Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Niefiltrowane Jasne Mocne - 14°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Sulimar, Cornelius Niefiltrowane Jasne Mocne - 14°

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9729

    #2
    I znowu ze smutkiem napiszę: Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...?

    Comment

    • Sokół83
      szynkarz
      • 12-2004
      • 1598

      #3
      wystarcz kliknąć w pierwszy link, jaki wypluwa wyszukiwarka po wpisaniu słowa "cornelius" http://www.browar.biz/forum/search.php?searchid=1054836
      Z INNEJ BECZKI

      www.fotopolska.eu

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Intensywny, złoty, jak na piwo niefiltrowane dość przejrzysty, mało mętny. [3.5]
        Piana: Nie była tak wytrzymała jak na 10-tce, właściwie po paru łykach został tylko cienki kożuszek, na szkle też słabo pozostająca w miarę picia. [2.5]
        Zapach: Słodowy, niestety z dość mocną alkoholową nutą. [2.5]
        Smak: Zbyt słodki, alkoholowy, przywodzący na myśl typowe najtańsze "super strongi" z marketów i delektujących się nimi panów z czerwonymi nosami. [2]
        Wysycenie: Dość słabe ale odpowiadające "ciężkości" piwa. Nie wyobrażam sobie by mogło mieć większe wysycenie bo by było ciężko pijalne. [3.5]
        Opakowanie: Taki sam gruby półwysoki kufel bez logo jak w przypadku 10-ki. [3.5]
        Uwagi: No cóż, diametralnie inne piwo niż 10-ka, która mogła zachwycić. 14-ka wypadała w smaku jakby była dużo mocniejsza (16 lub 17 Blg). Była też jak na piwo niefiltrowane słabo mętna i zbyt słodka.

        Moja ocena: [2.45]

        Comment

        • cap-n-go
          Senior
          • 05-2005
          • 273

          #5
          Piwo podobno niefiltrowane,ale jak dla mnie zupełnie klarowne i nieprzypominające pod tym względem np niefiltrowanego Gościszewa czy choćby weizena z Kipera.

          Smak...na początek wyczuwalne intensywne chleby,w miarę upływu czasu (ogrzewania?)na pierwszy plan wydobywają się słody. Po 14stce spodziewałem się nieco innego piwa(goryczka zupełnie zmarginalizowana,słodkość dominuje) i stąd lekkie rozczarowanie,co nie zmienia faktu że jest to solidne,smaczne(dla mnie głównie ze względu na wyraźny chlebowy posmak),godne powtórki piwo.

          Do tego kosztuje tylko 5 złotych za 0,5 litra co w relacji z 8 złotymi (z tego co pamiętam)za 0,4 np w Bierhalle ma swoją wagę.

          Obiło mi sie o uszy,że Kiper szykuje się do uważenia czegoś sezonowego a tymczasem Porter na dobre zagościł w Szwejku(od wczoraj akurat nieobecny,ale ma być jutro-pojutrze).
          Last edited by cap-n-go; 22-09-2008, 21:36.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎