Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Brewer Export

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    Połczyn-Zdrój, Brewer Export

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złotobursztynowy, robi nadzieję na porządnego lagera. [4]
    Piana: Była ładna, drobnobąbelkowa, brudnobiała. Szybko zmieniła się w cienki kożuszek. [3.5]
    Zapach: Tępawy chmielowy, cały czas idziemy w kierunku dobrego pilznera! [4]
    Smak: I tu rozczarowanie. Dość pusta słodowość, jakieś jeszcze dziwne smaczki... I goryczka? W trakcie picia ochota na dokończenie piwa słabnie... . [2.5]
    Wysycenie: Dość duże, mogłoby podkreślać walor orzeźwiający, ale... [3.5]
    Opakowanie: Czytelne. To główny plus i jedyny, w zasadzie... [2]
    Uwagi: Zaczynając degustację, myślałem, że ot, takie przyjazne piwo "grylowe".
    Kończąc, miałem wrażenie, że do grilla mam znacznie ciekawsze napoje w tej samej cenie (chyba PLN 2,70).

    Moja ocena: [3.225]

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nawet biorąc pod uwagę, że to pilsener to jednak zbyt jasno słomkowy [3.5]
      Piana: Na początku wygląda ładnie, tworzy się całkiem spora ale niestety pęcherzyki nie są zbyt zwarte i szybko zamienia się w cieniutki kożuszek. [3.5]
      Zapach: Delikatny i łagodny chmielowy ale bez wyrazu jakoś [3.5]
      Smak: Bardzo bardzo przeciętny. Taki gorszy Brok Export, nieco goryczki, nieco niestety mdły i trochę duszący. Da się to pić ale ciężko wchodzi [3]
      Wysycenie: Jakieś szczypanie na języku czuć ale fatalnie się układa się w żołądku, zalega. [3]
      Opakowanie: Etykieta ok, prosta bez udziwnień tak jak lubię ale zielona butelka obniża ocenę. [4]
      Uwagi: Piwo do wypicia i zapomnienia, w sumie niezbyt przyjemne.

      Moja ocena: [3.3]
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasnozłocisty, klarowne ale sprawia wrażenie przybrudzonego (szkło czyste) [4]
        Piana: dość rachityczna, trochę jej jest przy nalewaniu, po ok minucie została jedynie 1 centymetrowa warstwa [3]
        Zapach: niezbyt miły, słodowy, pomieszany z zapachem mysiego futerka [2.5]
        Smak: cierpkie, gorzkawe, gorzkawość bynajmniej nie jest chmielową goryczką, pod koniec łyka tak mocna, że aż wykręca, podobnie jak nalewka z piołunu, do tego mocno szczypie w język [2]
        Wysycenie: zdecydowanie za duże, mocne wysycenie powoduje mocne szczypanie [2]
        Opakowanie: zielona butelka, etykieta niczym się nie wyróżniająca, "goły" kapsel [3.5]
        Uwagi: Nigdy więcej tego piwa, zakupione w warszawskim Le Clerk na Bielanach

        Moja ocena: [2.45]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnego bursztynu [4]
          Piana: Początkowo jest po chwili zostaje tylko kilka bąbelków na obrzeżach szklanki [3]
          Zapach: Aromaty słodowe pomieszane ze sfermetowanymi jabłkami i alkoholem jak w piwach bardzo mocnych. Na koniec trochę rozpuszczalnika Absolutnie wadliwe [1.5]
          Smak: Chemiczna gorycz niemająca dużo wspólnego z chmielem. W miarę ogrzewania piwo uroniło nieco posmaków słodowych [2.5]
          Wysycenie: Dobre, wyczuwalne do końca, nie narzucające się [4]
          Opakowanie: Nie lubię przerysowanych czcionek nazwy piwa; brak ekstraktu; kapsel goły, złoty; zielona butelka. Kolorystyka etykiety oOK [3.5]
          Uwagi: Koszmarne piwo albo raczej "piwo". Żal utraconych 2,39 zł w PiP

          Moja ocena: [2.4]

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Nie lubię jak w temacie brakuje zdjęć opisywanego piwa.
            Attached Files

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Jako ciekawostkę podam że wersja cylindryczna tegoż piwa pojawiła się w niektorych sklepach w Dublinie w cenie 5 jura za 4pak. Jak na tutejsze warunki można mówić o cenie niewygórowanej a już na pewno najtańsze z piw polskich. Inna sprawa że raczej mało kto z polonii zna tą angielskobrzmiącą polską markę więc raczej sprzedawanym tu o kilkadziesiat centów droższym polskim molocholom nie zagrozi. Smak raczej niestety nie odróżniający go od pozostałych dolnopółkowców i koncerniaków. Kupiony tylko "dla zaliczenia".
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Piecia
                Senior
                • 02-2002
                • 3307

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: blade, ale oczami się nie pije [3]
                Piana: trzymała się - o dziwo, ponad pół piwa, spodziewałem się zera, al ta śladowo została do końca [4]
                Zapach: nie odrzuca, nie wzbudza zachwytu, czuć słody [4]
                Smak: wahałem się szczerze powiedziawszy między 3,5 a 4, ale piwo (jedno) wchodzi dobrze, wyraźnie słodowo-goryczkowe, nie czuć alkoholu, podobnie jak zapach nie odrzuca, a na tle koncerniaków wyróżnia się na plus [4]
                Wysycenie: ok, po 45 min picia wciąż coś jest [4]
                Opakowanie: zielona flaszka, goły kapsel, etykieta z obco brzmiącą nazwą nie przyciągnię ciekawych czegoś nowego, co najwyżej lumpa szukającego najtańszego produktu [2]
                Uwagi: w MarcPolu lepszych piw w rozsądnej cenie nie ma, to też często po nie sięgam, i uważam, że warto; wolę Połczyn za tę cenę niż pseudokróla czy puszkową Łomżę, gdzie tylko się denerwuję, że tak zepsuto to piwo

                oby sieć MarcPol sprowadziła też pszenicę - klienci czekają

                Moja ocena: [3.85]
                Koniec i bomba,
                Kto nie pije ten trąba !!!
                __________________________
                piję bo lubię!

                Comment

                • Kwadri
                  Senior
                  • 10-2009
                  • 1216

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnozłoty. [4.5]
                  Piana: Drobnopęcherzykowa i szeleszcząca. Zbita, ale po 3-4 minutach pozostaje tylko drobny dywanik. W miarę picia obcieka powoli po ściance. [4]
                  Zapach: Po otwarciu z butelki charakterystyczny skunksik. Po przelaniu ujawnia się miły słodowo-chmielowy aromat, nawet przyjemny i zachęcający. [4]
                  Smak: Wydaje mi się dziwny. Z początku lekko kwaskowe zakończone posmakiem alkoholowym i umiarkowaną goryczą, jednak jakby chemiczną. [2.5]
                  Wysycenie: Pomimo tego, że ścianki zajęły się po nalaniu dużymi bąblami, wydawało mi się słabe, nie orzeźwiające, ale równe do końca. [3.5]
                  Opakowanie: Zielona butla, goły kapsel, a nazwa mało polska. [3]
                  Uwagi: Ogólnie spodziewałem się mega porażki, ale nawet weszło. Raczej nie do powtórki, bo są lepsze.

                  Moja ocena: [3.35]
                  www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎