Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dupont, Blanche du Hainaut Biologique

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Dupont, Blanche du Hainaut Biologique

    Alk.5.5%, but. 0.25 l.
    Ciemnozłote, mętne, mocno nagazowane, wysoka i bardzo trwała piana.
    Zapach mocno cytrynowy, bardzo intensywny.
    Smak też zdominowany przez kwaśną cytrynę, w późnym posmaku nuta słodowa. Ekstremalnie cytrynowy pszeniczniak w belgijskim stylu, na upalne lato byłby niezastąpiony.
    Piłem zimą, wstawiam teraz z notatek
    Attached Files
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    #2
    Kolor: Jasno żółty, bardzo delikatnie mętne [5]
    Piana: Śnieżno biała, gęsta i utrzymująca się stosunkowo długo. Nie pozostawia wielu śladów na ściankach szkła [4,5]
    Zapach: Na pierwszym planie zapach pszenicy i surowego ziarna. Na drugim goździki i drożdże. Nie wyczuwam tutaj cytrusowych zapachów o czym pisze Izkamil [4,5]
    Smak: Dominuje duża chlebowość. Słód pszeniczny bardzo delikatny z lekkimi cytrusami. Goryczka odpowiednia [4]
    Nasycenie CO2: Stany średnie wyższe [4]
    Opakowanie: Mnie się bardzo podoba. Klasyczna etykieta bez zbędnych fajerwerków [4,5]

    Ocena: [4,3]
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • Ramiel
      Senior
      • 11-2010
      • 207

      #3
      Mój egzemplarz również pachniał pszenicą i drożdżami, w smaku dokładnie takie jak opisał YouPeter. Co do goryczki to potwierdził się fakt, że w organicznych belgach jest dość intensywna

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19167

        #4
        Retrospektywnie: barwa dalece odbiegająca od witów mi znanych, złota, pilsowa; piana piękna, średnio do drobnej, trwała, śnieżna; w smaku łagodność i cytrusy plus właściwa słodowość; pyszne!

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Barwa jasnozłocista. Jak na witbiera nieco może zbyt mało mglista.
          Piana wysoka, o drobnej teksturze. Opada długo, strzępiąc się na ściankach. Ma pokrój przypominający optycznie pianę z szamponu do włosów Pod koniec konsumpcji zostaje w postaci drobnego naśnieżenia.
          Aromat z zamkniętymi oczami kojarzący się z Belgią Wyraźna pszenica, mocne przyprawowe nuty fenolowe. Do tego nieco owocowej słodyczy i perfumowe smaczki.
          Smak trzymający fason, choć jak dla mnie może nieco zbyt stonowany. Są pszeniczne nastroje, kwaskowe odcienie, dość wyraźny kolendrowy, przyprawowy charakter. Brakuje mi natomiast tutaj trochę słodkości, ciepła, wanilii, przez co piwo jest nieco zbyt wytrawne i jednostronne.
          Nagazowanie wysokie, rześkie, lekko musujące.
          Buteleczka jak na zdjęciu lzkamila, z nie rzucającą się w oczy etykietką i kapslem z nazwą browaru. 250ml to lekka przesada, abstrahując od tego czy to najmniejszy wymiar kary czy też nagrody.

          Smaczne piwo, choć jako miłośnik stylu dostrzegam tu zbyt wytrawny profil smakowy. Ale nie wszystkim pewnie będzie to przeszkadzać. W mojej ocenie 8 w skali 1-10.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎