Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koreb, Strong Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Koreb, Strong Beer

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9731

    #2
    Oceniłem to piwo nieco omyłkowo jako "Łaskie Mocne", dlatego dziś je powtarzam.
    Nie wiem, czy to efekt "opatrzenia się" smaku (opicia ), czy lekko utrąconej przy kapslu szyjki butelki , ale napój przyswajam z trudem.
    Pierwotna ocena jest tu: http://www.browar.biz/piwo.php?id=16...&do=ou#oc_8062, nie będę się rozpisywał, gdyż ocena dzisiejsza mogłaby być krzywdząca...

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23792

      #3
      dla porządku ową ocenę powinieneś zamieścić w tym miejscu a tamtą zgłosić do usunięcia.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Center
        Senior
        • 03-2003
        • 133

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnobursztynowy [2.5]
        Piana: Niet [1]
        Zapach: Tak jak Baltic Strong jedzie sztucznym miodem [1]
        Smak: Jak dla mnie za słodki, ale pewnie się znajdą amatorzy [2.5]
        Wysycenie: Małe [2]
        Opakowanie: Ciekawie piszą o piwie itp. ale składników nie widzę. [1.5]
        Uwagi: Zdecydowanie nie mój klimat!!! Przerost ceny nad treścią. Zważywszy miernotę polskiego rynku piwnego życze jednak dalszego warzenia, ale z lepszym powodzeniem.

        Moja ocena: [1.75]

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Herbaciany, jak ko woli jasny bursztyn. Pasuje. [4.5]
          Piana: Intensywna na początku, do końca pokrywa większą część powierzchni. Pozostawia niewielkie ślady na szkle. [4]
          Zapach: Słodowo kwaskowy. Ani śladu chmielu... [2]
          Smak: Słodawy, cytrusowy, kończąca goryczka zbyt intensywna. Nieco mdławy, ale na plus - brak etanolu. [3]
          Wysycenie: Na początku OK, ale maleje z czasem. [3.5]
          Opakowanie: Idiotyczne hasła na kontrze, łysy kapsel i to nazewnictwo - znowu nie wiem czy właściwe piwo oceniam... Graficznie może się podobać. No cóż - są gusta i guściki... [2.5]
          Uwagi: Ze zlotu. Nie sądziłem, że tak wysoko ocenię.

          Moja ocena: [2.825]
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • karczoch
            Junior
            • 07-2008
            • 17

            #6
            Koreb Strong Beer

            barwa: ciemna słoma, nic specjalnego [3.0]
            piana: zasadniczo brak, starałem się nalać z maksymalną i zniknęła po 3 sekundach [1.5]
            zapach: bardzo słaby, kwaskowato - drożdżowy [3.0]
            smak: czuć alkohol! goryczka na szczęście jest, ale smak nijaki, podejrzewam, że dosładzane [2,5]
            wysycenie: w związku z powyższym - mogło być gorzej, jest średnio źle [3,0]

            moja ocena: [2.6]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9731

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Klasyczny dla piw mocniejszych - nasycony złotobursztynowy. To w zasadzie jedyny standardowy element oceny. [3.5]
              Piana: Niezbyt okazała, szybko opada, nieźle brudzi szkło. [3]
              Zapach: Podobny, jak w "Łaskim". Nietypowo, nie czuć chmielu ani (w zasadzie) słodu. Ja wyczułem "miodowość" owocowo-kwiatową. [3.5]
              Smak: Odniesienie do zapachu, gdzieś błądzi leciutki posmak miodowy chyba (nie wiem, bo "w temacie miodu" nie czuję się mocny). To może się podobać, choć ja jednak wolę chmielowość. Plus za oryginalność. [4]
              Wysycenie: Wczuwając się w etykietę (wakacje nad morzem ), powinno bardziej gazować. Wtedy na/po plaży byłoby hitem. [3.5]
              Opakowanie: Bardzo podobne do innych piw Koreba (Łaskie, Baltic Strong), utrzymane w tej nucie, plus za konsekwencję . O kontrze pisałem przy "Łaskim". [3.5]
              Uwagi: Zaskakująca konsekwencja i oryginalność napitku, ciekaw jestem (kciuki trzymam!), czy taka nuta przebije się przez mur standardowych lagerów. Przeniosłem tutaj moją ocenę, którą wcześniej umieściłem jako Koreb MOCNE. Brutalny i konsekwentny ART tam mi ją usunął...

              Moja ocena: [3.65]

              Comment

              • wedge7
                Senior
                • 01-2007
                • 217

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: złoty; trochę jasny ale w sumie ok [4]
                Piana: praktycznie brak, zniknęła bardzo szybko [2]
                Zapach: słodki owocowy; zachęcający do dalszej degustacji [4]
                Smak: słodki owocowy z z delikatną goryczką w tle; smaczne ale trochę ulepkowate [3.5]
                Wysycenie: za słabe - podejrzewam że mała ilość gazu jest przyczyną ulepkowatości tego piwa [3]
                Opakowanie: ciekawa etykieta ale minus za czarny kapsel [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.575]

                Comment

                • B99
                  Junior
                  • 11-2008
                  • 10

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny, ciemny żółty [3.5]
                  Piana: Drobna, udało uzyskać się dość wysoką czapę, po kilku minutach zredukowała się do poziomu 2-3mm i utrzymała się do końca, oblepiając ściankę szkła. [3.5]
                  Zapach: Słodowo-drożdżowy, jakieś nuty "owocowe" gdzieś się przebijają [3]
                  Smak: Słodowy, delikatnie słodki, minimalna goryczka gdzieś w tle. Dla osób które preferują słodkawe, mocniejsze piwa chyba do przełknięcia [3]
                  Wysycenie: Niewielkie, mi odpowiada. [3.5]
                  Opakowanie: Tym razem Koreb to ie tylko nazwa browaru, ale i piwa. Drugi człon nazwy czyli Strong Beer - ledwo zauważalny na etykiecie. Dominuje jak zwykle u Koreba herb łasku. Estetyka i jakość wykonania opakowania - szkoda pisać. [2]
                  Uwagi: Podobne do Baltic Stronga, ale łagodniejsze jakby, do wypicia. Nie ma w niej tej palącej goryczki. Nie będę często sięgał po to piwo, chyba tylko po to aby sprawdzić czy coś się zmieniło

                  Moja ocena: [3.05]
                  Lodzermensch z wyboru i zamiłowania.
                  Amator boules i piwa

                  Comment

                  • lzkamil
                    kierowca bombowca
                    • 01-2003
                    • 3611

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnozłoty [5]
                    Piana: średniej wielkości, niezbyt trwała [3.5]
                    Zapach: chmielowy z czymś nietypowym, jakby miodowy, średnio intensywny [3.5]
                    Smak: z tą samą nietypową nutą co w zapachu, prawie bez goryczki i dosyć słodki, ma swój charakter (duży plus) ale mi średnio pasuje [3]
                    Wysycenie: niewielkie [4]
                    Opakowanie: poprawne graficznie, nie podany ekstrakt, zwykłe ściemy marketingowe itp. [3]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.375]
                    Lepszy jabol pod okapem
                    niż GŻ, CP i KP !


                    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                    Comment

                    • Samoglow
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 606

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złocisty, bardzo ładny. Jak na 6,5 % idealny, tylko pływają jakieś dziwne farfocle a to przecież wersja filtrowana. Dziwne [4]
                      Piana: Nieduża, opada dość szybko. Pozostawia tylko mały dywanik. Po 2 minutach znika bez śladu. [3]
                      Zapach: Mało treściwy, w zasadzie ani chmielowy ani słodowy. Raczej nijaki. [3]
                      Smak: Piwo gorzkawe, czuć umiarkowanie słód. Chmiel schowany. Piwo raz na jakiś czas do wypicia, ale nic zachwycającego to nie jest. [3.5]
                      Wysycenie: Zdaje się, że momentami wręcz za duże, czasem go brakuje. Jakoś do niego niezbyt dopasowane. Pod koniec było już przyjemniejsze niż na początku. [3.5]
                      Opakowanie: Tajemnicze, ciemne barwy Koreba. Nie podano ekstraktu piwa. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.35]

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19165

                        #12
                        Etykieta ładna, ale to jednyna dobra rzecz w tym piwie. Piana licha i w ogóle trudno ją było uzyskać. W smaku jakieś przypalone, niby wypijalne, ale drugi raz nie kupię. Goryczka dopiero po przełknięciu, pozostająca śladowo na podniebieniu. Gęste i słodkawe. Zapach osobliwy, chwilami nie piwny. Wysycenie żadne.
                        Kompletnie do bani! Nie polecam.

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny bursztyn. [4.5]
                          Piana: Gęsta drobnopęcheżykowa po 3 min redukuje się do nikłej warstewki. [3.5]
                          Zapach: Slodowo-drożdżowo-korzenny.
                          Ta nuta korzenna kojarzy mi się z Herbowym. [3.5]
                          Smak: Słodkawo korzenny z wyczuwalna goryczką, tak jak w zapachu nuta korzenna kojarzy mi się z Herbowym.Takie troche odmienne od przeciętnych jasnych mocnych [3.5]
                          Wysycenie: Niewielkie [3]
                          Opakowanie: Ładna szata graficzna,na kontrze wzmianka o sześset letniej tradycji, minus za brak ekstraktu i czarny kapsel [4]
                          Uwagi: Dość ciekawe jak na mocne jasne, nie wiem czemu ale przypomina mi trochę jasniejszą rozcieńczoną wersję Herbowego

                          Moja ocena: [3.55]
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Klarowny, jasnobursztynowy [4]
                            Piana: Na początku bardzo ładna po chwili jednak spłynęła niemal bez śladu do minimalnej obrączki na powierzchni kufla [3]
                            Zapach: Niby ładny, lekko słodowy bez śladów chmielowego aromatu ale w głębi przebijają jakby owoce a chwilami nawet pepsi cola (!). Przychodził mi na myśl tzw. u-boot zrobiony ze słabej wiśniówki [3.5]
                            Smak: Można by powiedzieć bez smaku gdyby nie piekąca goryczka, której nie posądzam o chmielowe pochodzenie. Na plus brak posmaku wódczanego [3.5]
                            Wysycenie: Słabe, gdyby nie kilka bąbelków nie przypuściłbym, że było [3]
                            Opakowanie: Niby ładne i nawiązujące do historii (jaka by ona nie była) ale minusy (koszmarna niby gotycka czcionka, zjechana butelka z krzywo przyklejoną krawatką i kontrą, czarny, zardzewiały na falbance kapsel świadczący o błędzie przy kapslowaniu) przesłaniają plusy (oryginalna, nielakierowana etykieta) [2]
                            Uwagi: Zadziwiające piwo. Z jednej strony wydaje się być poprawne ale czy takowym można nazwać produkt bez smaku, bez piany, z niechlujnym opakowaniem. Czarę goryczy przelewa fakt iż browar chce swoje produkty pozycjonować w kategorii, nazwijmy to, premium - moja Mama mówi w takich wypadkach "chciała by dusza do raju a grzechy nie dają"

                            Moja ocena: [3.375]
                            Last edited by leona; 02-09-2009, 19:20.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemnobursztynowy, adekwatny do piwa mocnego [5]
                              Piana: bardzo ładna jedynie po nalaniu, po kilku minutach została jednia ok 1mm cieniutka warstewka [2.5]
                              Zapach: dość intensywny, czuje lekką słodową woń, alkohol i lekki myszowaty zapach, dość dziwna mieszanka [2]
                              Smak: dość rozwodnione, w smaku wybija się goryczka (pestkowa) wymieszana ze słodowym posmakiem i niestety wybijającym się alkoholem, szczypiące w podniebienie [2.5]
                              Wysycenie: zdecydowanie za duże, w smaku przez jego nadmiar piwo jest niemile ostre w ustach [3]
                              Opakowanie: bardzo ładna etykieta, do kompletu brak firmowego kapsla [4.5]
                              Uwagi: Przede wszystkim należy zrobić porządek z nazwami nowych piw z Łasku. To obecnie teraz nazywa się Mocne (Koreb), ma 6,5% alkoholu i tylko po tej zawartości trafiłem do tego tematu, który chyba opisuje to piwo (etykieta: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=41053 )
                              A samo piwo, typowe, polskie mocne piwo, bez rewelacji, jedynie dla amatorów mocnych piw

                              Moja ocena: [2.575]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎