Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czterej z Portierni i Pils - Dobry Kozieł (warka #92)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    Czterej z Portierni i Pils - Dobry Kozieł (warka #92)

    Z powodu utrzymującego się zamroczenia po uderzeniu w głowę nie mam siły dokładnie opisać tego piwa, więc tylko powiem że ten kozieł wcale nie jest dobry - z małej butelki nie chciał wejść do dużej szklanki i wciąż wystawiał rogi ponad rant.
    A tak poza tym to zarówno smak jak i zapach mocno złożony, wyraźnie owocowy. Porzeczka?
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    Od kiedy butelkuję z dodatkiem cukru mam poważne problemy z wystającymi rogami - czasem wystają nawet na 2 szklanki

    Co do smaku - co jak co ale żadnych owoców tam nie wyczuwam, to dolna fermentacja. Może potrzymałeś parę dni poza lodówką w ciepełku?
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • jerzy
      piwoholik
      • 10-2001
      • 4705

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
      Może potrzymałeś parę dni poza lodówką w ciepełku?
      Raczej nie. Od dawna stało w lodówce i czekało na swoją kolej. Co prawda mam luki w pamięci, ale od zawsze otrzymane piwa raczej dość szybko albo piję, albo wstawiam do lodówki lub do piwnicy na później.
      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy Wyświetlenie odpowiedzi
        Raczej nie. Od dawna stało w lodówce i czekało na swoją kolej. Co prawda mam luki w pamięci, ale od zawsze otrzymane piwa raczej dość szybko albo piję, albo wstawiam do lodówki lub do piwnicy na później.
        To idę do piwnicy zweryfikować
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          przytargaj na Warsztaty to zweryfikujemy
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
            przytargaj na Warsztaty to zweryfikujemy
            wezmę też, ale na 100% wezmę swoje Belgi, razem z garem 8-litrowym, bo procedura nalewania jest taka:
            otwieramy butelkę, wlewamy do dużego naczynia, po opadnięciu piany zlewamy do kufla Po wykonaniu procedury piwo o dziwo jest nadal nagazowane

            A co do kozła - właśnie spożywam: piana zmieściła mi się, fakt, ze w kuflu 0,5 l, a butelka ma 0,33 l. Smak: jak dla mnie spirytusowy, ogólnie zbyt alkoholowy i strasznie wytrawny (może dlatego, ze przed chwilą piłam portera). Wezmę na Warsztaty do oceny. W każdym razie niestety, jak Slavoy zrobi etykietę z napisem "dobre", albo, nie daj Boże "wyśmienite" to piwo w trakcie dojrzewania jakieś hocki klocki robi
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • mapajak
              Senior
              • 12-2002
              • 1187

              #7
              Prosty sposób: Aby piwo słabiej się pieniło, należy kufel przed nalaniem opłukać zimną wodą. Naprawdę działa.

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #8
                Dzisiaj sprzątałem piwnicę i postanowiłem przyznać sobie jakąś wyjątkową nagrodę. Dobrze trafiłem...
                Koziołek prawie 10-ciomiesięczny. 17blg.
                Z początku można oceniać tylko pianę i zapach... Piana jest na szóstkę - gęsta, olbrzymia! Patrz niżej.
                Nasycenie małe (gdy już da się pić).
                Opakowanie super! Bączek się zagospodaruje.
                Kolor kawy bez mleka, mętnawy.
                Zapach chmielowo-ziołowo-orzecowo-winny
                Smak bogaty. Bardzo bogaty. Owocowy, morelowy, lekko kwaskowaty, lekko podpalany. Gęste, oleiste. Finisz orzechowo-sezamowo-goryczkowy. Ten smak uderza na tyle sposobów że ciężko opisać - zależy na którą część języka trafi...
                Dobre cholerstwo!
                Muszę sobie sprawić aparat, bo nokia sepię mi robi ale widać, że żywy ten koziołek:
                Attached Files
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎