Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
(...) przede wszystkim uważam, że warto utrzymać niezależny portal w tej postaci, w jakiej obecnie funkcjonuje. Jakoś to miejsce wciąga i nie chodzi tylko o sam temat, może bardziej o ludzi tu piszących. Odkąd się zarejestrowałem lubię tu zaglądać. Przyznam, że jest to pierwsze forum w jakie udało mi się wciągnąć.
Remikola
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

PiwoKormoran: Świeże / Mazur(y) Niepasteryzowane
Ekstrakt: 12.5% wag. | Alkohol: 6.2% obj. / 4.65% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 3.828
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 19 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 29-11-2009, 18:18
Fotka Użytkownika: granat862
granat862 granat862 is offline
Senior

Miejscowość: Bełchatów
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Jasne złoto [4]
Piana: Średniowysoka, szybko znika. [3]
Zapach: Przeciętny słodowy [3]
Smak: Dominuje słodowa słodycz, ostatnio jak piłem smakowało mi bardziej teraz nie zachwyca [2.5]
Wysycenie: Średniowysokie [3.5]
Opakowanie: Etykieta ani nie zachęca ani nie odstrasza, tylko jak juz nie jedna osoba zauważyła te różne kapselki trochę psuja note [3.5]
Uwagi:

Moja ocena: [2.9]
Stare 07-12-2009, 13:36
Fotka Użytkownika: Javox
Javox Javox is offline
Ja sem ja

Miejscowość: Kraków & Plymouth

Kolor: jasno złoto-żółty [3.5]
Piana: Po nalaniu była 2-3 cm, na dłużej zostało 0,5 cm, potem całkiem zanikła. [3]
Zapach: Jakby lekko chmielowy ale nie mocny. [3.5]
Smak: Słodowo-chmielowy, dobra nie za mocna goryczka - współgra z całością, wyraźne pozytywne akcenty chlebowo-zbożowe, "dobra" walka słodu i goryczki. [4.5]
Wysycenie: Od początku raczej średnie potem minimalne. [3.5]
Opakowanie: Etykietka uboga w stylistyce wiejsko-browarniczej, zawiera za mało danych tylko nazwę i dwie inne dane/ że z Mazur i że niepaster./ coś więcej dopiero na kontrze. Kabzel... mnie się trafił koń w galopie... lepszy chyba czarny. [3.5]
Uwagi: Jeżeli się nie pogorszy można zalecić do wielokrotnego użycia.

Moja ocena: [3.85]
Odpowiedz cytując
Stare 07-12-2009, 17:38
Fotka Użytkownika: Tapir
Tapir Tapir is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa

Kolor: Jasne złoto. Klarowny. [4]
Piana: Gęsta i wysoka, trzyma się całkiem dobrze, zostawia ślady na kuflu. [4]
Zapach: Mało intensywny, słodowy ze słabą chmielową nutą. [3]
Smak: Słodowy z wyczuwalną chmielową goryczką i bardzo wyraźną nutą alkoholową, która pozostawia po sobie trwały posmak w ustach. Prawie nie czuć w nim niepasteryzowanych nut. [3]
Wysycenie: Za niskie. [3.5]
Opakowanie: Nieskomplikowane, do wad mogę dopisać marny kapsel i kretyński sposób umieszczenia daty. [2.5]
Uwagi: Kupione za 3zł w Rodzince Bis

Warka 15.12.09/A16
Rozczarowanie. Nie spodziewałem się nie wiadomo jakich fajerwerków, ale przynajmniej jakiejś alternatywy dla "Dawnego" a dostałem produkt przeciętny. Piwo smakuje trochę lepiej niż jakieś koncernowe mocne i tyle.

Moja ocena: [3.15]
Stare 12-12-2009, 14:45
Fotka Użytkownika: Lacriferno
Lacriferno Lacriferno is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów

Kolor: Jasno-złoty, klarowny, odpowiedni, choć mógłby być odrobinkę ciemniejszy. [4]
Piana: Gęsta i drobnoziarnista tylko na początku. W ciągu kilku minut znika całkowicie. [3.5]
Zapach: Wyraźnie chmielowy, orzeźwiający i świeży. Średnio intensywny. [4]
Smak: Początkowo wyraźny słód, zbożowe posmaki, ale z czasem zbyt wyraźnie do przodu wysuwa się posmak spirytusowy, przez co pod koniec piwo stało się nieprzyjemnie gorzkie i alkoholowe. [3.5]
Wysycenie: Nieco za słabe, pod koniec prawie niewyczuwalne. [3.5]
Opakowanie: Etykieta w brązowo-beżowej kolorystyce, czytelna z podstawowymi informacjami. Różne kapsle na każdej butelce, ale nie gołe. Butelka ŻGB. [4]
Uwagi:

Moja ocena: [3.725]
Odpowiedz cytując
Stare 12-12-2009, 14:55
Fotka Użytkownika: Rzeszowiak
Rzeszowiak Rzeszowiak is offline
Piwny Radykał

Standardowy

Również rozczarowało mnie to piwo z uwagi na wyczuwalny alkohol, przez który słabo wyczuwalny jest posmak słodu.

Ogólnie piwo przeciętne, w swojej kategorii wyraźnie przegrywa z pobliską konkurencją.
Odpowiedz cytując
Stare 12-12-2009, 21:33
Fotka Użytkownika: iggy_j
iggy_j iggy_j is offline
Junior

Miejscowość: Piastów

Kolor: Bardzo ładny żółto-pomarańczowy [4.5]
Piana: Po przelaniu do szklanki ładna biała czapa ok 2cm, która jedna bardzo szybko zniknęła [3.5]
Zapach: Delikatny, chmielowy. Raczej mało wyrazisty bez żadnej dominanty [3]
Smak: Przeciętny. Niewielka goryczka. Pozostawia lekko słodkawy 'ogon'. [3]
Wysycenie: W sam raz [4]
Opakowanie: Opakowanie nie powala, ale zachęciło mnie do zakupu i wypróbowania [3]
Uwagi: Piwo przeciętne. Kupiłem w celach degustacyjnych, ale jako że fanem mocnych piw nie jestem, więc eksperymentu raczej nie powtórzę - nie powaliło mnie.

Moja ocena: [3.175]
Odpowiedz cytując
Stare 21-12-2009, 21:49
Fotka Użytkownika: jacer
jacer jacer is offline
Senior

Miejscowość: Milicz
Standardowy

Napiszę tylko, że niewiele się różni od Warnijskiego. Smak ten sam, moc inna.

(1+sqrt5)/2
"Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
"Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
No Hops, no Glory :)
Odpowiedz cytując
Stare 22-12-2009, 16:38
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
No właśnie i to jest ciekawe. Skoro ekstrakt jest taki sam 12,5%, a zawartość alkoholu różni się drastycznie i nie przekłada się to na różnicę w smaku, to coś tu jest nie tak. Powtarzam nie wierzę, w te 5,1% alkoholu w Warnijskim.
Stare 22-12-2009, 18:22
jedrek122 jedrek122 is offline
Member

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
Jeżeli kolega nie wyczuwa róznicy w piwie ,to mże za dużo degustacji ?..
Stare 07-01-2010, 09:35
Fotka Użytkownika: Rycho_128
Rycho_128 Rycho_128 is offline
Senior

Miejscowość: Gdańsk
Standardowy Ekstrakt 12% wag.

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
Gdyby kogoś to interesowało piwo ma 12,5Blg.
Potwierdzam, browar zaczął drukować tę dotychczas tajną informację na kontretykiecie. Wczoraj na własne oczy widziałem. Ekstrakt 12,5% wag. Fakt, że trochę mało przy 7% alk.

Rycho_128 edytował/a post 07-01-2010 o godz. 09:37. Powód: Bo sie pomyliłem, nie 12 tylko 12,5%
Odpowiedz cytując
Stare 10-01-2010, 20:54
Fotka Użytkownika: YouPeter
YouPeter YouPeter is offline
Senior

Miejscowość: Kraków

Kolor: Jasno złoty, idealny jak na piwo o tej zawartości ekstraktu. [5]
Piana: Biała, gruboziarnista. Znika praktycznie do zera już po około 2 minutach nie pozostawiając po sobie większych śladów, ani w postaci dywanika, ani na kuflu. [2]
Zapach: Bardzo słabo wyczuwalny, jednak przyjemny chmielowo-słodowy, zharmonizowany. [3]
Smak: Średnio pełne w smaku, przez co jednak można powiedzieć, że jest orzeźwiające. Dobre połączenie smaków chmielowo-słodowych, jednak najbardziej charakteru temu piwu dodaje bardzo sympatyczny chlebowy smak po kilku sekundach po przełknięciu. Goryczka bardzo delikatna, alkohol pomimo wysokiej zawartości nie jest wyczuwalny. [4]
Wysycenie: Idealne. [5]
Opakowanie: Średnie, jakby zrobione w jakimś słabym programie graficznym albo w generatorze etykiet. Na plus jest to, że podano zawartość ekstraktu oraz kapsel, który pomimo, że jest identyczny dla wszystkich piw z Kormorana jest na prawdę ładny. [3]
Uwagi:

Moja ocena: [3.5]

YouPeter edytował/a post 10-01-2010 o godz. 20:56.
Odpowiedz cytując
Stare 10-01-2010, 22:16
kopyr kopyr is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
kapsel, który pomimo, że jest identyczny dla wszystkich piw z Kormorana jest na prawdę ładny.
To paradoks, w sobie sprzeczność sama. Piwa z Kormorana właśnie nie mają takich samych kapsli, no chyba, że coś się zmieniło.
Stare 10-01-2010, 22:25
Fotka Użytkownika: Seta
Seta Seta is offline
Piję piwo

Miejscowość: Biłgoraj
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
Ekstrakt 12,5% wag. Fakt, że trochę mało przy 7% alk.
Trochę - to chyba nie możliwe!
Wg Promasha piwo odfermentowane do zera z 12,5 blg miałby 6,63% obj. Ujemny balling złapali, czy to kwestia zaokrąglanie?
Stare 10-01-2010, 22:28
kibi kibi is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa i okolice
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
To paradoks, w sobie sprzeczność sama. Piwa z Kormorana właśnie nie mają takich samych kapsli, no chyba, że coś się zmieniło.
Coś się zmieniło: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=42554
Odpowiedz cytując
Stare 10-01-2010, 22:29
kopyr kopyr is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
No to brawo!!!
Stare 12-01-2010, 15:33
kielbaska kielbaska is offline
Junior

Standardowy

Właśnie piję - warka z datą przydatności 19.01.2010/A21 (swoją drogą, kto mi, laikowi powie, co oznacza to A21?). Kolor trochę za jasny. Wysycenie trochę za słabe. Niezbyt silny, ale bardzo przyjemny zapach. Dość mocna goryczka, przyjemna, słodycz też jest, zostaje w ustach przez jakiś czas. Piana pokaźna na początku, ale po paru minutach zostaje tylko cieniutka warstewka. Smaczne, dość orzeźwiające piwo, jednak bez rewelacji - niemniej jednak zdecydowanie do powtórki. Miałem obawy przed sięgnięciem ponownie po to piwo, naciąłem się, gdy kupiłem je w maju jako prowiant na juwenalia - tylko fakt picia z butelki uratował to piwo przed wylaniem w połowie, to był po prostu karton w płynie

PS: porównanie do Warnijskiego wg mnie bardzo nietrafione (chyba, że tamta warka się tak różniła od tej - wg mnie Warnijskie o wiele lepsze, bogatsze w posmaki i aromaty).
PS2: Niestety, ale nie miałem takiego kapselka, jak na zdjęciu powyżej - miałem taki z wizerunkiem włącznika światła(?).

kielbaska edytował/a post 12-01-2010 o godz. 15:36.
Odpowiedz cytując
Stare 23-01-2010, 22:25
kopyr kopyr is offline
Senior

Standardowy

Kupione dla kapsla, bo rzeczywiście wielkiej urody. Brawo.
Niestety na tym kończymy zachwyty.
Piana: raczej skąpa, redukuje się do cienkiej warstewki, ale później trwa.
Kolor: złocisty, ok.
Wysycenie: niskie, ale to nie przeszkadza.
Zapach: świeży, choć nic konkretnego.
Smak: gdyby to była dziesiątka, to może bym nawet był kontent, (choć goryczki i tak za mało), ale na piwo pełne, ponad 12% ekstraktu to jest jakaś kpina. 7% alkoholu? Wodniste, leciutko kwaskowe, ale w przyjemny sposób. Goryczka zdecydowanie zbyt niska. Generalnie zbliżone do Ciechana Wybornego, tylko w Ciechanie wyczuwam smak chmielu, a w Świeżym nie.
Opakowanie: po zmianie głupiej nazwy (Mazury) i wieśniackich kapsli jest całkiem nieźle, ale jednak się czepię. Po pierwsze butelka typu piknik jest wyjątkowo szpetna, chyba tylko obus jest brzydsza. Zmieniłbym ją w najgorszym razie na ŻGB, a w najlepszym na ukraińskie, z którymi ostatnio flirtuje Fortuna. Po drugie dlaczego nigdzie na etykiecie, krawatce i kapslu nie ma słowa o tym, jaki to jest browar. Wstydzą się? Jest na kontrze, ale na pewno nie jest to napisane z dumą. Całość wygląda jakby jakiś przedsiębiorczy biznesmen wymyślił sobie markę piwa, zamówił jej rozlanie w jakimś browarze, może nawet zagranicą i wpuszczał na rynek. Moim zdaniem nazwa Kormoran nie jest na tyle zła, żeby jej unikać.

Piwo niestety dość cienkie, choć oprócz receptury, wad sensu stricto nie znalazłem. W tej chwili najlepszy w tym piwie jest kapsel.
Stare 31-01-2010, 11:38
Fotka Użytkownika: Cooper
Cooper Cooper is offline
wylewny jestem

Miejscowość: Dolina Krzemowa UE
Standardowy

Nie piłem jeszcze tego piwa więc sorry za lekki off w temacie ale kontra do ety na opakowaniu jest conajmniej piękna. Pozwolę sobie zamieścić poniżej. Na życzenie mogę wysłać w wersji ikonki/avatara
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg jazda.jpg (29,7 KB, liczba wyświetleń: 529 )

Zbiór/oferowane/poszukiwane birofilia z Mazowsza, Irlandii, Tanzanii oraz zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Web-Albumie
Odpowiedz cytując
Stare 16-03-2010, 12:41
arek713 arek713 is offline
Junior

Miejscowość: Kolumna

Kolor: jak letni poranek,choć oczy jeszcze zaspane. [4]
Piana: szalona i krótka jak młodość a mogło być tak ładnie. [3.5]
Zapach: nęci,kusi by w usta nalać. [4.5]
Smak: płynne dobro narodowe. [5]
Wysycenie: jak letni deszczyk,wystarczające i przyjemne. [4.5]
Opakowanie: swojskie klimaty. [4.5]
Uwagi: Czy na dworze,czy też w chacie,czy się stoi czy się leży,jeśli się na piwie znacie,mówię wam Kormoran Świerzy.

Moja ocena: [4.575]
---------------
Ocena usunieta z rankingu.
Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. &@#^! ŚwieŻy! @(*&#!
Art, Admin

---------------

ART edytował/a post 16-03-2010 o godz. 14:12.
Odpowiedz cytując
Stare 18-03-2010, 19:29
Doczu Doczu is offline
Member

Miejscowość: Pinecity

Kolor: W sumie bez zastrzeżeń [5]
Piana: No tu porażka na maxa. Po nalaniu piana jako taka jest, ale wielkopęcherzykowa i po kilku chwilach znika. Do końca kufla zostaje drobny wianuszek przy brzegach kufla. [2]
Zapach: Zapach także bez szału. W zasadzie moim zdaniem mało piwny. Nie rzuca na kolana. [3]
Smak: W sumie to całkiem niezłe piwko w smaku, ale zdecydowanie za mało goryczki, a dominanta słodowa sprawia wrażenie jakbyśmy pili piwo mocne. [3.5]
Wysycenie: Wysycenie nawet niezłe. Pęcherzyki unoszą się do zakończenia spożycia. [3.5]
Opakowanie: Oetykietowanie w nienachalnym stylu. Czytelne, bez upiększaczy, kapsel z nadrukiem. Bardzo dobre wrażenie. [4.5]
Uwagi: Całkiem niezłe piwko. Doskonała alternatywa dla Warki Strong jeśli chodzi o walory smakowe.
Nie kopie tyłka, ale da się wypić bez kręcenia nosem, zwłaszcza będzie smakować osobom, którym nie podchodzi goryczka chmielowa.

Moja ocena: [3.3]
Odpowiedz cytując
Stare 16-04-2010, 19:49
kenezz kenezz is offline
Junior

Kolor: słomkowy, klarowny, trochę za jasny. [3.5]
Piana: Na początku ok, grubość na 2 palce jednak znikła zupełnie po paru minutach. [2]
Zapach: słaby i lekko kwaskowy. [2.5]
Smak: Nijaki. Nie czuć ani alkoholu, jak na swoją moc 7%, ani też goryczki. Dominuje lekka słodycz. Jak dla mnie za dużo słodkiego smaku, za mało goryczki. [3.5]
Wysycenie: Za słabe. [3]
Opakowanie: Mi się bardzo podoba, szczególnie kapsel. [4.5]
Uwagi:

Moja ocena: [3.025]
Odpowiedz cytując
Stare 17-04-2010, 20:51
Fotka Użytkownika: Rzeszowiak
Rzeszowiak Rzeszowiak is offline
Piwny Radykał

Standardowy

Hm, ku mojemu zaskoczeniu ostatnia warka jest całkiem smaczna. Przypomina trochę "złote lwy" z ambera sprzed roku. Po raz pierwszy w tym piwie doszukałem się mocniejszych posmaków słodowych, do tego przyjemna goryczka i wreszcie nie czuć alkoholem.

Tyko skąd te 7 % ?
Odpowiedz cytując
Stare 20-04-2010, 20:00
Fotka Użytkownika: Seta
Seta Seta is offline
Piję piwo

Miejscowość: Biłgoraj

Kolor: Złocisty, klarowne [4.5]
Piana: Lekko brudzi szkło, po nalaniu ładna, dość gęsta, zostaje dziurawa firanka. [4]
Zapach: Delikatny, dość przyjemny, słodowy, nieco chmilu [4]
Smak: Dominuje słodowo-zbożowy smaczek, obok wyraźna skórka chleba i średni chmiel, lekki kwasek, lekka goryczka. Średnio pełne, finisz dość krótki.
Smakowite, ale można było mniej % wyciągnąć... [4]
Wysycenie: Troszkę za duże, przesyca. [4]
Opakowanie: Podoba mi się, symbole piwowarskie i pełne info; minus za nazwę ... [4.5]
Uwagi:

Moja ocena: [4.05]
Stare 13-05-2010, 23:40
gobi12 gobi12 is offline
Junior

Kolor: Kolor w miarę ładny, jednak mógłby być ciemniejszy. [4]
Piana: Początkowo piwo bardzo miło się pieni, jednak po kilku chwilach piana doszczętnie znika. [2]
Zapach: Bardzo ładny zapach, mocny, czuć od razu po zdjęciu kapsla. [4]
Smak: Smak poprawny, jak na tak wysoką zawartość alkoholu to nawet bardzo dobry. Jest słodki, zaś goryczka pojawia się dopiero po chwili. [4]
Wysycenie: Początkowo jest całkiem nieźle, ale napój bardzo szybko się odgazowuje. Myślę, że gdyby było lepiej nasycone to bardziej by mi smakowało. [3]
Opakowanie: Etykieta jest ciekawa, dobrze zaprojektowana. Są zawarte wszystkie informacje. Szkoda, że kapsel mało interesujący. [4.5]
Uwagi: Piwo mimo, że mocno alkoholowe to mimo to smaczne. O wiele lepiej smakuje mocno schłodzone, wtedy jest naprawdę Świeże :]

Moja ocena: [3.775]
Odpowiedz cytując
Stare 02-06-2010, 00:56
Fotka Użytkownika: CyboRKg
CyboRKg CyboRKg is offline
Senior

Miejscowość: Katowice
Standardowy

Smaczne piwo, przyjemny slodowo-chlebowy posmak. Przed chwila wypilem Rzeskie, a teraz pije Swieze. Roznica miedzy nimi niewielka - tak samo jak w przypadku Ciechana Wybornego i Ciechana Mocnego - glownie w procentach ekstraktu i alkoholu, ale smak pozostaje ten sam. Chyba browar Kormoran awansuje na moj ulubiony

P.S. Dlaczego nikt w naglowku nie wyedytuje ekstraktu, skoro od dawna jest podawany na etykiecie?
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie