Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plzeňský Prazdroj, Klasik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Sokół83
    szynkarz
    • 12-2004
    • 1598

    Plzeňský Prazdroj, Klasik

    alk. 3,8%
    pasteryzowane

    to już trzecia odsłona tej marki - wcześniej robił ją Platan i Radegast
    etykieta ta sama http://www.browar.biz/forum/attachme...1&d=1144169601 ale butelka gambrinusowa

    pite z butelki:
    zapach: intensywny chmielowy z delikatnymi nutami słodowymi
    smak: zaskoczenie - jest to zapewne 10o więc spodziewałem się goryczki i nic poza tym; a tu niespodzianka: oprócz silnej goryczki z chmielowym aromatem, mamy sporą jak na ten ekstrakt słodowość; ogólnie dobre i pełne piwo
    Z INNEJ BECZKI

    www.fotopolska.eu
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #2
    Bardzo smaczne piwko. Dosyć lekkie, niskoprocentowe, więc doskonałem do orzeźwiania organizmu w letnie upały. Sprawdza się również do zapijania przekąsek, kanapek itp. Ja popijałem nim domowego kebaba i sprawdził się znakomicie.

    Mocno chmielowy o świeżym zapachu. Pić koniecznie mocno schłodzony.
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Kupione w Zofmarze za 2,20 zł.

      Kolor: Zwyczajne złoto.
      Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada do cieniutkiej warstwy.
      Zapach: Silny, słodowo-chmielowy. Znośny, ale nic specjalnego.
      Smak: Koncernowa słodowość, lekka goryczka, króciutki posmak.
      Opakowanie: Jak na zdjęciach w temacie poświęconym Klasikowi z Platana, tylko butelka jest sabmillerowa.
      Uwagi: Do wypicia, ale niczym nie rożni się od naszych koncerniaków.

      Comment

      • MarcinKa
        Senior
        • 02-2005
        • 2729

        #4
        Piwo przywiezione przez koleżankę z Czech. Butelka 0,5l. Moc 3,8%, ekstrakt? Barwa jasna, prawie słomkowa. Piwo klarowne. Piana niejednorodna, wiele dużych bąbli. Średniej wielkości i nietrwała. Po niedługiej chwili już tylko resztki były. Zapach mało intensywny, chmielowo słodowy, słaby. Smak także bardziej chmielowy, mało skomplikowany. Goryczka na koniec słaba i krótka. Piwo trochę wodniste. Wysycenie średnie, brakowało go trochę. Opakowanie proste w grafice i kolorystyce. Może się za bardzo nie wyróżnia, ale dla mnie bez zarzutu, poza brakiem ekstraktu. Dedykowany kapsel. Klasik to bardzo leciutkie i przeciętne piwo. Niczym nie zachęca do zakupu. Posiada także dość dużą wadę, wodnistość. Oceniam je na 3 (1 – 6). Z powyższych opinii wnioskuję, że piwo obniżyło loty.
        Dzięki Baśka
        Attached Files
        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

        Comment

        • Rzeszowiak
          Piwny Radykał
          • 04-2009
          • 1596

          #5
          Piwo bardzo wodniste, leciutka goryczka, praktycznie żadnej treściwości.

          Moja ocena: +2.

          W zasadzie jedynym plusem tego piwa jest brak nieprzyjemnych posmaków, spotykanych często w piwach z naszych rodzimych browarów.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6075

            #6
            Piwo obecnie zaliczyłbym do kategorii lekkiego piwa obiadowego.
            Smak zwyczajny ale tradycyjny mimo że to masówka.
            Piwo do konsumpcji bez zastanawiania się "co autor chciał przez to powiedzieć"

            Tanie, zwyczajne piwo bez jakichś większych negatywnych odczuć smakowych.
            Attached Files

            Comment

            • AaLeX
              Senior
              • 07-2011
              • 569

              #7
              Piwo bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, nie zamieszczam zdjęcia bo jest identyczne jak u użytkownika Javox. Piwo kosztowało bardzo mało, 7,9 korony bodajże + 3 kc kaucja. Alkohol 3,8%. Producent Plzeňský Prazdroj. Zacznijmy od tego że to piwo przy tej zawartości alkoholu jakby było produkowane w Polsce to była by to zwykła zabarwiona woda. Tutaj mamy ciekawą delikatną słodowość, minimalną goryczkę ale jest, czyli można powiedzieć że w tej cenie i przy tej ilości alkoholu jest dobrze. Niestety, czytając opinie że jest mocna goryczka, pełne, treściwe muszę stwierdzić ze tego nie czuję, tak nie ma, jest wodniste, ale no cena i parametry robią swoje. Moja ocena 4/6.
              Last edited by AaLeX; 10-04-2017, 13:33.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎