Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zillertal, Weißbier Hell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    Zillertal, Weißbier Hell

    Butelka 0.33 litra zielona, alkohol 5 %, eks.brak, kapsel dedykowany piwu
    Kolor - jasno pomarańczowy, prawie klarowny, na dnie malutkie farfocle
    Piana - drobna, wysoka i trwała
    Zapach - delikatny drożdżowo-pszeniczny
    Gaz - okey
    Smak - delikatny drożdżowo-pszeniczny, średnio słodkie, lekka goryczka i cytruski
    Bardzo smaczne piwo. Polecam.

    W moim "zbiorze" piw zagr. nr 1538 (893 opisane na forum ) 793 - nowe na forum (moje)
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Hell:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • bono_boniecki
      Senior
      • 10-2007
      • 177

      #3
      Przywiezione przez znajomego z Austrii, widząc napis Weissbier nie posiadałem się z radości;]
      kolor pomarańczowobrązowawy, odpowiednio mętne.
      piana nie zachwycała, po pszeniczniakach wypada spodziewać się więcej trwałości i obfitości.
      zapach wyraźnie drożdżowy i cytrusowy, banany gdzieś w tle.
      w smaku uderzała wysoka kwasowość, piwo orzeźwiające, wyczuwalne cytrusy i goździki, delikatna goryczka.
      to jedyny austriacki pszeniczniak jakiego piłem, zdecydowanie do powtórzenia, ale piłem wiele lepszych piw pszenicznych.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Kolega od wielu lat, tradycyjny piwosz "lagerowy", przywiózł mi z Austrii zestawik tego browaru po tym, jak trochę nad nim (kolegą, nie browarem ) popracowałem...
        Fajny pszeniczniak, o dwa tony ciemniejszy, niż zwykle - ten ma kolor bursztynowy.
        Piana jest pszenicznie WZORCOWA, śliczna czapa, biała, drobna, gęsta, wysoka na 5 cm.
        Na początku wyczuwam goździki, minimalne cytrusy (rozbudowują się potem).
        W smaku łagodne, brak nut zdecydowanych. Wszystko sharmonizowane, brak nut bananowych, z klasycznych nut pszenicznych pojawiają się cytrusy. Taki "soft-weizen" trochę.
        Wysycenie dobre, dla pszenicy optymalne.
        Piwo jest (było) w zielonej butelce, ale poza tym OK - proste, eleganckie. W herbie kozioł i data "1500", budząca duży szacunek. Barwy kremowo-złoto-zielone. Dedykowany kapsel.
        Trochę inna pszenica, ale bardzo sympatyczna.

        Comment

        • iggy_j
          Junior
          • 06-2009
          • 25

          #5
          Bardzo poprawny pszeniczniak. Momentami przechodzący nawet w dobry (może nieco zbyt duża kwasowość). Kolor ciemnożółty. Mocna biała piana. Bardzo dobre nagazowanie.

          Comment

          • Kolesław
            Senior
            • 03-2004
            • 1130

            #6
            Zapach niby weizenowy, ale słaby - trochę drożdży na słodkawym tle.
            Kolor złoto-pomarańczowy, opalizujący równo na całej długości. Na kontrze podają, że bursztynowy.
            Piana błyskawiczna. Tzn. piwo nalewa się szybko, piana nie "rośnie", a toi co jest od razu znika. Czegoś takiego w piwie pszenicznym jeszcze nie widziałem Wysycenie też słabe.
            Smak taki jak zapach. Ślad goryczki w posmaku.
            Nie jest dobre. Złe też nie. Nijakie. Na kaca, dla uzupełnienia płynów i minerałów. Rozczarowanie.
            Zdjęcie tylko po to, by pokazać błyskawiczną pianę. Butelka 0,5.
            Attached Files

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎