Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Połczyn-Zdrój, Borec Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Połczyn-Zdrój, Borec Strong

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • MarcinMM
    Member
    • 06-2007
    • 43

    #2
    blee , gorzko kwaśne nie wiadomo co o słomkowym kolorze i słabej pianie nie polecam ,

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1302

      #3
      co to jest "borec"? jakaś firma z branży przetwórstwa owoców runa leśnego? a może chodzi o ruskie słowo "wojownik"? czy ktoś wyjaśni?
      veni, emi, bibi

      Comment

      • remix20
        Junior
        • 08-2009
        • 1

        #4
        Borec

        Kupiłem to piwo w Netto za około 2 zł. w butelce PET 1L, smak niezbyt, wyczuwalny alkohol i zostaje dziwny posmak w ustach. Co do nazwy to nie wiem co znaczy, wydaje mi się że jest to jakie czeskie słowo.

        Comment

        • Myszon007
          Senior
          • 02-2007
          • 1208

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, klarowny. [4]
          Piana: Całkiem gęsta i trwała, do końca degustacji pozostaje biały kożuch. [4]
          Zapach: Chmielowo - słodowy, lekko piwniczny. Całkiem intensywny. [3.5]
          Smak: Dość mocna goryczka - to zaskoczenie. Posmaki słodowe i kwaskowe, lekki alkohol w tle. [3.5]
          Wysycenie: Bardzo dobre, równe przez całą degustację. [5]
          Opakowanie: Litrowy PET - co tu dużo pisać. Wyróżnia się obecnością krawatki. Brak danych o ekstrakcie. Nakrętka czerwona. [2]
          Uwagi: Poprawne mocne piwo, dużo bardziej goryczkowe od Sarmackiego - co mi bardziej odpowiada. Zakupione w Netto za jakieś 3 zł.

          Moja ocena: [3.575]
          ♪♫

          Comment

          • Myszon007
            Senior
            • 02-2007
            • 1208

            #6
            I fotka z degustacji:
            Attached Files
            ♪♫

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasne złoto, wydaje się być lekko mętne [2.5]
              Piana: niska ale drobna, pozostawia kożuszek w miarę szybko opadający do obrączki, po nalaniu drugiej części piana opada znacznie wolniej [3]
              Zapach: delikatny, słodowy, lekko karmelowy, słabo wyczuwalny chmiel [3]
              Smak: niezbyt treściwy, lekka szmata, goryczka z gatunku tych pestkowych, lekka metaliczność, nie odrzuca co jest na plus w Połczynie [3]
              Wysycenie: średnie, przy drugiej połówce wyraźnie go brakuje [2.5]
              Opakowanie: PET, etykieta typowo mózgotrzepowa, brak podanego ekstraktu, sporo się naszukałem aby znaleźć etykietę w miarę ładną do kolekcji [2]
              Uwagi: Nie było problemów z wypiciem, nawet Żywiec w smaku przegrywa z tym piwem

              Moja ocena: [2.9]
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • baania
                Senior
                • 10-2009
                • 317

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor złoty, klarowny. Po mocy piwa (7%) sądzę, że ekstrakt to jakieś 14%, więc kolor mógłby być ciemniejszy. [3]
                Piana: Pojawiła się i szybko zniknęła. Pozostała tylko obrączka. Brzydki, szary kolor. Zupełnie inna niż na zdjęciu
                Myszon007. [2]
                Zapach: Bardzo lekko słodowy, lekko alkoholowy. Taki nijaki. [2.5]
                Smak: Całkiem dobry. Piwo zdecydowanie słodowe, brak chmielu, wyraźnie czuć diacetyl (który lubię ), czuć alkohol. [3.5]
                Wysycenie: Piwo średnio nagazowane. Wg mnie trochę za wysoko. [3.5]
                Opakowanie: Jak na zdjęciu wyżej - litrowy PET, który nie jest brzydki, ale jest PETem. [2]
                Uwagi: Raczej jednorazowa przygoda. W Netto, w którym kupiłem to piwo, moim faworytem pozostaje Natur. Jednak gdyby się skończył, to mając do wyboru Tyskie, Żubra czy Żywca - wybieram Borec.

                Moja ocena: [2.9]
                Last edited by baania; 05-12-2011, 21:05.
                Podcast o piwie
                Podcast o piwie | Facebook

                Comment

                • dadek
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 4552

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, adekwatny do mocy piwa, klarowne. [4.5]
                  Piana: Biała, przy nalewaniu dość wysoka (5 cm), bąbelki równomierne średniej wielkości. Opadła po kilku łykach do solidnego kożuszka i grubej obręczy przy szkle. [4]
                  Zapach: Niezbyt przyjemna stęchło szmaciana słodowość i mdła słodka kukurydza. [2]
                  Smak: Niezbyt intensywna słodowość z cierpką pseudoowocową goryczką a do tego tekturowy posmak. Nieciekawy. [3]
                  Wysycenie: Zbyt wysokie, szczypie w język, czuć sztuczne nasycenie CO2. [2.5]
                  Opakowanie: 1 litrowy PET, dużo jaśniejszy niż na fotce powyżej. Etykieta i krawatka w miarę estetyczna utrzymana w ciemnoczerwonych barwach, takaż zakrętka. Opisy po polsku, rumuńsku i chorwacku. Brak ekstraktu, podany tylko alkohol 7%. [3.5]
                  Uwagi: Pierwszy raz trafiłem na to piwo choć jak widzę jest produkowane od dawna. Kupione w Netto w Szczecinie za 2,99 zł czyli w cenie Sarmackiego z Łodzi i prawdopodobnie tym samym ekstrakcie. Jednak Sarmackie pije się przyjemnie a Borec trzeba męczyć. Generalnie nie polecam, do kupienia jedynie w przypadku obecności w sklepie jedynie pospolitych koncernówek.
                  A nazwa po czesku znaczy "zapaśnik" (sportowiec), ciekawe czy wiedział to ten co ją wymyślił?

                  Moja ocena: [2.825]

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnożółty, jakby lekko mętny, ale na stronga za jasny. [3.5]
                    Piana: Żadna Brak. Parę drobinek, ale tego nie można nazwać pianą. [1.5]
                    Zapach: Słodki, słodowo-marketowy. Tani... [2]
                    Smak: Przy wszelkich lękach i strachach muszę stwierdzić, że to piwo da się pić! Nie jest to być może najprzyjemniejsze doznanie, ale zdecydowanie przerastające oczekiwanie. Smak wodnisto-słodowy. Zupełnie jakby to był jakiś 4% cienkusz, a nie strong o mocy 7%. [3]
                    Wysycenie: Bardzo niskie. Prawie niewyczuwalne (piwo było mocno schłodzone). [2.5]
                    Opakowanie: PET. Prosta eta, jak na zdjęciach. Nie mam nic do dodania. Przeciętniak. [3]
                    Uwagi: Nazwa rozwala Po prostu genialna.
                    Samo piwo do wypicia, ale kompletnie bez charakteru.
                    Tani sikacz, aż trudno uwierzyć, że to ma 7% alkoholu.

                    Moja ocena: [2.5]
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎