Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Haacht, Biere d'Abbaye

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    Haacht, Biere d'Abbaye

    Mam pewien kłopot z przypisaniem tego piwa do konkretnego browaru. Na kontrze stoi: "Biere brassee en Belgique sous licence de l'abbaye des Premontres de Tongerlo"
    Nie wiem cóż to za opactwo, żadnych więcej informacji nie ma, poza składem (woda, słód, cukier, chmiel, przeciwutleniacz - kwas askorbinowy).
    Tak się szczęśliwie złożyło, że ostatnio sporo wypijam różnych piw belgijskich i innych w tzw. "belgijskim stylu" dlatego być może to piwo zupełnie zaginęło wśród innych, dużo lepszych w moim odczuciu. Piłem je kilka dni temu i dlatego o szczegóły teraz trudno ale nie zrobiło na mnie większego wrażenia. Owszem, treściwe i dosyć porządne aromatycznie ale musiałbym wprzódy tydzień na warce strong pojechać, żeby się tym piwem zachwycić.
    W sumie dałbym 3.

    Opakowanie 0,75 korkowane naturalnym korkiem.
    Alc. 6,2% obj.
    Cena 1.85 eur
    Attached Files
  • StaryKocur
    Senior
    • 01-2002
    • 1521

    #2
    Sprawdziłem w moich księgach ( Le gout de la biere belge i Les grandes bieres de Belgique ). Wynika z nich, że w Tongerlo usytuowanym pomiędzy Antwerpią a Limburgią warzono piwo już od 1134 roku. Niestety, zarówno opactwo norbartynów jak i browar zostały zrujnowane w wyniku rewolucji francuskiej. Około roku 1840 mnisi odbudowali opactwo. Zaś produkcję piwa powierzyli browarowi w Haecht, gdzie to warzone jest do dziś. To by wyjaśniało napis na butelce.
    Piwo pite z umiarem
    nie szkodzi w żadnych ilościach.

    Comment

    • Krotoszyniak
      Senior
      • 08-2002
      • 516

      #3
      Jest to piwo robione przez Saint Omer we Francji .
      Admin z Ratebeera
      Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
      Poromotor piwnej Polski na swiat :)

      Comment

      • StaryKocur
        Senior
        • 01-2002
        • 1521

        #4
        Jeśli, jak twierdzi Kony, na kontrze jest napisane że piwo jest warzone w Belgii ( biere brassee en Belgique ) to nie może to być St. Omer.
        Piwo pite z umiarem
        nie szkodzi w żadnych ilościach.

        Comment

        • kony
          breweriarz
          • 08-2005
          • 1701

          #5
          Piwo faktycznie kupiłem we Francji ale wyraźnie stoi na kontrze, że uwarzono w Belgii.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎