Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EDI, Swojskie Palone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrojtek
    PiwBiz
    • 11-2005
    • 377

    EDI, Swojskie Palone

    Nowość z Browaru EDI - Swojskie Palone 16%
    Click image for larger version

Name:	ff80b887b5e5763bbaea6d730ac4affb,5,19,0.jpg
Views:	1
Size:	13,9 KB
ID:	2079483
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    kilka osób miało możliwość spróbowania tego piwa na warsztatach
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • wrojtek
      PiwBiz
      • 11-2005
      • 377

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
      kilka osób miało możliwość spróbowania tego piwa na warsztatach
      Za jakiś czas ma się pojawić też Swojskie Ciemne, piwa jeszcze brak a pan Edward już ma etykiety do niego, no i powróci Swojskie Jasne...

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        a coś więcej o piwie?
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
          a coś więcej o piwie?
          Było w butli 3 l na Warsztatach
          Smak palony jak trza.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Nieprzejrzysty brunatny, jak nocne koszmary nazisty . [4.5]
            Piana: Nie stwierdzono, niestety... [2]
            Zapach: Lekki kwaskowato-słodowy, taki przypominający "klymatyszne" budki piwne. [3.5]
            Smak: Palony, lekko kwaskowaty. Smak zatrąca o relikwię - Rauchbier - duży szacunek! Po lekkim ogrzaniu pojawia się równie lekka nuta krowio-maślana... [4.5]
            Wysycenie: Niby małe, ale to pozory. Milutko musuje na podniebieniu. [4.5]
            Opakowanie: Superskromna, prosta etykieta, zawierająca same konkrety - 7,6%/16,1 Blg. Mnie się podoba. [4.5]
            Uwagi: Bardzo ciekawe piwo, oprócz bamberskiej klasyki nie spotkałem nigdzie takiej palety smakowej. Polecam!

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Pod opisem Pancernika podpisuję się wszystkimi członkami ciała.Które pisać potrafią.
              Mocno przypalone, z wędzonymi nutami.
              Tyle, że szalenie nietrwałe. Nawet jak na niepasteryzowane

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                Pod opisem Pancernika podpisuję się wszystkimi członkami ciała.Które pisać potrafią.
                Mocno przypalone, z wędzonymi nutami.
                Tyle, że szalenie nietrwałe. Nawet jak na niepasteryzowane
                Podpisuję się pod tym, że kloss się pode mną podpisuje .
                Właśnie spijam to piwo, degustując, i jest, jak jest... .

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Moim zdaniem najlepsze piwo od EDIego. Właściciel ostrzegał, że dla smakoszy, Guinness te sprawy. Rzeczywiście oprócz mnie właściwie nikomu nie smakowało. Zapodziałem gdzieś opis z degustacji, postaram się odtworzyć z pamięci.
                  Piana:skąpa, ale była, beżowa.
                  Kolor: brunatno-czarny, nieprzejrzyste.
                  Wysycenie: słabe.
                  Zapach: palono-kawowy, z minimalną nutka kwaskową.
                  Smak: bardzo intensywna goryczka, zarówno chmielowa jak i palona. Na drugim planie wędzoność. Średnio treściwe. Nie było śladów skwaśnienia.
                  Opakowanie: nie podoba mi się. Etykieta zgrzebna, taka w stylu przepraszam, że żyję. Zdecydowanie wolę klimaty andyjskie.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny brąz z wiśniowymi akcentami - stwierdzone pod światło. [5]
                    Piana: Spodziewałem się najgorszego po degustacji ciemnego, a tymczasem nie jest najgorzej - piana może nie jest bardzo okazała, ale jest Utrzymuje się przez krótki czas, pozostaje po niej skromna obrączka. [3]
                    Zapach: Spalenizna i czekolada to główne akcenty, gdzieś w tle coś jakby winne aromaty. Piwo pachnie cudnie, samo wąchanie dostarcza dużo przyjemności. [5]
                    Smak: Dominują palone aromaty, jest odrobinka słodyczy i gorzkiej czekolady. Zakończenie goryczkowo - wytrawne, z mocno wyczuwalną "spalenizną", po przełknięciu daje się wyczuć też delikatna "wędzonka". Trochę brakuje mu treściwości, o czym wspomniał m.in. Kopyr - gdyby nie to, byłby ideał Ale i tak spokojnie mogę dać 5 - dawno nie piłem tak ciekawego piwa. [5]
                    Wysycenie: Niewysokie, delikatnie "gryzące" podniebienie, pasuje jak ulał. [5]
                    Opakowanie: Etykieta dość skromna, ale z kompletem informacji (no i nie pstrokata ). Kapsel goły, ale wiadomo... [4.5]
                    Uwagi: Ciemniaki z EDI'ego bardzo mi podeszły, chyba skoczę jutro do "Joli" po coś jeszcze

                    Moja ocena: [4.775]
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemnobrązowe, chyba metne (nie widzę tego dokładnie w tej czerni piwnej [5]
                      Piana: na początku dość obfita, opada powoli, ciemno-bezowa, drobna [3]
                      Zapach: jak dla mnie typowo porterowy, kawowa słodkawość, lekkie owocowe nuty [4]
                      Smak: dość pełne w smaku, na pierwszy plan wybija się lekka kwaskowatość, w tle palone nuty, gorzkawość połączona z porterowym smakiem, niestety początkowa kwaśność dominuje [3]
                      Wysycenie: bez zarzutu [5]
                      Opakowanie: wszystko było ok gdyby nie goły kapsel [4.5]
                      Uwagi: Czy browar celowo chce "ukwaśnić" nabywcom swoich produktów życie? Powiem szczerze, że podobnie jak nie tak samo smakowały kwasiżury zrobione przeze mnie kiedyś w domu

                      Moja ocena: [3.625]
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Sokół83
                        szynkarz
                        • 12-2004
                        • 1598

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarny lekko prześwitujący rubinowo [5]
                        Piana: beżowa, drobno bąbelkowa czapa siadająca powoli [4.5]
                        Zapach: intensywny, winno-palony [5]
                        Smak: jak zapach: winno-palony, piwo bardzo gorzkie, wręcz cierpkie; wszystko fajnie gdyby nie wykręcająca mordę kwaskowość [3]
                        Wysycenie: OK [5]
                        Opakowanie: jak większość z EDIego - bez polotu [2]
                        Uwagi: zakupiłem na tagach żywnościowych i wypiłem po 5 dniach trzymania w lodówce - nie wiem czy owa kwaskowość wynika z przeterminowania piwa, bo daty ważności nie wycięto; ale gdyby jej nie było, piwo było by wyśmienite

                        Moja ocena: [4]
                        Z INNEJ BECZKI

                        www.fotopolska.eu

                        Comment

                        • Seta
                          Piję piwo
                          • 10-2002
                          • 6964

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Kolor: Nieprzejrzysty brunatny, jak nocne koszmary nazisty
                          No i to jest perfekcyjny opis barwy piwa!
                          Last edited by Seta; 27-10-2008, 08:33.
                          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                          Comment

                          • kloss
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 2526

                            #14
                            Tym razem przesadzili z wędzeniem i piwo smakuje jakby je zaprawiono bejcą do drewna.

                            Comment

                            • Samoglow
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 606

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Brązowe a właściwie czarne... rzadko się takie spotyka [5]
                              Piana: Nie za wysoka, brązowa, pozostawia łądną otoczkę, ale utrzymuje się trochę za krótko [3.5]
                              Zapach: Ciekawy. Wędzony, palony, trochę jak śliwki wędzone. Ciekawe co będzie dalej... [4]
                              Smak: No palone to ono jest z pewnością. Czuć wędzoność i to bardzo silną. Momentami smakuje prawie jak dym. Dla mnie troszkę ten posmak jest za mocny i zabija resztę bukietu. Myślę, że piwo zyskałoby na bukiecie, gdyby jednak ten niemal "wściekły" dym był bardziej w tle. Tym niemniej piwo nietuzinkowe i warto spróbować. [3.5]
                              Wysycenie: Idealne, wysokie ale nie natarczywe. [5]
                              Opakowanie: Bez zarzutu, pełne info i wysoka estetyka, a zarazem prostota. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.9]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎