Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Grand Imperial Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bono_boniecki
    Senior
    • 10-2007
    • 177

    #46
    Pojawił się również u Joli w Warszawie na Koszykowej. Czeka na degustację i jestem dobrze nastawiony mimo, że nie przepadam za porterami;]

    Comment

    • Bruzz
      Junior
      • 05-2007
      • 19

      #47
      W Krakowie jest w Baryłeczce na Zwierzynieckiej - za 3.75 - to chyba najniższa zanotowana cena Ogólnie polecam ten sklep, może wybór nie jest ogromny ale mimo wszystko jest a ceny bardzo przyjazne.

      Comment

      • biereczapplistes
        Senior
        • 05-2007
        • 325

        #48
        Aromat i bukiet bardzo delikatne jak na portera, aż się zdziwiłem.
        Nie można wyczuć w nim tyle tego typowo porterowego posmaku dykty i ropy, jest tu więcej słodu i delikatności.
        Bardzo ciekawa "interpretacja stylu porter" :-)
        Teraz mogliby zabrać się za jakieś triple i dubbelki, zrobić typowego wita, stouty i ale.
        Wszystko przed nimi i przed nami
        Pijast Piwodziej :D

        Comment

        • paveuek
          Senior
          • 09-2001
          • 410

          #49
          W Warszawie Grand Imperial jest dostępny również w Hali Banacha w cenie 4,19. Radzę się spieszyć bo schodzi jak ciepłe bułki.
          Katalog polskich kapsli od piwa: www.kapsle.xon.pl
          Polskie forum kolekcjonerów kapsli: www.forum.kapsle.xon.pl

          Comment

          • Maidenowiec
            Senior
            • 07-2004
            • 2287

            #50
            Dzięki mojemu wydeptywaniu ścieżek porterek pojawił się na Natolinie Konkretnie dzisiaj przyjechała dostawa do sklepu "Marcin" na Pasażu Natolińskim. Sztuka kosztuje 4,40pln.
            Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

            Thou shallt not spilleth thy beer!

            Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
              Dzięki mojemu wydeptywaniu ścieżek porterek pojawił się na Natolinie Konkretnie dzisiaj przyjechała dostawa do sklepu "Marcin" na Pasażu Natolińskim. Sztuka kosztuje 4,40pln.
              No to świetnie bo w Hali Banacha tam gdzie stał ten porter teraz są już tylko puste półki.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • Maidenowiec
                Senior
                • 07-2004
                • 2287

                #52
                Najwidoczniej był jeszcze "U Grubego", gdyż dzisiaj kupiłem ostatnią butelczynę. Może jeszcze będzie, cena 4,20.
                Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                Thou shallt not spilleth thy beer!

                Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                Comment

                • Kamień
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 361

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Niemal nieprzejrzysty, prawie całkiem czarny, o pięknych intensywnie-ciemnokarminowych refleksach. [5]
                  Piana: Lekko niejednorodna, jasnobeżowa i bardzo wysoka, dość szybko opada do półcentymetrowego dywanika. Niestety szybko się redukuje, co raz bardziej odsłaniając powierzchnię piwa. Psuje to efekt jaki wywarło pierwsze wrażenie, a było ono jak najlepsze. [4]
                  Zapach: Niezbyt intensywny, trzeba się bardzo "wwąchać", wsadzając nos do szklanki, a i tak nie ma tu za bardzo co wąchać. Daję się wyczuć tylko nieco słabej kwaskowości owocowej i odrobinę ciemnego słodu. Nic nadzwyczajnego. [3]
                  Smak: Wyważona kompozycja goryczki chmielowej, paloności, nutki alkoholu, lekkiej, cierpkiej owocowości i bardzo delikatnej słodyczy karmelowej. W tle obecne nieśmiałe nutki kawowe. Po przełknięciu, podniebienie ogarnia długo utrzymujący się, wyraźny posmak kakaowy. Ogólnie jest naprawdę nieźle, troszkę za bardzo, jak na mój gust, wyczuwalny jest alkohol, ta spirytusowa nuta utrzymuje się na pierwszym planie i jest troszkę zbyt gryząca. [4]
                  Wysycenie: Umiarkowane, odpowiednie do charakteru piwa, na pewno nie jest go za mało. Cały czas trzyma poziom. [5]
                  Opakowanie: Bardzo mocna strona tego piwa. Całość utrzymana jest w czarno - złotej tonacji. Postanowiono silnie zaakcentować elegancję, i, moim zdaniem, ten cel został osiągnięty. Wszystko jest świetnie dopracowane i wygląda znakomicie. Doczepić się można tylko do napisu "esencja smaku czarnego piwa", tylko po co? [5]
                  Uwagi: Kupione w łódzkim Zofmarze. Bardzo przyjemne piwo, na pewno będę po nie sięgał. Grand nie jest może tak gęsty i treściwy jak choćby porter z Łodzi, nie jest to wzorcowy porter bałtycki, ale jego mocnym atutem jest wyraźny posmak gorzkiej czekolady - jak napisali na etykiecie, tak zrobili i za to należy się pochwała. Trochę przeszkadzał mi ów wyraźny "aromat" spirytusowy. Podsumowując, jest to bardzo smaczne piwo, o dość wyważonym smaku, nieprzesadnej cenie i zapodane przez browar w dystyngowanej oprawie.

                  Moja ocena: [3.8]

                  Comment

                  • Ahumba
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 8962

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                    Najwidoczniej był jeszcze "U Grubego", gdyż dzisiaj kupiłem ostatnią butelczynę. Może jeszcze będzie, cena 4,20.
                    Na Bielanach na ul. Rudnickiego jest w ciągłej sprzedaży
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Pod światło ciemnowiśniowa barwa. Widoczna klarowność. Bez zastrzeżeń. [5]
                      Piana: Ciemnobeżowa, zaraz po nalaniu drobna i dość obfita. Niestety podziwiać ją można krótką chwilę. Po kilku minutach obserwujemy już tylko taflę ciemnego piwa... [3.5]
                      Zapach: Początkowo bardzo przyjemny, delikatny. Trochę owoców, lekkiej kawy i czekolady (choć bardziej mlecznej niż gorzkiej). Gdzieś w połowie wyczuwalny aromat alkoholu, który później na szczęscie ginie. [4.5]
                      Smak: Pierwsze łyki to wrażenie pełni. W charakterze zdecydowanie wytrawne, słodycz jedynie lekko zaznaczona. W tym momencie ma się odczucie że osiemnastka to idealny ekstrakt dla portera
                      Później niestety do głosu dochodzi alkoholowa nuta, rzecz dość dziwna bo to nie porter 22. Pod sam koniec wyczuwalne winne smaczki które kojarzę ze starego portera lwowskiego. [4.5]
                      Wysycenie: Piwo zachowuje optymalne nagazowanie przez cały czas degustacji. [5]
                      Opakowanie: Styl graficzny etykiet rzeczywiście dopasowany jest do ekskluzywnych czekoladek. Może trochę zbyt słabo zaznaczony jest fakt, że to piwo z browaru Amber. Ogólnie ładnie ale bez olśnienia. [4.5]
                      Uwagi: Bardzo się cieszę że ten porter nie ma słodkiego charakteru którego nie toleruję. Już sobie wyobrażam jak pięknie będzie smakować przeleżakowany kilka miesięcy...Mam nadzieję, że będzię to drugi pod względem dostępności porter w Polsce!

                      Moja ocena: [4.45]
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • piowen
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 207

                        #56
                        Mam nadzieję, że będzię to drugi pod względem dostępności porter w Polsce!
                        Ja też mam taką nadzieję... Na razie na Podkarpaciu nie uświadczysz , chyba, że ktoś ma jakieś namiary?
                        "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                        Comment

                        • snorre
                          Senior
                          • 02-2006
                          • 655

                          #57
                          Uwaga! Pojawił się w Poznaniu! Wczoraj namierzyłem w PiP przy Rondzie Starołęka, w cenie ( o ile pamiętam) 4,39, data ważności - sierpniowa. Dziś degustacja
                          Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika snorre Wyświetlenie odpowiedzi
                            , data ważności - sierpniowa. Dziś degustacja
                            Jakim cudem data sierpniowa skoro Simon potwierdził, że pierwsza warka ma datę do 11.X.08?
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • PorterOlo
                              Junior
                              • 04-2008
                              • 5

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładna barwa, w sam raz jak na te proporcje, pod światło widać lekki brąz [4]
                              Piana: W porównaniu do innych "słabszych" porterów, utrzymuje się dość długo [3.5]
                              Zapach: Bardzo aromatyczne piwo - zapach palonego chmielu, drewna, gorzkiej czekolady i kawy [4.5]
                              Smak: Bardzo przyzwoity - jak chyba każdego piwa z tego browaru. Lekka gorycz, posmak kawy, ciekawa kombinacja. Intryguje szczególnie smak który zostaje w przełyku po kilku sekundach od wypicia [4]
                              Wysycenie: Dość wysokie - mnie piwo lepiej smakowało, gdy byłem już w połowie i nie było tak wysycone [2.5]
                              Opakowanie: Dystyngowane - to najlepsze określenie. Może poprawiłbym coś w etykiecie i kontretykiecie, ale tu już się czepiam. Piękny, firmowy kapsel i podpis piwowara - oryginalne. Godne podziwu... [4.5]
                              Uwagi: Jedno z niewielu piw o których można powiedzieć, że z każdym łykiem coraz lepsze. Pozwala na totalny chill - out ^^ Kolejny świetny produkt Amber-a ;]

                              Moja ocena: [4.075]
                              Polska - najlepsze piwo, najpiękniejsze kobiety, najlepszy chleb :D:D

                              Comment

                              • Pendragon
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 13949

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                                Jakim cudem data sierpniowa skoro Simon potwierdził, że pierwsza warka ma datę do 11.X.08?
                                Zapewne rok 08 zmylił, no i to podniecenie

                                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎