Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Dlaczego zostałem Użytkownikiem Premium? W podziękowaniu za Wasze zasługi we wskazywaniu mi właściwej drogi na piwnym szlaku - zacząłem interesować się tym, co piję, śledzić rynek i przede wszystkim - warzyć piwo. Wywróciło to sporą część mojego świata do góry nogami. Za to i za pomoc, w trwaniu b.bizu w takiej formie jak obecnie, zdecydowałem się wesprzeć portal. Polecam i Wam dołożyć cegiełkę do naszej wspólnej światyni piwnej ;)
TTOP
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

PiwoKormoran: Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane
Ekstrakt: 12.5% wag. | Alkohol: 6.2% obj. / 4.65% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.828
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 19 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 14-05-2008, 21:03
Fotka Użytkownika: lzkamil
lzkamil lzkamil is offline
kierowca bombowca

Miejscowość: Łódź
Standardowy Kormoran, Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane

Niepasteryzowane, ekstr. nieznany, alk. 7%, but. 0.5 l.
Kupione w łódzkim sklepie Zofmar, Pomorska 116.
Kolor jasnozłoty, prawie słomkowy, za jasny jak na ten (przypuszczalny) ekstrakt (3.5)
Piana po nalaniu z góry bardzo wysoka, nalewa się na kilka razy, trwała (4.5)
Nagazowanie za słabe (3)
Zapach chmielowy, kwiatowy, zbożowy, słodowy, dosyć intensywny i bogaty (4.5)
Smak słodowo-chlebowy z wyraźnym aromatycznym chmielem i porządną goryczką pozostającą w długim posmaku, słodowość też nie odpuszcza do końca, treściwość trochę większa niż w pitym wcześniej Ciechanie Wybornym, od 14-tki lub 15-tki (???) bym wymagał jednak minimalnie gęstszego smaku, co nie zmienia faktu że jest bardzo dobre (4.5)
Opakowanie graficznie proste i bezpretensjonalne, całkiem OK ale duży minus za nie podany ekstrakt (3.5)
Ocena wg artomatu [4.325]
Do powtórzenia nie raz, wracam oglądać mecz!
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Kormoran Mazur.jpg (95,0 KB, liczba wyświetleń: 1978 )

Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
Odpowiedz cytując
Stare 16-05-2008, 13:38
Fotka Użytkownika: Totus
Totus Totus is offline
Senior

Standardowy

To piwo jest wyśmienite. Pełne bogate w smaku i aromacie. Ja osobiście nie czuję w nim alkoholowych posmaków mimo tak wysokiego odfermentowania. Dobrze się pieni, Piana w postaci kożucha pozostaje do końca.

Teraz żałuję, że nie kupiłem więcej butelek...
Stare 17-05-2008, 14:36
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Gdyby kogoś to interesowało piwo ma 12,5Blg.

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 17-05-2008, 17:25
Fotka Użytkownika: delvish
delvish delvish is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

No ciekawe. 12,5o i 7% ABV

"It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
Odpowiedz cytując
Stare 17-05-2008, 19:49
cap-n-go cap-n-go is offline
Senior

Standardowy

Wypite pare minut temu:Smak esencjonalny,pobrzmiewaja nutki alkoholowe,ktorych nie lubie,ale da sie sie z nimi wytrzymac bo Mazur pozostawia rowniez solidny,smaczny goryczkowy posmak.Nagazowane dobrze,po nalaniu kozuch piany bo we wlasciwych proporcjach,piana utrzymala sie zreszta do konca.

Jak dla mnie 7 procent przy takim ekstrakcie to troche za duzo,ale piwo Kormorana nadrabia dobra,wyrazną goryczka(chyba ze ktos preferuje wodniste siuśki lub,o zgrozo,wynalazki smakowe).

Reasumujac:dobre piwo.Wprawdzie Niefiltrowane z Gosciszewa nadal najlepsze ale Mazur zdecydowanie daje rade.
Odpowiedz cytując
Stare 17-05-2008, 20:10
Fotka Użytkownika: biermann
biermann biermann is offline
Senior

Miejscowość: Puszczykowo/Szczecin
Standardowy

Moim zdaniem lepsze od Gościszewa... jednak wiele mu brakuje do ideału jakim był swego czasu Czarnków (zanim się skiepścił)
Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.
Odpowiedz cytując
Stare 18-05-2008, 12:46
svatopluk svatopluk is offline
Junior

Miejscowość: Silesia Superior
Standardowy

Olsztyn to Warmia a nie żadne Mazury!
Odpowiedz cytując
Stare 18-05-2008, 14:06
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika svatopluk Wyświetlenie odpowiedzi
Olsztyn to Warmia a nie żadne Mazury!
No w rzeczy samej. Tylko jak to ma się Twoim zdaniem do tego piwa?

"It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
Odpowiedz cytując
Stare 18-05-2008, 14:27
kierowca bombowca

Standardowy

Już była taka dyskusja chyba co jest Pomorzem a co nie i poszła do "przy piwie"

Do rzeczy - może tak naprawdę nie ma tych 7 woltów tylko trochę mniej? Jest naprawdę dobre jakie jest, a pomyśleć jaki by był miodzio jakby go tak na maksa nie odfermentowali...

Odpowiedz cytując
Stare 18-05-2008, 16:47
bialy-r bialy-r is offline
Senior

Miejscowość: Olsztyn/Warszawa
Standardowy

Piwko naprawdę dobre, kupiełem w piątek i na trawce w słoneczku w czasie kortowiady piłem, teraz Browar Kormoran ma dwa dobre piwa Irisha i Mazura.
Odpowiedz cytując
Stare 19-05-2008, 09:27
Fotka Użytkownika: piokl13
piokl13 piokl13 is offline
Senior

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Totus Wyświetlenie odpowiedzi
... Ja osobiście nie czuję w nim alkoholowych posmaków ...
A wódce czujesz? Może wcale nie potrafisz wyczuwać alkoholu. Bo w tym piwie to akurat posmak alkoholu dominuje niestety.
Odpowiedz cytując
Stare 22-05-2008, 00:36
Fotka Użytkownika: żąleną
żąleną żąleną is offline
Sojowe Oddziały Bojowe

Miejscowość: mniasto Warszawa
Standardowy

To ja chyba też nie potrafię, choć niuch wódki wywołuje we mnie reakcje "cafne".

No cóż, naprawdę nie czuję tu jakiegoś specjalnego spirytu, w końcu nawet jeśli piwo ma te 7%, to nie jest to jakaś zwalająca z nóg wartość. Grudziądz ma wg. etykiety 6,8.

A treściwość Mazura mi odpowiada. To piwo ma swoją wagę, wypełnia mi kubki smakowe takim trudnym do określenia konkretem. Jest słodowość, jest goryczka, ale głównie rzuca się na podniebienie taki ogólny ciężar gatunkowy. Może przez zbyt duże nasycenie nie jestem w stanie namierzyć szczegółów - za dużo tych bąbli, nie pasuje mi to.
i grabe w oko mnie wciska
Odpowiedz cytując
Stare 23-05-2008, 11:24
kierowca bombowca

Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: jasnozłoty, prawie słomkowy, za jasny jak dla mnie [3.5]
Piana: po nalaniu z góry bardzo wysoka, nalewa się na kilka razy, trwała [4.5]
Zapach: chmielowy, kwiatowy, zbożowy, słodowy, dosyć intensywny i bogaty [4.5]
Smak: słodowo-chlebowy z wyraźnym aromatycznym chmielem i porządną goryczką pozostającą w długim posmaku, słodowość też nie odpuszcza do końca, treściwość trochę większa niż w pitym wcześniej Ciechanie Wybornym, jakby nie było tak mocno odfermentowane to pewnie smak by był jeszcze gęstszy, co nie zmienia faktu że jest bardzo dobre [4.5]
Wysycenie: za słabe [3]
Opakowanie: graficznie proste i bezpretensjonalne, całkiem OK ale duży minus za nie podany ekstrakt [3.5]
Uwagi: oceniłem już wcześniej, teraz dodaję jak weszło do artomatu.

Moja ocena: [4.325]

Odpowiedz cytując
Stare 23-05-2008, 21:03
Fotka Użytkownika: Rycho_128
Rycho_128 Rycho_128 is offline
Senior

Standardowy

dziś pojawiło sie u Dyrektora (za 2,50), więc będąc akurat w pobliżu... Nie podejmuję sie dogłębnej oceny po wypiciu (jak na razie) połowy piwa, ale pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Kolor odpowiada ekstraktowi (jasny), ale juz nie mocy - czyli de facto za jasny. Zapach zachęca, w smaku słodowość, goryczka jest, ale w tle, mocy raczej nie czuć, ale dość treściwe. Tak pomiędzy moim ulubionym Ciechanem Mocnym (którego dwie ostatnie warki z terminami do 27 maja i 16 czerwca były super) a Niefiltrowanym Naturalnym z Gościszewa. W sumie ciekawostka, że taka moc przy dośc niskim ekstrakcie (12,5) - tak tu mówią na forum, bo na butelce tej informacji nie ma. Generalnie obowiązkowo do spróbowania, a kto chce, to polubi

Rycho_128 edytował/a post 23-05-2008 o godz. 21:04.
Odpowiedz cytując
Stare 25-05-2008, 14:19
Snus Snus is offline
Senior

Standardowy

Pozytywne piwo. Bardzo podoba mi się zbożowa nutka, którą czuć w smaku. Po drugie byłem zaskoczony gdy po wypiciu, przy dokładnym studiowaniu naklejki, zobaczyłem że ma 7% alkoholu. No szok, gdybym wcześniej to zobaczył pewnie bym Mazura nie kupił.
Odpowiedz cytując
Stare 25-05-2008, 14:51
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Snus Wyświetlenie odpowiedzi
Po drugie byłem zaskoczony gdy po wypiciu, przy dokładnym studiowaniu naklejki, zobaczyłem że ma 7% alkoholu. No szok, gdybym wcześniej to zobaczył pewnie bym Mazura nie kupił.
No właśnie. Nie mogę wyjść ze zdumienia, ze ta prosta prawda jeszcze nie dotarła do decydentów z małych browarów.
Stare 26-05-2008, 22:02
Fotka Użytkownika: Jurandofil
Jurandofil Jurandofil is offline
Pivo

Miejscowość: Brwinów
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Dziwnie jasny... Wręcz zaskakująco jasny jak na swój procent (7%) - czyli kolor niespodzianka! [4]
Piana: (
O gęstości nawet nie wspominam. Krążków piwnych na ściance brak! Znika po krótkiej chwili smakowania... [1.5]
Zapach: Aromat jurandofilskiej nuty w pełni! Bije świeżość i kusi do zamoczenia ust w pierwszym łyku. [5]
Smak: Jurandofilska nuta Kormorana w najlepszym wydaniu! Przy pierwszych łykach wrażenie: zbyt słodki, ale... tylko na początku. Po chwili wszystko się normuje i gorzkość wyśmienita na pierwszym planie. [5]
Wysycenie: I znów pierwsze łyki ze znakiem zapytania - choć gaz nie uderza za bardzo. Po dwóch minutach od nalania do szklanki już zupełnie nie przeszkadza. [4.5]
Opakowanie: Konkret na etykiecie (nazwa) i szczegóły na kontrektykiecie. Szkoda, że nie podano ekstraktu. [4]
Uwagi: Dziękuję za to piwo Kormoranowi! Nadzieja na utrzymanie smaku po "umarłym" Jurandzie weszła o kolejny szczebeł w górę!

Moja ocena: [4.525]

Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?
Odpowiedz cytując
Stare 27-05-2008, 12:47
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil Wyświetlenie odpowiedzi
Kolor: Dziwnie jasny... Wręcz zaskakująco jasny jak na swój procent (7%) - czyli kolor niespodzianka! [4]
Znaczy im jaśniej tym lepiej?

Odpowiedz cytując
Stare 27-05-2008, 18:06
Fotka Użytkownika: Rycho_128
Rycho_128 Rycho_128 is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
dziś pojawiło sie u Dyrektora (za 2,50), więc będąc akurat w pobliżu...
Już po 2,90
Odpowiedz cytując
Stare 27-05-2008, 18:48
Fotka Użytkownika: Pendragon
Pendragon Pendragon is offline
Senior

Miejscowość: Starogard Gdański
Standardowy

Z tą ceną za 2,50 to chyab była jakaś pomyłka w druku. Jesli nie, to zmiana ceny nastąpiła już w sobotę.

moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot

Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
Odpowiedz cytując
Stare 27-05-2008, 20:28
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
w końcu nawet jeśli piwo ma te 7%, to nie jest to jakaś zwalająca z nóg wartość. Grudziądz ma wg. etykiety 6,8.
Zawartości alkoholu jakie wypisuje na etykietach niektórych swoich piw Grudziądz można moim zdaniem między bajki włożyć
Mnie 7% alk. w „zwykłym” pełnym piwie zwala z nóg.

delvish edytował/a post 27-05-2008 o godz. 20:30.
Odpowiedz cytując
Stare 29-05-2008, 14:21
Fotka Użytkownika: dyzman
dyzman dyzman is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Dobre piwko, podobne w smaku do zielonego Ciechana z korektą wysokiej zawartości alkoholu i ciekawszej goryczki. Procenty mimo wszystko mało wyczuwalne (także w głowie). Po etykiecie spodziewałem się kolekjnej gotowanej gumy z dodatkiem cukru i szczyptą landrynek rodem z dwóch browarów, które ponoć też ukierunkowane są na "konesera". Na szczęście nie było źle, konsumpcja zadowalająca, warte powtórzenia. Do tego trwała piana i przyjemny zapach, nie prowadzący mnie Bogu dzięki na siłę gdzieś do niderlandzkich kwiaciarni.

Wielkim zainteresowaniem w mojej opinii cieszą się posty odmawiające posmaku alkoholowego samej wódce Ale tak jak pisałem kilkakrotnie, pluralizm doznań smakowych i ogólnej percepcji spożywanych trunków jest niezbędną przesłanką istnienia forum dyskusyjnych takich jak to.Pozdrawiam serdecznie
Stare 31-05-2008, 22:07
Pivo

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
Znaczy im jaśniej tym lepiej?
Tego nie powiedziałem!
Patrząc na barwę tego piwa szacowałbym procent alkoholu na najwyżej 4. I jak widać grubo bym się pomylił.

Maciek urodził się po zamknięciu Browarów Warmińsko-Mazurskich "JURAND" w Olsztynie. Będą musiały mu wystarczyć wspomnienia taty...
Mateusz z kolei... w okresie wielkiego bumu browarów kontraktowych i minibrowarów restauracyjnych. Czego się ze mną napije za kilkanaście lat?
Odpowiedz cytując
Stare 01-06-2008, 14:19
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jurandofil Wyświetlenie odpowiedzi
Tego nie powiedziałem!
Patrząc na barwę tego piwa szacowałbym procent alkoholu na najwyżej 4. I jak widać grubo bym się pomylił.
I za to dałeś ocenę "dobrą"?
Jak znajdziesz w restauracji muchę w zamówionej zupie, to też oceniasz posiłek jako "dobry" bo była "niespodzianka"?

Odpowiedz cytując
Stare 01-06-2008, 17:50
Pivo

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
I za to dałeś ocenę "dobrą"?
Jak znajdziesz w restauracji muchę w zamówionej zupie, to też oceniasz posiłek jako "dobry" bo była "niespodzianka"?
Jest tylko taka drobna różnica. Mucha w zupie mi przeszkadza, ale barwa tego piwa w zupełności nie.

Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie