Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Velké Březno, Březňák Speciál Světlý

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    Velké Březno, Březňák Speciál Světlý

    zaw. alk. 6,5% (ekstr. 14,0%), but. 0,5 l
    dostępne w sklepie na Pomorskiej (Łódź)

    Sporo czeskich 14-tek ostatnio pojawiło się w sprzedaży w naszym łódzkim sklepie. Myślę, że to zasługa chłodniejszej pory roku, no i Świąt (wiele z tych piw, to specjalne piwa świąteczne). Wszystkie są wyśmienite, oferując wysoką ekstraktywność i silnie rozbudowane wątki słodowe w smaku. A mimo to, jakoś tak się szczęśliwie składa, że każde z nich trochę inaczej smakuje - i tak też się sprawy mają z testowanym Březňákiem:
    kolor - jeszcze ciemnozloty, albo już bursztynowy, zależy jak padnie światło
    piana - gruboziarnista, zbyt szybko ginie, pozostawiając leniwy wianuszek;
    nasycenie - mocne;
    zapach - smakowity, słodkawy, lekko miodowy słód;
    smak - kolejna dobra czeska 14-tka testowana w ostatnich dniach, która potrafi mile zaskoczyć: w smaku Březňáka odnalazłem pyszną słodową kompozycję, tak przesyconą mocnym, goryczkowym i aromatycznym chmielem, że razem stwarzają wrażenie jakiejś takiej owocowo-kwiatowej lekkości; dużo aromatów jest w tym piwie, sporo cierpkości nasuwającej owocowo-ogrodowe skojarzenia; piwo jednocześnie bardzo treściwe i aromatycznie lekkie. No i dłuuuugi chmielowy posmak. Pycha.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    Wersja tegoroczna:
    aromat - słodowy z miodowymi akcentami
    barwa - ciemne złoto
    piana - średniotrwała, pęcherzyki średnie
    wysycenie - nie za wysokie
    smak - przebija słód /browar choć heinekenowski od lutego br. produkuje słód/ podbudowany goryczką chmielową. Spostrzeżenia mam jak u Dreamera - smak nie jest jednolity, bardziej złożony i bogaty. Jest chmielowa, goryczka, ale i akcenty owocowo-kwiatowe.

    Piłem lane i butelkowe. Wg. mnie wersja butelkowa ma mocniejszą goryczkę. Wersja lana przypomina nawet górną fermentację swymi owocowymi akcentami. Tę bardziej polecam. Treściwe, ale nie ciężkie. Wciąż bardzo dobre piwo, choć Drinksunion to już Heineken. Godne polecenia do posiedzenia na chłodne dni

    Comment

    • sienioo
      Senior
      • 12-2008
      • 177

      #3
      Kolor: Ciemnozłoty, ale nie bursztynowy
      Piana: Bardzo ładna, prawie jak śmietana, ale jak dla mnie dość szybko opadła
      Zapach: hmn ciężko powiedzieć, nie wyrazisty, lekko pachniało chmielem
      Smak: mocno słodowy, wyrazisty, również fatwo odnaleźć posmak chmielu, duża goryczka, nie czułem żadnego posmaku kwiatowego jak przedmówcy
      Wysycenie: Średniowysokie, trochę szczypiące.
      Opakowanie: Ciekawe, wyróżnia się na półce z innymi piwami. Etykieta dopracowana.
      Inne: Zakupione za 3,50zł w sklepie Maria, jak na 14 na pewno warto spróbować, ale nie powala

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6075

        #4
        Mimo że trochę słodkie to piwko... to jest całkiem niezłe...
        Pianka startowa... po dłuższym czasie warstewka....
        Gaz średni, kolor jasny bursztyn, zapach owocowo-amberowsko-alkoholowy...
        W smaku lepszy niż w zapachu... mocny słód a na nim znośna goryczka...
        Graficznie inny kapsel, inny podpis gwaranta jakości...

        Piłem go już kilka razy i teraz wyczułem "tę wódę" no ale cóż wypić się wypiło...
        Last edited by sibarh; 24-04-2013, 16:00.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6075

          #5
          Tym razem było bardzo fajne... żadnej wódy...
          piwko odpowiednio gęste a alkohol 6% z 14 to wynik ok...
          nasze z 12-stki mają... ech

          Pije się /piło się/ bardzo przyjemnie...
          Last edited by Javox; 19-02-2013, 10:41.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎