Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
(...) Inicjatywa rozwijająca wiedzę o piwie i świadomość tego, co się pije i dlaczego smakuje tak jak smakuje - bezcenna. Lokalne browary, ciekawe, nowe piwa - tego nie dowiesz się z Wyborczej ani z Naszego Dziennika (...)
robalisko
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Żywiec: Desperados (lic.)
Ekstrakt: 15.2% wag. | Alkohol: 6.0% obj. / 4.5% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 2.906
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 10 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 17-04-2008, 23:41
Fotka Użytkownika: ART
ART ART is offline
mAD'MINd

Miejscowość: Opole
Standardowy Żywiec, Desperados (lic.)

Piwo gotowe do oceny

Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś moderatorowi" (trójkąt z wykrzyknikiem).
Odpowiedz cytując
Stare 22-04-2008, 14:42
demko demko is offline
Senior

Miejscowość: Sanok
Standardowy

piłem dzisiaj na zapleczu zaprzyjaźnionego sklepu , zgodnie z właścicielem stwierdziliśmy, że to nie jest piwo, to słodki musujący napój alkoholowy, wszystkie barbie będą zachwycone tym smakiem, 6% alkoholu, po kilku może zaszumieć ale prędzej zmuli po tej słodkości. Ciekawe czy ktoś oceni to wogóle z punktu widzenia piwa , ja się nie ośmieliłem. I na koniec pytanie do kapslarzy, czy zaliczyć kapsel do browaru żywiec ?, podobno wytwarzane jest we Francji
Odpowiedz cytując
Stare 22-04-2008, 17:29
Fotka Użytkownika: mwa
mwa mwa is offline
Senior

Miejscowość: Ruda Śląsko
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika demko Wyświetlenie odpowiedzi
I na koniec pytanie do kapslarzy, czy zaliczyć kapsel do browaru żywiec ?, podobno wytwarzane jest we Francji
Przecież warzone jest już w Żywcu więc powinno być do Żywca.
Stare 23-04-2008, 01:54
Tomasz_Moczarski Tomasz_Moczarski is offline
Senior

Miejscowość: Gliwice
Standardowy

Piłem dzisiaj (nie piłem wcześniej wersji francuskiej).
Kapsel chyba francuski
Smak - coś jak połączenie Gingersa (Original) z Freeq Golden Apple...
Stonowana goryczka...
Jak dla mnie to nie jest piwo, tylko co najwyżej napój na bazie piwa...
Piany w sumie brak, wysycenie ok...
Na letnie i upalne dni w sam raz, ale wolę Gingersa (tańszy i smaczniejszy chyba)...
Nie znam się, ale mnie nie zachwyciło zbytnio - daję 3.
Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus
Odpowiedz cytując
Stare 27-04-2008, 17:55
Fotka Użytkownika: artur2
artur2 artur2 is offline
Senior

Miejscowość: Poznań
Standardowy

Kupiłem w Tesco za 3,99 pojemność 400ml.
Kolor: jak zwykły pils,
Zapach: owocowy
Piana: słaba, szybko znika, biała
Smak: trochę jabłkowy, podobny do Gingers'a, jednak z silniejszą goryczką. Dość słodki.
Wysycenie: Średnie
Uwagi: Na pewno oryginalny smak, jednak mi zupełnie nie pasuje. Żeby wypić musi być bardzo schłodzone. Piłem pierwszy i ostatni raz.
Odpowiedz cytując
Stare 27-04-2008, 18:49
Fotka Użytkownika: Andi
Andi Andi is offline
Senior

Miejscowość: Hagen
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
Przecież warzone jest już w Żywcu więc powinno być do Żywca.

A wiec tu mamy ten galimatias z polskimi kapslami
Dla mnie desperados bedzie zawsze Franzuski tak samo jak Carlsberg Z Danii
Powracajac jednak do tematu
Wlasnie wrocilem z Polski i mialem przylemnosc to piwo zakupic.
Nie chce sie wypowiadac ale to nie jest Desperados Inny smak aroma itp itd
To samo moge powiedziec o Heinekenie czy Carlsbergu produkowanym w Polsce.
Niby ten sam Koncern-Cenny wyzsze niz na zachodzie a Smak zupelnie Inny.
Dla tego kto nie pil Heinekena z Holandi moze to to samo jak dla mnie Desperadosa z Zywca to Napoj alkoholizowany wyprodukowany w Browarze a z prawdziwym Desperadosem jak na Stronie Internetowej n ie ma nic wspolnego.
A wiec przestanmy sie Bawic czy kapsel Polski czy Franzuzki czy jeszcze tam z kads w Koncu te Koncerny robia to co chca i tam gdzie jest Taniej

http://www.andreas-kronkorken.de
Odpowiedz cytując
Stare 01-05-2008, 15:12
Tomasz_Moczarski Tomasz_Moczarski is offline
Senior

Miejscowość: Gliwice
Standardowy

artur 2 - dlatego napisalem ze dla mnie smakuje jak cos pomiedzy gingersem original a freeq'iem golden apple szczerze - wole Gingersa tanszy o ponad zlotowke i smaczniejszy... no i 0,5 a nie 0,4... marketing robi swoje...
Desperados schodzi bardzo dobrze - widze to po dostawach w sklepach (Carrefour, Tesco, Billa...), ale jak wspomnialem w innym temacie, cena powinna wynosic 2,5 to bym to kupowal czesciej... Na jednym sadze poprzestane - nie spelnia moich wymagan...
Kapsel - dla sprostowania POLSKI jest!
Sonda prezydencka użytkowników GooglePlus
Odpowiedz cytując
Stare 11-05-2008, 19:40
Redyna Redyna is offline
Junior

Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: jasna słomka [4]
Piana: na początku pieni się obficie i gęsto, ale dość szybko znika [3.5]
Zapach: pachnie jak... Cooler cytrynowy [3]
Smak: mocno aromatyzowane cytryną, a poza aromatem to trudno znaleźć ciekawe nuty smakowe [3]
Wysycenie: średnie [3.5]
Opakowanie: butelka 0,4 l.,białe szkło, naklejki foliowe, kapsel dla męża (Czapayewa) [3.5]
Uwagi: Lubię tequillę, ale w tym piwie nie odnalazłam żadnych jej śladów. Smakowało jak Cooler cytrynowy (przy czym Cooler bardziej). Nie wiem, jak smakuje francuski orginał, ale polskie Desperados jest takie sobie

Moja ocena: [3.15]
Odpowiedz cytując
Stare 02-06-2008, 21:40
Fotka Użytkownika: Piwosz306
Piwosz306 Piwosz306 is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Ja mam troche inne wrazenia. Redds jest dla mnie za slodki, Freeq jest ohydny a Gingers po kilku lykach strasznie gryzie w jezyk. Desperados nie jest piwem, jest to cos w rodzaju meksykanskiego Sol (mimo, ze w encyklopedii piwnej Sol widnieje), ale uwazam, ze doskonale nadaje sie na cieple dni. Nie wiem jak z piana bo zawsze pije go z butli i z cytryna (tym samym jest jeszcze bardziej orzezwiajacy). Zawsze bardzo schlodzony. Trzeba przyznac ze pije sie go zadziwiajaco lekko, jak lemoniade, ale jest zdradliwy. W koncu 6%
Chyba sobie zaraz otworze jednego
Odpowiedz cytując
Stare 03-06-2008, 18:00
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Trafi w gusta części konsumentów. Pijam sporadycznie Gingersa, Reddsa jakoś mniej trawię a to pije się mocno schłodzone w takie dni jak dziś całkiem, całkiem. Nie będę tego oceniał jako piwo, bo dla mnie nim nie jest - podobnie smakuje pół-na-pół leszek z puszki ze spritem
Odpowiedz cytując
Stare 03-06-2008, 18:32
Fotka Użytkownika: dkrasnodebski
dkrasnodebski dkrasnodebski is offline
cymbał

Miejscowość: warszawa - tarchomin
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
Nie będę tego oceniał jako piwo, bo dla mnie nim nie jest - podobnie smakuje pół-na-pół leszek z puszki ze spritem

O toto!. Zupełnie nie wiem gdzie mam w tym piwie doszukiwać się posmaków tekili, za to cytrynka jest wszechobecna. Jako napój cytrynowy nawet mi smakuje.

www.radoslawstolar.pl
Odpowiedz cytując
Stare 21-06-2008, 11:29
Fotka Użytkownika: skitof
skitof skitof is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław

Kolor: Złoto-żółty [3]
Piana: Dość obfita i stosunkowo trwała. Zapewniano mnie, że ten napój należy pić z butelki, nakładając na szyjkę kawałek limetki, ale dla celów badawczych zdecydowałem się na wypicie go ze szklanki [3]
Zapach: Dość chemiczny i wyrazisty, przypominający przede wszystkim kwasek cytrynowy i kwaśne jabłko [1.5]
Smak: Rzekomo przypomina tequile, ale ja głównie wyczuwam słodki kwasek cytrynowy. Z kontretykiety: piwo aromatyzowane, słód jęczmienny, kukurydza, chmiel, syrop glukozowo-fruktozowy, substancja wzmacniająca smak i zapach, kwas cytrynowy-regulator kwasowości. Chemia, chemia, chemia... [1]
Wysycenie: Umiarkowane, sukcesywnie zanikające [2]
Opakowanie: Etykieta w formie przeźroczystej naklejki nawiązująca do barw narodowych Meksyku (dlatego też heineken miał o to proces wytoczony przez producentów Corony. Szczegóły wyroku: www.aufrecht.de/index.php?id=4028). Piwo produkowane przez browar Fischer z Alzacji. Biała butelka świadczy o raczej oranżadowym charakterze napoju i tak ten napój należy traktować. Brak informacji o ekstrakcie... [1.5]
Uwagi: Napój oceniałem zgodnie z nazwą na etykiecie jako piwo. Myślę, że lepszą ocenę mógłby uzyskać traktując go jako oranżadę z alkoholem i dodatkiem chmielu czy rodzaj słodko-kwaśnego drinku. Jest mocny 6,0% alkoholu z cytryną i cukrem daje się szybko odczuć.

Moja ocena: [1.55]
Stare 08-10-2008, 21:04
fajny007 fajny007 is offline
Junior

Miejscowość: Białystok
Żartuję!

A mnie tam pasuje, taki orzeźwiający trochę, hehe.
a etykieta (bo naklejkę to na lodówkę się nakleja, np. z jakiejś gumy do żucia, albo snacków) drukowana jest techniką sitodrukowa, awers i rewers
podobnie jak zresztą u większości konkurencji na rynku
Odpowiedz cytując
Stare 28-11-2008, 19:51
Owca30 Owca30 is offline
Member

Miejscowość: Łowicz
Standardowy

Piwo robi obecnie furorę na półce, dostępność porównywalna chyba z dużo lepszymi piwami.
Skusiłem się wczoraj, osobiście mi smakuje. Rzeczywiście ciekawe połączenie Lecha z Reddsem Apple.
Tutaj podoba mi się dość duża obecność alkoholu 6 - koni.
Straszna komercja, ale widocznie jest taka potrzeba rynku, tymbardziej , że Żywiec nie trafił z Freeqiem.
Ps. Śmieszy mnie to przesadne polowanie na koncernówki większości czołowych forumowiczów
Odpowiedz cytując
Stare 28-11-2008, 21:37
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Owca30 Wyświetlenie odpowiedzi
Tutaj podoba mi się dość duża obecność alkoholu 6 - koni.
(...)
Ps. Śmieszy mnie to przesadne polowanie na koncernówki większości czołowych forumowiczów
Widocznie czegoś innego szukamy w piwie.

Cytat:
Straszna komercja, ale widocznie jest taka potrzeba rynku,
A co ma do tego komercja. Żywe z Ambera to też jest komercja, podobnie jak Guinness, Paulaner czy Hoegaarden. Ale co ma do zaproponowania Desperados w porównaniu tylko do tych piw?

kopyr edytował/a post 28-11-2008 o godz. 21:37.
Odpowiedz cytując
Stare 28-11-2008, 22:39
Fotka Użytkownika: żąleną
żąleną żąleną is offline
Sojowe Oddziały Bojowe

Miejscowość: mniasto Warszawa
Standardowy

Cytat:
Śmieszy mnie to przesadne polowanie na koncernówki większości czołowych forumowiczów
Polowanie to sobie urządziły koncerny i wybiły w kraju prawie wszystko, co ciekawe. Znikąd się więc ta forumowa obsesja nie wzięła.

No bo zobacz, co jest teraz: większość browarów ma w ofercie jasne, jasne mocne i serię aromatyzowanych. I choćby taki Desperados był dobrym drinkiem, to w pewnym stopniu zabiera miejsce (w "portfelu marek" i na półce) produktom wartościowym piwnie. Tych aromatyzowanych wynalazków jest teraz mnóstwo - łatwy zarobek, marzenie handlowca i marketingowca.
i grabe w oko mnie wciska
Odpowiedz cytując
Stare 26-03-2009, 20:57
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Kolor: jasnozłocisty, kolor bez zarzutu [5]
Piana: obfita przy nalewaniu, po 15 sekundach zostało tylko kilka krzaków na powierzchni [2]
Zapach: landrynkowo - imbirowy (albo to zapach teqiuli, tyle że syntetycznej) [2.5]
Smak: gdyby mi ktoś powiedział, ze jest to piwo imbirowe nie protestowałbym, tak mi podchodzi smakowo, w samym smaku dość pełne, w ustach wyczuwalna lekka słodowość z lekkim goryczkowatym posmakiem - uznajmy, że tequili [3.5]
Wysycenie: jak dla mnie bez zarzutu [5]
Opakowanie: wygląd w porządku, jedynie nie trawię jasnego szkła [4.5]
Uwagi: Jak dla mnie całkiem dobre i wypijalne piwo smakowe, na pewno lepsze niż 90% pozostałych, dobre na szybkie ugaszenie pragnienia, napewno nie na "rozmowy przy piwie"

Moja ocena: [3.2]
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 22-06-2009, 18:47
Fotka Użytkownika: Twilight_Alehouse
Twilight_Alehouse Twilight_Alehouse is offline
Chmielowisko.pl

Miejscowość: Warszawa koło Łodzi :)

Kolor: Normalny pilsowy. Ciężko się czepiać. [4.5]
Piana: Bardzo niska, znika błyskawicznie. [2.5]
Zapach: Wyraźnie chmielowy, trawiasty. W tle lekka słodowość. [3]
Smak: Najpierw wyraźny smak słodowo-chmielowy. Potem pojawia się wyraźny smak tequili. Wydaje się sztuczny, chemiczny, niemniej piwo jest wypijalne. Przypomina Redd'sa jabłkowego [3.5]
Wysycenie: Dobre, pasujące. [4.5]
Opakowanie: Białe szkło i naklejana etykieta pasują do charakteru tego trunku. [4]
Uwagi: Pite dawno temu

Moja ocena: [3.35]

Mój piwny blog: Chmielowisko.pl | Na Facebooku
Ostatnie posty: 50 twarzy grodziskiego, Browarnia Lidla - co dalej?, Koronka Brabancka – saison w Janie Olbrachcie
Cykl o odleżakowanych porterach
Odpowiedz cytując
Stare 09-03-2010, 09:36
Fotka Użytkownika: Mario_Lopez
Mario_Lopez Mario_Lopez is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Opinie na temat tego "piwa" są różne, na początku miałem mieszane uczucia co do tego wynalazku, po prostu średnio mi smakował, jednak z czasem zaczął podchodzić coraz bardziej, i na dzień dzisiejszy jest to jedyne smakowe "piwko" które piję z przyjemnością , szkoda jednak że cena jest tak wysoka i pojemność nie taka jak powinna być...

EBE EBE

Mario_Lopez edytował/a post 09-03-2010 o godz. 09:37.
Odpowiedz cytując
Stare 12-03-2010, 22:06
Mibars Mibars is offline
Junior

Standardowy

No cóż... Pierwsze piwo, które miałem problem zmęczyć...

Kolor niczego nie sugerował, typowy złoty kolor piwa, piana też standardowa, szybko się pojawiła, równie szybko znikneła. Pierwsze "nie halo" pojawiło się, gdy poczułem zapach... Jak mrożona herbata (Ice Tea, Nestea, kto co pija...). Smak? Również mrożona herbata, tyle, że gazowana i nie żadna Lipton Ice tea, tylko "Leader Price Nice tea" zmieszana z piwem... I dolaną wódką, żeby "trzymało moc". Innymi słowy mega słodycz, taka, że to piwo, pardon, ten napój alkoholowy musiałem popić wodą...

Nie próbowałem jeszcze wynalazków typu Freeq, czy inne Coolery, ale jeśli one mają smakować podobnie, to je również sobie odpuszcze.
Odpowiedz cytując
Stare 13-03-2010, 13:45
aMarcin aMarcin is offline
Senior

Miejscowość: Szczecin
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mibars Wyświetlenie odpowiedzi
Nie próbowałem jeszcze wynalazków typu Freeq, czy inne Coolery, ale jeśli one mają smakować podobnie, to je również sobie odpuszcze.
Podobnie, tylko, że gorzej
Odpowiedz cytując
Stare 12-05-2010, 17:15
celtyk87 celtyk87 is offline
Senior

Miejscowość: Częstochowa
Standardowy

Kupiłem sobie dziś polskiego desperadosa ( do tej port piłem tylko te dostępne we Włoszech but. 0,33) i muszę przyznać że smakują inaczej. Ten nasz jest jak gingers czyli słodka oranżadka, natomiast ten włoski był całkiem inny i chyba miał naprawdę coś wspólnego z tequillą.
Odpowiedz cytując
Stare 08-08-2010, 23:26
Fotka Użytkownika: natalka
natalka natalka is offline
Senior

Miejscowość: katowice
Standardowy

ja mam pytanie. i to całkiem poważne bez zbednej ironii...
co własciwie desperados ma wspolnego z piwem procz napisu na etykiecie, ktory swiadczy jakoby miał byc za ten trunek postrzegany...?
czy to jakas sprytna proba obejscia banderoli i jakis wyzszych opłat (o ile takowe istnieją)??
Stare 08-08-2010, 23:51
Mibars Mibars is offline
Junior

Standardowy

Od strony technicznej to jest piwo smakowe z dodatkiem który ma niby przypominać tequilę. Przy okazji jest mocno posłodzone.
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2010, 22:07
Fotka Użytkownika: karin861
karin861 karin861 is offline
Senior

Kolor: Złocisty, pilsowa klasyka. [4.5]
Piana: Słaba, szybko znika ze szklanki. [2.5]
Zapach: Dość sztuczny słodkawy zapach wymieszany z nutami chmielowymi. Za duży misz-masz jak dla mnie. [3.5]
Smak: Słodki, trudno doszukiwać się tam tequilli czy innego trudnku, chyba tylko w nazwie. Chmielowy smak zabija posmak owocowy. Człowiek czuje się jakby pił lemoniadę z %. [1.5]
Wysycenie: OK, w normie. [4]
Opakowanie: Opakowanie ciekawe, przykuwa oko, butelka ma ciekawie zaprojektowaną graficznie etykietę. Wyróżniające się na półce. [5]
Uwagi:

Moja ocena: [2.75]

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 22:14.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.