Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Formuła Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Sulimar, Formuła Beer

    Piwko "ustrzelone" w dąbrowskim KAUFLANDZIE (ceny nie pomnę)
    Alkohol: 6,8%, Blg 14,2 %
    Piana - jak na formułę przystało, szybko... znikła
    Kolor - ciemna słomka
    Wysycenie - kilka sporych bąbli gazu, nietrwałe
    Zapach - słodowy, rozmyty
    Smak - piwo nijakie, w smaku króluje słód, brak jest (to in plus) alkoholowego posmaku, ale to nie broni tego piwa w stopniu wystarczającym
    Opakowanie - oceńcie sami (kapselek do kolekcji)

    Teraz Sulimar powinien iść w "Kubicę Premium" i "Heidfelder Bier"
    Attached Files
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ładny, jasny bursztyn, może ciut za jasny jak na mocnego. [4.5]
    Piana: Nic imponującego, dość wysoka, lecz szybko znika i pozostawia pierścień. Po wyrośnięciu, trochę dziurawa. [3.5]
    Zapach: Przyjemny, raczej słodowy, nie ma złych naleciałości. Chmiel też w miarę wyczuwalny. [4]
    Smak: Czuć sporo słodu, słodycz i goryczka w normie. Chmiel także nieźle wyważony, ale na 6,8%, to alkohol jest za mocno wyczuwalny. Pomyślałbym, że to jest ponad 8. [3.5]
    Wysycenie: Jak na mocnego, to może być, ale raczej powinno być więcej CO2 [4]
    Opakowanie: Dość niezwykłe, oryginalne, "rajdowe" i do tego napis "Wypiłeś NIE PROWADŹ POJAZDU" (nie zamierzam ). Podane parametry, więc nie będę obniżał ogólnej oceny. [5]
    Uwagi: Piwo spokojnie do wypicia, podobne do Ambrosiusa Stronga. Myślę jednak, że jak na piwo z Kauflanda mogłoby być trochę tańsze, bo za 2,79zł to można kupić coś lepszego.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • granat862
      Senior
      • 12-2004
      • 945

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Przyjemny dla oka jasno bursztynowy [4.5]
      Piana: Nic specjalnego początkowo bujna lecz szybko nopada pozostawiając ślady na szkle [3]
      Zapach: Głównie przyjemny słodowy choć w tle lekko wyczuwalny etanol. [3.5]
      Smak: wyraźnie słodowy, słodkawy lekko wyczuwalny alkohol [3.5]
      Wysycenie: nie za duże i w dodatku szybko ulatuje [2.5]
      Opakowanie: ciekawa rajdowa stylizacja no i kapselek też niczego sobie było by 5 gdyby nie paskudne fałdki kleju pod etykietą [4.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.5]
      Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złociste, bardziej bliżej do jaśniejszej odmiany niż ciemniejszej, przy piwie mocnym powinny być na odwrót [4.5]
        Piana: biała, zwarta, drobna, dośc długo sie utrzymuje, nie osadza się na szkle [4]
        Zapach: intensywny, typowy słodowy zapach fermentacji [3.5]
        Smak: jak zwykle w polskich mocnych piwach dominuje słodycz, w wypadku tego piwa połączona z ciekawą goryczką, dość pełne i treściwe [3]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: ciekawa promocja formuły, ciekawy kapsel, jak dla mnie ok [5]
        Uwagi: Piwo całkiem, całkiem. Gdyby nie natrętna słodycz byłoby naprawdę dobre. Zakupione w Carrefour Arkadia (W-wa) za ponad 4 zł. Skąd taka cena, nie mam pojęcia

        Moja ocena: [3.55]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Niezbyt ciemne, ale przejrzyste złoto [3]
          Piana: Przeciętna, nie utworzyła się duża choć potem trwała w postaci drobnej warstewki, ale tylko do połowy szklanicy [2]
          Zapach: Słodowo-alkoholowy [2]
          Smak: Niestety dominuje w smaku alkohol. Jest on wszechobecny, jedynie stonowany słodowością słodu. Goryczki chmielowej, a w szczególności chmielu niemal nie czuć [2]
          Wysycenie: Nasycenie dobre, ale dwutlenek węgla nie przykrywa alkoholu [3]
          Opakowanie: Dla fanów motoryzacji, ale z wyraźnym napisem: piłeś - nie prowadź pojazdu! [2.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [2.125]

          Comment

          • Maarcinek19
            Member
            • 01-2009
            • 63

            #6
            piwo Formuła , zakup w Kauflandzie

            Niedawno kupiłem piwko Formuła w Wodzisławiu Śląskim w Kauflandzie, chciałem się dowiedzieć czy wie ktoś z jakiego Browaru pochodzi.

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              #7
              Nie trzeba było zakładać tematu, należało wpisać w wyszukiwarce Formuła i wyszło by na Kipera.

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny słomkowy. [3.5]
                Piana: Tak fatalnej to już dawno nie widziałem. Wyglądała jak piana po rozbełtaniu płynu do mycia naczyń z wodą. Ok. 5-cio centymetrowa czapa opadła do zera w ciągu 2 minut. [1]
                Zapach: Wyraźny zapach alkoholu. Pod nim dowąchać się można czegoś słodowego. Ogólnie zapach słaby, neutralny. [2]
                Smak: Na pierwszym planie słodko-alkoholowy. Tą słodkość trudno określić, czy pochodzi od słodu, alkoholu, czy też od obu naraz. Goryczka jest w tak śmiesznych ilościach, że szkoda słów na jej opisywanie. [2]
                Wysycenie: Zdecydowanie za słabe. [3]
                Opakowanie: Z ciekawszych tekstów na opakowaniu:
                "Tradycyjnie warzone"
                "Moto Fun's Beer" [3]
                Uwagi: 0,5 l butelka bezzwrotna za 2,35 zł. W kategorii cena/jakość daję naciągane 3/5 pkt. Piwo kiepskie, takie wynalazki powinny chodzić w okolicach 1,50 zł. Cenę podwyższa zapewne bezzwrotna butelka. Piwo zdecydowanie nie do smakowania, co najwyżej do zalkoholizowania się, gdyby było tańsze. Pachnie alkoholem, na szczęście bardziej alkoholem spożywczym niż denaturatem.

                Moja ocena: [2.075]
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • anteks
                  maruda
                  • 08-2003
                  • 10737

                  #9
                  zdecydowanie nie moje klimaty , zakupione testowo w Wrocławskim Browarku i wystarczy
                  Mniej książków więcej piwa

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty, klarowny. [4.5]
                    Piana: Zaskoczenie, strasznie duża ilość piany, musiałem nalewać na 3 razy, bo piana rosła w zawrotnym tempie, utrzymuje się dosyć długo, i oblepia szkło. [4.5]
                    Zapach: Słodowy, chmiel gdzieś zamaskowany w tle, delikatnie wyczuwalny. [4]
                    Smak: Zdecydowanie słodowy, następnie wybija się delikatna gorycz, a następnie dziwna słodycz, smakuje mi. [4]
                    Wysycenie: Odpowiednie, nasycenie utrzymuje pianę przez dług czas. [4.5]
                    Opakowanie: Akurat nie zbyt mi się podoba, jednak wszystkie najważniejsze informacje są podane, łącznie z ekstraktem. [3.5]
                    Uwagi: Wszystko pięknie, ładnie, jednak cena mnie zabiła... 4,99 zł. Niby piwo jest dobre, ale mogło by być troszkę tańsze...

                    Moja ocena: [4.075]
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • strappado
                      Senior
                      • 08-2007
                      • 111

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wszystko pięknie, ładnie, jednak cena mnie zabiła... 4,99 zł.
                      To piwo do tej pory widziałem w dwóch marketach (Carrefour i Kaufland). W jednym kosztuje właśnie ok. 5 zł a w drugim o połowę taniej...
                      http://pokazywarka.pl/t47c2v/

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎