi czeskimi i niemieckimi pilsnerami to poniosłoby porażkę, ale gdyby porównać je z południowoeuropejskimi lekkimi lagerami to naprawdę jest dobrze. Takie piwko świetnie pasowałoby na plażę, czy kemping podczas wakacji na południu Europy.
          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
          Małe Piwko Blog
          Małe Piwko Blog na facebooku
          Domowy Browar Demon

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Delikatny skunks, niezbyt przyjemna, niska goryczka, spora wodnistość i kukurydza. Fatalne to piwo.

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6130

              #7
              Nieciekawie lekki lagerek....

              Piana - szybko grube bąble potem mgiełka z mini lacingiem.
              Barwa - jasna słomka.
              Gaz - koncernowy czyli nie mały.
              Aromat - kukurydziany słód z mini zamokniętą trawą
              Smak - słód zbożowo kukurydziany z lekką goryczką. Na starcie troszkę lekkiej kwiatowej "apowatości"... ale na "sekundy"

              "Siki świętej Wenoryki" / cytat z Wieśka W. /.
              Attached Files

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6130

                #8
                Konsumpcja z zielonej butelki i w grafice jak z 2008 u Sibarh'a.

                Po krótce... aromat skunks na zbożowym. Smak to DMS, zbożowo słodkawe, mała goryczka.

                Jak będzie w brązowej to może jeszcze dam szanse

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎