Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wspieram browar.biz, bo to na prawdę świetna strona. Miejsce gdzie można pozna zdanie osób posiadających ogromną wiedzę, co daje okazje do rozwijania pogłębiana swojej wiedzy. Im więcej czytam tym bardziej zdaje sobie sprawę o ile sprawach nie miałem pojęcia. Polecam lekturę forum na każdą wolną chwilę. To skarbnica informacji! Dzięki tej stronie mogłem znaleźć sklepy oferujące szeroki asortyment piw, a także jakich produktów szukać na półkach, a których nie warto spróbować.
Krzysiek_K
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

PiwoKormoran: Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane
Ekstrakt: 12.5% wag. | Alkohol: 6.2% obj. / 4.65% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.828
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 19 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 01-06-2008, 22:45
szefunio szefunio is offline
Senior

Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
Standardowy

Jeżeli z ekstraktu 12,5 browar osiągnął 7 procent alkoholu, to piwo to musi być mocno odfermentowane. Tak samo robi Jabłonowo.
Odpowiedz cytując
Stare 01-06-2008, 23:34
Fotka Użytkownika: Cez
Cez Cez is offline
Senior

Miejscowość: Kraków i poza o dziwo ;)
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika szefunio Wyświetlenie odpowiedzi
Jeżeli z ekstraktu 12,5 browar osiągnął 7 procent alkoholu, to piwo to musi być mocno odfermentowane. Tak samo robi Jabłonowo.
Dosyć karkołomne porównanie, biorąc pod uwagę, że piwa z Kormorana są niezłe w przeciwieństwie do Jabłonowskich niepijalnych tworów...
Stare 02-06-2008, 08:56
Fotka Użytkownika: docent
docent docent is offline
Senior

Miejscowość: wawa natolin
Standardowy

Na olsztyńskiej starówce obecnie dostępne jedynie w Molotov Cafe za 4,5 pln. Wziąłem na wynos i piłem z butelki - bardzo wyraźny alkoholowy posmak plus słodowość spowodowały, że dopiłem je tylko do połowy. Datę przydatności miało do 26.VI. Mam nadzieję, że następnym razem normalny sposób picia wydobędzie z tego piwa jakiś ciekawszy smak...
Odpowiedz cytując
Stare 02-06-2008, 20:18
szefunio szefunio is offline
Senior

Miejscowość: Konstancin-Jeziorna
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cez Wyświetlenie odpowiedzi
Dosyć karkołomne porównanie, biorąc pod uwagę, że piwa z Kormorana są niezłe w przeciwieństwie do Jabłonowskich niepijalnych tworów...
Nie tylko odfermentowanie wpływa na smak piwa...
Odpowiedz cytując
Stare 02-06-2008, 20:22
Fotka Użytkownika: Totus
Totus Totus is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
Na olsztyńskiej starówce obecnie dostępne jedynie w Molotov Cafe za 4,5 pln. Wziąłem na wynos i piłem z butelki - bardzo wyraźny alkoholowy posmak plus słodowość spowodowały, że dopiłem je tylko do połowy. Datę przydatności miało do 26.VI. Mam nadzieję, że następnym razem normalny sposób picia wydobędzie z tego piwa jakiś ciekawszy smak...
Ja niedawno przekonałem się jak ważne jest picie piwa ze szklanki/kufla. Kiedyś wypiłem Żywe "po bożemu" i dałem temu piwu 10 [w 10 stopniowej skali]. Kiedy piłem później Żywe z butelki to dałbym mu najwyżej 3-4...

Także spróbuj koniecznie tego piwa z kufla :-)
Stare 02-06-2008, 21:03
Fotka Użytkownika: tfur
tfur tfur is offline
Senior

Miejscowość: saska kępa/chamowo
Standardowy

wypiłem niemal w plenerze, ale zadbałem o szklankę i piłem dość schłodzone. moc, owszem, wyczuwalna, ale nie mogę narzekać na posmak alkoholowy. była słodowość, troszkę goryczy. po jeździe samochodem piwo usiłowało wyjść z butelki, tak że piana bardzo ładna. może to nie jest rekord świata, bo wolałbym słabszy trunek, ale przy olsztyńskiej mizerii biję brawo browarowi kormoran - za produkt i za decyzję. ty, mazur, jeszcze się spotkamy!
ps. pamiętam, że mazurzenie to lingwistyczny termin na zniekształcanie wymowy w pewien określony sposób, słowem - na mówienie gwarą mazowiecką. ciekawe, czy po odpowiedniej dawce 'mazura' można zaobserować mazurzenie. to by było ukłon browarnictwa w stronę nauki...
Odpowiedz cytując
Stare 10-06-2008, 16:53
Fotka Użytkownika: pazurq
pazurq pazurq is offline
Senior

Miejscowość: Olsztyn - Pieczewo/las
Standardowy

Regularnie piję Mazura - w tej chwili trzeci ,,rzut'' na olsztyńskim rynku. Ceny piwa od 2,60 do 2,75 zł na moim osiedlu (Pieczewo) 4 sklepy na 5 w ogóle w Olsztynie mają w ciągłej sprzedazy to piwo ( dwa z lodówki nie ,,koncernowej''). Piwo niezmiennie dobre, nadmierne schłodzenie powoduje posmak alkoholowy. Czasami w trakcie degustacji drugiego, trzeciego piwa wyczuwam po około sekundzie po przełknieciu niezapomnianą nutę smaku Okocimia Zagłoby z lat 1979-1980 ... (albo tak mi sie wydaje - to chyba ,,chciejstwo''się nazywa). Podsumowując nareszcie mam w Olsztynie dobre, dostępne piwo niepasteryzowane o smaku piwa. Pozdrawiam z Warmii i zapraszam do degustacji.
Stare 26-06-2008, 12:06
Fotka Użytkownika: uranium
uranium uranium is offline
Member

Miejscowość: Lublin
Standardowy

Dla tych co z Lublina to pojawiło się to piwo na Tumidajskiego 2.
a co do smaku to rzeczywiście bukiet ma pełny. z alkoholem trochę przesadzili, fakt ale w sumie to bardzo dobre piwo.
Odpowiedz cytując
Stare 26-06-2008, 15:48
Fotka Użytkownika: pazurq
pazurq pazurq is offline
Senior

Miejscowość: Olsztyn - Pieczewo/las
Standardowy

Aby uniknąć ,,alkoholowego posmaku'' nie należy tego piwa zbyt mocno schładzać.
Stare 28-06-2008, 20:28
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Bladosłomkowozłotawy (na pohybel profesoru Miodku ), jakoś dziwnie jasny... [3]
Piana: Pojawiła się przy nalewaniu, ale szybko sobie poszła w p...., w powietrze poszła. [3]
Zapach: Mocna rzecz - lekki słód, chleb, nutki piwniczne i trochę goryczki. Tak pachnie piwo . [4.5]
Smak: Przy 7% nie wyczuwam alkoholu. Już za to plus. Bardzo ładnie zbilansowany słód z goryczką, która pod koniec lekko dominuje. Nawet jakieś nuty winne wyczuwam... Rozmarzyłem się...? [4.5]
Wysycenie: Bardzo przyzwoicie obfite. Tworzę nowomowę . [4.5]
Opakowanie: Takie sobie. Faktura etykiety, kontry i krawatki taka niby płócienna, zgrzebna nieco. Czarny kapsel. Myślałem, że trudniej jest zrobić bardzo dobre piwo niż ciekawe opakowanie... [3]
Uwagi: Szukałem go w Warszawie i znalazłem (oprócz wielu ciekawych piw czeskich i niemieckich) w Zofmarze... Będę wracał i do Mazura, i do Zofmaru...

Moja ocena: [4.2]
Odpowiedz cytując
Stare 29-06-2008, 23:07
Fotka Użytkownika: MarcinKa
MarcinKa MarcinKa is offline
Մարչին Կավալէց

Miejscowość: Kraków

Kolor: Bardzo jasny. Słomkowy. Raczej chyba ciemno złoty byłby na miejscu. Po kolorze człowiek spodziewał by się raczej sikacza niż solidnego mocnego piwa, jakim jest Świeże. Piwo klarowne. [3]
Piana: Duża i całkiem trwała, biała. Pozostawia na ściankach kufla wyraźna, obfite ślady. Zastrzeżenia można mieć jedynie co do jednorodności. Dużo grubych bąbli. [4]
Zapach: Przyjemny, mocny. Od razu czuje się charakterystyczne nuty piw niepasteryzowanych. Zapach jakby kwiatowy ze świeżymi nutami słodowymi. Czuć również leciutką moc, ale nie alkohol. [4.5]
Smak: Chmiel i słód, a to wszystko w pysznym świeżym wydaniu niepasteryzowanym. Nuty kwiatowe, chlebowe i leciutka goryczka na koniec. Goryczka trochę za słaba. Czuć też moc, ale bez nieprzyjemnych nut alkoholowych. Mimo, że piwo jest bardzo dobre, szkoda, że nie jest lżejsze. Moc troszkę dekoncentruje i męczy pod koniec. [4.5]
Wysycenie: Całkiem poprawne. Trzyma się ładnie do końca. Może trochę większe by było odpowiedniejsze. [4]
Opakowanie: Zgodne ze stylistyką wytyczoną przez Amberowskie Żywe. Pojawiające się motywy związane z przeszłością (zdjęcie na kontrze) i beżowo żółta kolorystyka. Większość piw tego typu mieści się w tej stylistyce. Kormoranowi trzeba przyznać, że graficznie zaprojektowali naprawdę fajne opakowanie. Proste i eleganckie. Jedyny zgrzyt to goły kapsel i brak ekstraktu. [4]
Uwagi: Bardzo dobre niepasteryzowane piwo. Jedno z lepszych na naszym rynku. Wolał bym gdyby było lżejsze. Proponuję aby browar wzorem Ciechanowa warzył dwa piwa, mocne i średnie. Zdecydowanie polecam.

Moja ocena: [4.325]
Stare 12-07-2008, 21:33
grzech grzech is offline
Senior

Miejscowość: Podlasie

Kolor: Kolor istotnie mocno jasny. Zawartość szklanki wyglądała jak rozwodniony pils. [3.5]
Piana: Początkowo średnia, o dużych bańkach. W trakcie picia towarzyszył mi rąbek opadający wraz z lustrem. Po wszystkim szkalnka wyglądała, jakby była w niej woda. [3.5]
Zapach: Niezbyt intensywny. Jak dla mnie - ogólnopiwna miezanka slodu i chmielu z delikatnym jurandowym zacapkiem. [3.5]
Smak: Nawet dobre. Spora wytrawność trwająca w trakcie picia, pozostawała najdłużej. W tle słabe (acz wyczuwalne) ciekawsze posmaki: delikatne słodycz, nieco owocowych nutek. Alkoholu nie wyniuchałem. [4]
Wysycenie: Ładnie prezentujące się na ścianach szklanki bąbelki, gaz wyczuwalny w trakcie picia. [5]
Opakowanie: Charakterystyczne, choć nie sposób zauważyć, iż jest to kolejna wariacja na temat Żywego. [3.5]
Uwagi: Nabyte w Delikatesach w Księżynie (obok stacji benzynowej Petrochemii Płockiej). Piwo niezłe, ale do poprawy.

Moja ocena: [3.775]
Stare 09-08-2008, 19:29
krzysiek2006 krzysiek2006 is offline
Member

Kolor: poprawna żółta chociaż mam wrażenie że jakaś taka blada [3.5]
Piana: Piany wogóle to w szklance nie widziałem. [1]
Zapach: W sam raz zapach chmielowy poprawny. dosyć mocny [4]
Smak: Goryczkowy w sam raz bez rewelacji [3.5]
Wysycenie: słabiutkie wlałem toto do szklanki i po kilku chwilach zero bąbelków. Może to piwo takie ma być.. [2]
Opakowanie: Butelka 0,5 z ciekawymi etykietami. Nie wiem ale na moim nie było daty do spożycia i to może wpłynęło ma moje oceny. [4]
Uwagi: Nie pamietam ile kosztowało. Zakupione w łodzi na łagiewnickiej. Ostatnio tam kupuję piwne wynalazki. Ale jakoś piwo nie pasteryzowane bardziej smakowało mi Grudziąckie i Kasztelan. Mazura ledwo zmęczyłem przez kilka godzin. A może poprostu miałem zły dzień. Lub poprostu wolę mocne piwa ciemne i to dlatego.

Moja ocena: [3.375]
Odpowiedz cytując
Stare 11-08-2008, 12:04
Fotka Użytkownika: tfur
tfur tfur is offline
Senior

Miejscowość: saska kępa/chamowo
Standardowy

ech, może to i dobre piwo, ale chyba jednak, mimo że niektórzy powątpiewali, ma swoje siedem obrotów, bo ostatnio wypiłem cztery... i się skułem, wstyd przyznać. nie dla mnie mazur (ani dawne), nie dla mnie ta moc!
na marginesie: tak, wiem, że można wypić mniej niż cztery, hy hy
Odpowiedz cytując
Stare 11-08-2008, 20:07
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
na marginesie: tak, wiem, że można wypić mniej niż cztery, hy hy
Można, ale po co?
Odpowiedz cytując
Stare 25-08-2008, 20:54
Fotka Użytkownika: Seta
Seta Seta is offline
Piję piwo

Miejscowość: Biłgoraj

Kolor: słomiano-złoty, klarowny; nieco za jasny [3.5]
Piana: po nalaniu ładna, brudząca szkło, niestety w moim egzemplarzu bardzo krótkotrwała [3.5]
Zapach: wyrażnie słodowy, w tle aromatyczny chmiel, lekka cytrusowość - bardzo ładny! [4.5]
Smak: Nuty alkoholowe poczułem wyraźnie gdy mi się piwo "schłodziło w drugą stronę" (musiałem spauzować konsumcję). Generalnie miłe posmaki chlebowe, dość pełne w słodowości, nieco za mało goryczki jak na mój gust. W posmaku pozostaje lekka kwaskowość. Na pewno ponad normę [4]
Wysycenie: W porządku, ale z czasem za bardzo się zmniejsza... [4]
Opakowanie: Raczej zachęcające, na minus - czarny kapsel i brak ekstraktu. [4]
Uwagi: Kupione w Lublinie cena 3,45zł - lekko przesadzona, ale warto spróbować...

Moja ocena: [4.1]

Seta edytował/a post 25-08-2008 o godz. 20:59. Powód: link :D
Odpowiedz cytując
Stare 18-09-2008, 22:59
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

Ocena piwa świeżego, dokonana podczas wakacji. Zakupione w gdańskim SMAKU.

Piana: średnioobfita, szybko się dziurawi, redukuje się do resztek.
Kolor: złocisty, ładny.
Wysycenie: średnie, ciut wyższe by nie zaszkodziło.
Smak: goryczka średnia, częściowo jakby alkoholowa. Średnio słodowe z lekko słodkim finiszem. Czuć wyraźne nuty zbożowe. Z jednej strony jest dla mnie trochę przyciężkawe, z drugiej strony trochę bez wyrazu. Wydaje mi się, że smakuje jak ciut mocniej odfermentowane Żywe.
Opakowanie: nie powala oryginalnością, ale nie ma się czego wstydzić. Szkoda, ze kapsel czarny, brak ekstraktu. Nazwa piwa na krawatce, natomiast brak jej na etykiecie - dziwne.
Nie jest złe, tyle, że szału nie robi. Za to idzie do głowy.

Dziś wypity egzemplarz 5 tygodni po terminie. Brak jakichkolwiek objawów zepsucia. Piwo bardzo dobre, pełna klarowność.
Stare 21-09-2008, 21:00
Fotka Użytkownika: bury_wilk
bury_wilk bury_wilk is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa

Kolor: Cha, to najśmieszniejsza trzecz w tym piwie. Jest jasny, blado słomkowy, po nalaniu stwierdziłem "o, sikacz" [4]
Piana: Trochę sobie za bardzo przechłodziłem to piwo i myślę, że to było powodem piany nie idealnej, ale i tak nie było źle. Może nie wysoka, ale gęsta, biała i apetyczna. [4]
Zapach: Słodkawo słodowy, całkiem przyjemny [4.5]
Smak: Po sugestii kolorem jest totalnie zaskakujący. Mocny, słodowy i słodkawy, wręcz cieżki. Ale pasuje mi to. Kontrast niebywały, ale wynik pozytywny. [4.5]
Wysycenie: W sam raz. [5]
Opakowanie: Proste, pasuje do piwa niepasteryzowanego, wszystko jest ok. Może finezji mogłoby być wiecej, ale nie czepiajmy sie zanadto. [4.5]
Uwagi: Za sprawą kontrastu miedzy kolorem a smakiem, przyszło mi do głowy skojarzenie z równie zdradzieckimi belgijskimi produktami typu Lucyfer, czy Judas. Tam też kolor sugeruje cienkusza a moc jest nie mała.
Podziękowałbym za to piwo Jacksonowi, ale mi się pochrzaniło i nie jestem pewien, które jest od kogo... zatem ofiarodawco, kimkolwiek jesteś - dzięki

Moja ocena: [4.45]

...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!
Odpowiedz cytując
Stare 07-10-2008, 15:49
maciejos maciejos is offline
Junior

Miejscowość: Poznań

Kolor: blady, jasnożółty. To nie jest mocna strona tego piwa [3.5]
Piana: znika w tempie ekspresowym. Po nalaniu daje pęcherzyki różnej wielkości. Duże pęcherze utrzymują się nieco dłużej. po 2-3 minutach nie ma już po pianie ani śladu [2]
Zapach: bardzo delikatny, przyjemny. Nie ma żadnych wyrażnych nut [4]
Smak: oceniam pozytywnie. Dobrze zbalansowana goryczka i sodycz. Ani jedna ani druga nie dominuje. Ewidentnie świeże. Smak jest delikatny, ale nie wodnisty, co stanowi o jego zaletach. [4]
Wysycenie: słabo wyczuwalne. Jego brak nie zmienia faktu, że piwo wyrażnie orzeźwia. [3]
Opakowanie: etykiety utrzymane w kolorach nawiązujących do tradycji: czerpanych papierów lub faktury płóciennych zbożowych worków i brązów napisów a' la pieczęcie. Proporcja wielkości napisów na frontowych etykietach nie jest dobra. Kluczowym słowem jest słowo PIWO, a to nieco trąci kategorią ECONOMY. Na kontretykiecie umieszczono stylizowane na dawne zdjęcie (w sepii) ludzi pracującyh na polu. Przed oczami stają obrazy Chełmońskiego, np. "Orka" ;-) A może należy to odczytywać jako sygnał, że piwo jest trunkiem dla ludu pracującego ? ;-) Chyba nie to było intencją twórców, którzy zapewne chcieli podkreślić konotacje z naturalnym procesem produkcji oraz skłądnikami prosto "ze spichlerza". Kolorystyka etykiet pozwala jednka oopakowaiu być zauważalnym na półce sklepowej - dbrze wpisuje się w nurt produktów typu "żywność ekoogiczna" lub "zdrowa żywność" [3.5]
Uwagi: Ceny nie znam. Piwo otrzymałem w prezencie

Moja ocena: [3.7]
Odpowiedz cytując
Stare 27-11-2008, 21:44
Grzesiu Grzesiu is offline
Junior

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy

Czy zwróciliście uwagę że piwo zmieniło nazwę? Teraz nazywa się "Mazury" przez co zmieniło się trochę logo na krawacie - po dodaniu "y" trochę zawijasów przybyło
Stare 10-12-2008, 14:16
Fotka Użytkownika: docent
docent docent is offline
Senior

Miejscowość: wawa natolin

Kolor: Słomkowy, klarowny. Zdecydowanie zbyt jasny jak na piwo o tej mocy. [3]
Piana: Średnioziarnista, średnioobfita. Szybko opada do wianuszka. [3]
Zapach: Słodowy. Zero jakichkolwiek akcentów świadczących o braku pasteryzacji. [4]
Smak: Pełny, słodowy. Jednowymiarowy - jak i przy zapachu próżno tu szukać jakiejś chlebowości czy tej przyjemnej świeżości charakterystycznej dla większości niepasterów. Brak goryczki ale i alkoholowego posmaku, który obecny był gdy piłem to piwo kilka m-cy temu. [3.5]
Wysycenie: Umiarkowane, pasuje do charakteru tego piwa. [5]
Opakowanie: Pierwotna etykieta wyszczególniająca słowo "Piwo" to był lekki obciach. Obecnie zamiast tego jest "Świeże" co ma już inny przekaz i dzięki temu sprawia lepsze wrażenie. "Materiałowe" tło dla liter jest zbliżone do etykiety "Naturalnego" z Gościszewa. Ale generalnie jest w porządku, jak już forumowicze zauważyli, etykieta swą kolorystyką kojarzy się z piwami z wyższej półki. [4]
Uwagi: Raczej nie warto sięgać po Mazura jeśli chcemy poczuć te wszystkie smaczki obecne w niepasterach. Nie przepadam ani za mocnymi lagerami ani za piwami ze słodową dominantą więc już do Mazura w obecnej formie nie wrócę. Poczekam na słabszą alkoholowo propozycję Kormorana.

Moja ocena: [3.7]
Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!
Odpowiedz cytując
Stare 27-12-2008, 17:04
Fotka Użytkownika: acid641
acid641 acid641 is offline
Junior

Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
Standardowy

Hm, jak się czyta powyższe oceny to wynika z tego jakby każda osoba piła inne piwo - wniosek z tego taki, że Mazur wychodzi Kormoranowi różnie i nie zawsze wypada on niestety in plus.

Mój egzemplarz:
1. kolor: bardzo jaśniutki, nie spodziewałbym się że ma 7% alko, a ma raczej na pewno,
gdyż już po jednej butelce słychać szumy
2. piana: słabiutka. Wytrzymała jakieś pół minuty, a potem frrrruuu! i nie było...
3. smak: na plus trzeba podkreślić fakt, że w ogóle nie czuć alkoholu smak bardzo orzeźwiający. Mocna goryczka w tle. Mi kojarzy się trochę z zielonym Ciechanem, aczkolwiek Ciechan ma jeszcze to "coś" czym deklasuje Mazura.
4. gaz: jaki gaz?! bardzo mizerny...
5. opakowanie: tu to jakaś porażka. Mogę się jedynie zgodzić z przedmówcą, który twierdził, że piwo kojarzy się z produktami typu "zdrowa żywność". Poza tym: jak widzę butelkę to sam nie wiem jak to piwo się nazywa. Mazur? Mazury? A może po prostu Świeże - bo ten napis na etykiecie jest największy. Nie rozumiem takiego marketingu. A żeby było jeszcze śmieszniej(?) to na kapslu widnieje obecnie clown czy jakiś inny arlekin - ktoś może wie dlaczego?

To tyle. Trochę pomarudziłem, bo chyba oczekiwałem od Mazura czegoś naprawdę wyjątkowego. Ale ogólnie i tak piwo na plus - najlepsze na gorące dni. Może służyć jako przystawka do Wybornego Ciechana pitego gdzieś w plenerze Na zdrowie!

Magazyn Obywatel | Recenzje książek

acid641 edytował/a post 27-12-2008 o godz. 17:05.
Odpowiedz cytując
Stare 27-12-2008, 18:18
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika acid641 Wyświetlenie odpowiedzi
Ale ogólnie i tak piwo na plus - najlepsze na gorące dni. Może służyć jako przystawka do Wybornego Ciechana pitego gdzieś w plenerze Na zdrowie!
Ładna mi przystawka. Zwłaszcza, że jak sam napisałeś...

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika acid641 Wyświetlenie odpowiedzi
nie spodziewałbym się że ma 7% alko, a ma raczej na pewno,
gdyż już po jednej butelce słychać szumy
Także na gorące dni, to ono się właśnie nie nadaje. Wniosek taki, że Kormoran źle te Mazury (był Mazur, ale podobno ktoś już nazwę sobie zastrzegł, więc wyszły z tego Mazury, taki trochę Panasonix ) uwarzył, bo na lato za mocne, a na zimę zbyt cienkie, zbyt mocno odfermentowane. Uwarzyli jak umieli... Niestety ale żeby zmienić mentalność w małych browarach, to chyba pewne pokolenie piwowarów, prezesów itd. musi odejść na emeryturę.

Co do kapsli, to jest to seria kolorowych kapsli z różnymi obrazkami (są znane miejsca, figury szachowe czy dyscypliny sportu). Wg mnie obiciachowe na maksa, aczkolwiek słyszałem bardzo pochlebne opinie ludzi niewyrobionych kolekcjonersko czy piwnie, zwykłych konsumentów. Wolą taki kapsel niż goły.
Stare 28-12-2008, 11:50
Junior

Standardowy

He, no rzeczywiście chyba niezbyt fortunnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że Mazur będzie dobry na ciepłe dni ze względu na orzeźwiający smak, a nie na zawartość alkoholu

A co do kapsli to rzeczywiście obciach obciachu. Nie rozumiem: skoro browar jest w stanie wyprodukować kapsel w kolorze i - jak pisze przedmówca - jest tego wiele rodzajów, to co stoi na przeszkodzie żeby zrobić normalny kapsel z np. logo browaru czy nazwą piwa?
Nawiasem mówiąc: kapsel, który był na moim Mazurze jest w różowej tonacji i pasuje do napojów typu Bobofruit

Odpowiedz cytując
Stare 28-12-2008, 12:31
Junior

Standardowy

Żeby nie być gołosłownym poniżej zdjęcie Mazura z nową etykietą oraz uroczy kapselek Jeżeli jakiś kolekcjoner ma ochotę mogę mu wysłać to cudo
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg mazury.jpg (87,5 KB, liczba wyświetleń: 295 )

Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak