Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Piwo klasztorne opata

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Fortuna, Piwo klasztorne opata

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • cap-n-go
    Senior
    • 05-2005
    • 273

    #2
    Tak wygląda to piwo:

    http://i32.tinypic.com/348r0d4.jpg

    Nienajgorsze,ale moim zdaniem z pewnością nie warte 5 złotych jakie zapłaciłem w sklepie z produktami "benedyktyńskimi"
    Last edited by cap-n-go; 04-07-2008, 16:46.

    Comment

    • Totus
      Senior
      • 11-2007
      • 326

      #3
      Prawdopodobnie jest to Fortuna, Czerwony Smok... Czy ktoś mógłby to potwierdzić?
      Zapraszam do Browaru Sielanka.

      Comment

      • zAjkA
        Senior
        • 12-2004
        • 1089

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piekny głęboki bursztyn. [5]
        Piana: Ładna, gęsta, zbita długo się utrzymuje poczym opada do centymetrowego kożuszka. [4.5]
        Zapach: Ładny słodko owocowy. Pachnie delikatnie podpiwkiem mojej babci. [4.5]
        Smak: Ku mojemu ździwieniu pierwsza faza przełyku wiąże się z odczuciem jakbym pił kompot owocowy. Przyznam że pozytywnie mnie to zaskoczyło. Dalej czuć delikatną goryczkę i delikatną chmielową głębię. [4.5]
        Wysycenie: Idealne w sam raz. Nie za duże nie za małe. [5]
        Opakowanie: Takie jak w linku powyżej. [4]
        Uwagi: 5,5zł to bandycka cena za to piwo. Jest ok. ale nie za tą cenę

        Moja ocena: [4.525]
        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

        Comment

        • Snus
          Senior
          • 03-2008
          • 128

          #5
          Całkiem niezłe. Trochę mu brakuje do moich ulubionych, ale na pewno lepsze od piw masowych.
          Żona przywiozła, kupiła w Inowrocławiu za 6zł, ale 2,80 byłoby znacznie uczciwsze, jak na mój gust .
          Do piwka zamiast papieroska - www.snus.pl

          Comment

          • aseco
            Member
            • 07-2009
            • 48

            #6
            Piwo ciemnawe, ale nie ciemne, takie "cola z woda", o chmielowo-slodowe w zapachu, z lekko kremowa piana. Zapach lekko palonego ziarna wyczuwalny, jednak w smaku wodniste. Minimalnie kawowe. Czuc alkohol

            Comment

            • Gambrinus
              • 06-2001
              • 696

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bursztynowy, pasuje do tego typu piwa. [4.5]
              Piana: Srednio obfita, dosc trwala, obraczka utrzumala sie do konca. [3.5]
              Zapach: Na pierwszym planie slod, owocowo-estrowe nuty i chmiel w tle. [3.5]
              Smak: Dosc pelne w smaku, wyrazna goryczka, przyjemnie czuc slod, ale jak na moj gust smak niezbyt harmonijny, zwlaszcza jak na piwo z gornej polki cenowej. Przypominalo mi piwa z malych polskich browarow ktore pijalem 20 lat temu. [3.5]
              Wysycenie: Nie nadmierne, wlasciwe dla tego typu piwa. [5]
              Opakowanie: Wszystkie informacje podane, data przydatnosci wpisana (chyba) recznie - zwieksza poczucie autentycznosci. Maly minus za (moim zdaniem) nie do konca dopracowana szate graficzna. [4.5]
              Uwagi: Kupione w Tyncu.

              Moja ocena: [3.675]
              Popieraj małe browary!!!
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • YouPeter
                Senior
                • 05-2004
                • 2379

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemno bursztynowy, podobny do ale. [4.5]
                Piana: Początkowo dość wysoka, jednak opada stosunkowo szybko i po 5 minutach pozostaje już tylko cienki dywanik [3]
                Zapach: Przede wszystkim słodowe z lekkim aromatem karmelu. [3.5]
                Smak: Na pierwszy plan wychodzi słód, który po chwili ustępuje miejsca dość intensywnej i bardzo przyjemnej goryczce. Piwo dość pełne w smaku i z pewnością z charakterem. [4]
                Wysycenie: Nie za wysokie, odpowiednie. [4]
                Opakowanie: Trochę ubogie graficznie. Za to podany jest dość szczegółowo skład oraz zawartość ekstraktu. [3.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.725]
                Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: mocnej herbaty, no może być tym bardziej, ze nie wiem jak wygląda piwo opata, teraz już wiem [5]
                  Piana: bezowa, zwarta, drobna, szybciutko opada, zostają na szkle nieduże krzaczki, opat musi być wąskoustny [2.5]
                  Zapach: słabiutki, na siłę wyczuwam zapach w postaci słodkawo-zakurzonej infuły, lub opat miał zapchany nos, alergik? [2.5]
                  Smak: Dość pełne, treściwe, choć do pełności piwu czegoś brakuje, lekka goryczka, minimalny słodowy posmak, ciut suszonych owoców. Widzę, że pomiędzy "ora et labora" opat lubi sobie wynagrodzić jedno lub drugie [4]
                  Wysycenie: delikatne szczypanie w język, ale ...chyba jest przyjemne, no chyba że opat lubi leciutkie szczypanie w język i podniebienie [4.5]
                  Opakowanie: opat to ma gust, nono [5]
                  Uwagi: Dość przyjemnie się pije, szkoda, że nie w towarzystwie opata, na pewno oprócz smakowej, miałbym i bardziej duchową przyjemność

                  Moja ocena: [3.45]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎