Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sierra Nevada, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Sierra Nevada, Porter

    Kolejna butelka z Sierra Nevada browaru z Chico

    Cena - około 3$ za małą butelkę.
    Alkohol - 5,6%
    Kolor - ciemny, mocno wiśniowy, nieprzenikniony.
    Smak - można się doszukać wiśni, bardzo słodowy - lekki karmel
    Piana - drobniutka, gęsta, długo się utrzymująca

    Wg mnie bardzo dobry 6!! I kolejna piękna etykieta.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Pite kilka miesięcy temu, a przywiezione przez moją małżonkę z NY.

    Kolor: Smoła! Dopiero jak patrzeć pod silne światło, przebija lekka czerwonawość.
    Piana: Niska i bardzo szybko znika.
    Zapach: Bardzo silny. jak to w górnych porterach - owoce, orzechy, estry drożdżowe.
    Smak: Mnóstwo smaku. Na pewno dobitna palona goryczka, smaczki owocowo-estrowe, wrażenie lekkiej wędzoności. Wyjątkowo treściwe jak na domniemany ekstrakt.
    Uwagi: Trochę przypomina ciemne piwa domowe, dzięki temu czuć że browar jest malutki.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      I jeszcze fotka butelki.
      Etykieta rzeczywiście śliczna, powoli zaczynam się zastanawiać nad otwarciem kolekcji z rysowanymi widoczkami.
      Attached Files

      Comment

      • Promil03
        Senior
        • 10-2007
        • 2833

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
        I jeszcze fotka butelki.
        Etykieta rzeczywiście śliczna, powoli zaczynam się zastanawiać nad otwarciem kolekcji z rysowanymi widoczkami.
        Mam serię 14 sztuk "malowanych" etykiet z tego browaru. Zapraszam do Żywca w weekend.

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Aktualna etykieta i piwo:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • tfur
            Senior
            • 05-2006
            • 1303

            #6
            poczytawszy, co powyżej, przystąpiłem do tego piwa z szacunkiem, należnym jak się okazało.
            piany nie zbudowałem okazałej, ledwie cienki jej, dość jasny kożuszek towarzyszył mi do chwili opróżnienia szklanki.
            napój brunatny, ale nie tak nieprzeźroczy, by nie przepuszczał ciemnowiśniowych refleksów.
            zapach intensywny, pełny, bardzo przyjemny. górą tu są orzechy, w głębi jakby siano (choć żoneczce mojej zwiduje się świeżość owoców leśnych).
            każdy łyk dostarcza miłych i obfitych wrażeń smakowych. na starcie karmel, potem kawowość z odrobiną właściwej kwaśności, podsumowane goryczką palonego słodu.
            wszystko podkreśla delikatne wysycenie, które pozwala nacieszyć się smakiem do woli. a właściwie pozwoliłoby, gdyby to nie była mała buteleczka, ha!
            donoszę, że otrzymałem piwo w prezencie w warszawskiej piwonii. za co jeszcze raz grzecznie dziękuję.
            wasze zdrowie.
            veni, emi, bibi

            Comment

            • Oskaliber
              Senior
              • 05-2010
              • 727

              #7
              Kolor: Czarny, choć na upartego można by powiedzieć, że to baaardzo ciemny brąz, pod światło rubinowe refleksy.
              Piana: Beżowa, dosyć gęsta, średnio obfita, dosyć trwała. Utrzymuje się długo przyzwoitą warstewką, minimalnie oblepiając szkło.
              Zapach: Lekka słodowośc, nutka karmelu i aromaty od ciemnych słodów: czekolada, wyraźna paloność, ale nie taka ostro stoutowa, bardziej subtelna.
              Smak: Dosyć treściwe. Słodowość, paloność tutaj już wyraźniejsza i gra pierwsze skrzypce ale nie dominuje całkowicie smaku. Dalej odrobina karmelu, czekolady, estrów owocowych i leciutka kwaskowatość. Całość dosyć ostra i cierpka, prawie stoutowa. Nie ma już tej zapachowej subtelności. Goryczka średnio wysoka.
              Wysycenie: Średnie.
              Ogółem: Bardzo dobre.
              BeerFreak.pl

              Comment

              • x57
                Senior
                • 05-2011
                • 247

                #8
                Kolor ciemnobrązowy.
                Piana niska ale trwała.
                Aromat paloność, słód, lekki karmel, czekolada, lekki chmiel.
                Smak paloność, lekka czekolada, lekki słód, goryczka średnia, minimalnie pozostająca, trochę czekoladowa, wysycenia średnie, dość wytrawne.
                Ok ale nic nie urywa

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎