Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Beczkowe Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Sulimar, Beczkowe Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • sandacz
    Senior
    • 01-2007
    • 345

    #2
    Piwo wypijalne, aczkolwiek raczej nie będę do niego wracał. Dominują akcenty chmielowe w swojej wersji mniej szlachetnej - cierpko-gorzkawej. Plusem jest, że smak przyzwoicie długo utrzymuje się w jamie ustnej.

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jasnozłoty, właściwy lagerom. [4]
      Piana: Szaleństwo... Nie dało się nalać na raz. Piana opada z szumem pękających bąbelków, drobna i gęsta. Ładne to... [4]
      Zapach: Jakiś piwniczno-ścierkowaty trochę. Takiej piwnicy, gdzie koty sikają. Na szczęście te aromaty ulatniaja się dość szybko. [2]
      Smak: Lekko mdła słodowość, w tle goryczka. Płaskie trochę. [3]
      Wysycenie: Bardzo wysokie, nawet nieco ZA wysokie. [4]
      Opakowanie: Błyszcząca etykieta w barwach naszego zachodniego sąsiada. Czytelna, acz zatrąca o tandetę. Goły czarny kapsel. [3.5]
      Uwagi: Piwo do wypicia raz na jakiś czas, gdy się na nie natknę w sklepie. Szukać specjalnie raczej nie będę...

      Moja ocena: [2.875]

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jak na mocne to jednak za jasne, ale jak na 6,2% już lepiej. Teraz pozostaje pytanie, czy 6,2% to jest mocne... [4]
        Piana: Rośnie dość wysoko, jest jednak trochę dziurawa i szybko znika bez większych śladów. [3]
        Zapach: Niezbyt intensywny, bardziej słodowy. Nie jest on jakiś specjalnie ciekawy, ale także nie odstrasza. [3.5]
        Smak: : Smak jest dość wyraźny, czuć więcej słodu, ale i chmiel jest wyczuwalny w drugiej kolejności. Piwo ma wyraźne, lekko słodkawe posmaki, a goryczka jest na niewysokim poziomie. Wydaje mi się, że kolejna ich podróba Północnego – Polarne jest nieco lepsze. Ogólnie nie żałuję, że spróbowałem. Nie jest złe, ale smak ten nie porywa za bardzo. [3.5]
        Wysycenie: I tutaj nie jest najlepiej. Jest słabe, a pod koniec bardzo niskie. Jednak jest to mocniejsze piwo, więc można pozwolić sobie na ciut mniej bąbelków. [3.5]
        Opakowanie: Pucha, brak ekstraktu i ogólnie jedno wielkie oszustwo, ja się nie dam nabrać, ale być może inni, nie znający się na branży kupią jako produkt z Suwałk! Zwykle nie chcę zaniżać średniej opakowaniem, ale to jest wstyd, a raczej brak wstydu ze strony podrabiających! [2]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.4]

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #5
          Poprzednio piłem to piwo, gdy było "made in Suwałki". Porównując - niewiele sie zmieniło, smakiem nie zachwyciło, opakowaniem tyż (ma sie chyba kojarzyć z DĘBOWYM MOCNYM). Ot, wypił, puszkę wyrzucił, kieszeń o 1,80 zł lżejsza...
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • granat862
            Senior
            • 12-2004
            • 945

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnozłoty [4]
            Piana: Szybko rośnie, szybko znika, drobnopęcheżykowa. [3]
            Zapach: Intensywny słodowy, typowy. [3.5]
            Smak: Bez rewelacji, słodowy, z wyraźną goryczką [3.5]
            Wysycenie: Trochę za małe [3]
            Opakowanie: Beczkowe więc na etykiecie beczka, brak ekstraktu, czarny kapsel [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.425]
            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19165

              #7
              U mnie buteleczka 0.330 litra, bezzwrotna z czarnym kapslem.
              W skrócie mogę powiedzieć, że to jakaś pomyłka. Dawniej pijałem Beczkowe Mocne z Północnego i bywało treściwe, czasem słodkawe, ale to są jakieś popłuczyny z beczki. W smaku mocno rowodnione (jakieś 8 czy 9 blg, widać po barwie), żadną miarą mocne, bo i alkoholu nie czuć. Piana opadła zastraszająco szybko. Kupiłem wyłącznie dla etykiety w Kauflandzie. Ceny nie pomnę i piwa też nie chce pamiętać.
              Attached Files

              Comment

              • chemmobile
                Senior
                • 03-2009
                • 2168

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomkowe, takie ciemniejsze idące w kierunku złotego. [4]
                Piana: W większości średnio ziarnista, szybko opada do kożuszka. [2.5]
                Zapach: Całkiem przyjemny. Wyraźnie słodowe, trochę mniej chmielowe. Całość psuje obecna w tle kwaśna nuta. [4]
                Smak: Początkowo rzuca się na język kwaskowatość z lekką goryczką, trochę cierpką, ale do zaakceptowania. Posmak końcowy lekko słodowy. Wodniste. [3]
                Wysycenie: Na dość dobrym poziomie, choć nie sprawia wrażenia orzeźwiającego. [4]
                Opakowanie: Beczkowe mocne z puszki Standardowy zestaw informacji na opakowaniu. [3]
                Uwagi: Puszka z wrocławskiej Drink Hali za 1,95 zł. W kategorii cena/jakość daję 4,5/5 punktów. Największa wada - wodnistość.

                Moja ocena: [3.4]
                Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                Comment

                • Sokół83
                  szynkarz
                  • 12-2004
                  • 1598

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasnozłoty [3.5]
                  Piana: duże bąble, znika w kilkadziesiąt sekund, pozostawiając jeno okrąg na styku piwa ze szklanką [3]
                  Zapach: słaby, raczej chmielowy [2.5]
                  Smak: trochę prostej słodowości, nawet sporo goryczki, ale jakiejś takiej dziwnej przechodzącej w gorzkość; do tego dziwny posmak pozostający na języku - na szczęście na krótko [2]
                  Wysycenie: to nawet OK - trzyma się dobrze do końca [5]
                  Opakowanie: etykieta nie wyróżniająca się kompletnie niczym - ani na złe ani na dobre; minus za brak ekstraktu; plus za nietypową butelkę 0,33 [3]
                  Uwagi: piwo z cyklu "da się wypić ale po co?"; kolejny niedopracowany produkt Kipera

                  Moja ocena: [2.55]
                  Z INNEJ BECZKI

                  www.fotopolska.eu

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złoty. Nie pasuje do nazwy Mocne, ale pasuje do domniemanego ekstraktu. [4]
                    Piana: Niziutka i szybko znika niemal do zera. [2.5]
                    Zapach: Bardzo silny, bardzo słodowy z leciutką nutką chmielową. Pachnie trochę jak koncerniaki. [4]
                    Smak: Bardzo treściwe i słodowe, prawie bez goryczki. Poza tym nic, piwo dość płaskie. Dość udana próba podrobienia koncerniaka. [4]
                    Wysycenie: Idealne, dzięki niemu piwo jest orzeźwiające i nie przytłacza tak słodowością. [5]
                    Opakowanie: Nie wiem jak wygląda status prawny wykorzystywania przez Sulimar wzornictwa browaru Północnego, ale podróba wygląda lepiej niż oryginał Proste ale czytelne. Minus za brak podanego ekstraktu i za czarny kapsel. [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.875]

                    Comment

                    • Out_Of_Time_Man
                      Junior
                      • 08-2009
                      • 8

                      #11
                      0,33 za 1,80
                      Piwo zdatne do wypicia tylko jako zwieńczenie imprezy ..jako pierwsze, nawet 0,33 sprawia problemy. Nie polecam.

                      Comment

                      • disease
                        Member
                        • 08-2009
                        • 80

                        #12
                        Kolor: złotawy [4]
                        Piana: gruboziarnista [3]
                        Zapach: nietypowy, niezbyt wyrazisty [2]
                        Smak: cierpki, lekko kwaskowaty, słaba goryczka, odrobina słodyczy [3]
                        Wysycenie: nienaturalnie duże [3]
                        Opakowanie: Zupełnie niepotrzebne dodatki złotego koloru na obramówkach etykiety. Poza tym nie budzi zastrzeżeń aczkolwiek zbyt mało charakterystyczne [3]
                        Uwagi: wypijalne chociaż produkt raczej nie pierwszej jakości o czym świadczy choćby piana. Smak wyraźnie daje do zrozumienia że nie jest to 'prawdziwe piwo' a raczej produkt piwopodobny. Na wymioty nie zbiera.

                        Comment

                        • disease
                          Member
                          • 08-2009
                          • 80

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: złotawy [4]
                          Piana: gruboziarnista [3]
                          Zapach: nietypowy, niezbyt wyrazisty [2.5]
                          Smak: cierpki, lekko kwaskowaty, słaba goryczka, odrobina słodyczy [2.5]
                          Wysycenie: nienaturalnie duże [2.5]
                          Opakowanie: upełnie niepotrzebne dodatki złotego koloru na obramówkach etykiety. Poza tym nie budzi zastrzeżeń aczkolwiek zbyt mało charakterystyczne [3]
                          Uwagi: wypijalne chociaż produkt raczej nie pierwszej jakości o czym świadczy choćby piana. Smak wyraźnie daje do zrozumienia że nie jest to 'prawdziwe piwo' a raczej produkt piwopodobny. Na wymioty nie zbiera.

                          Moja ocena: [2.65]

                          Comment

                          • dipeone
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 741

                            #14
                            Piłem już kilka razy ,gdyż nieźle dostępne i korzystne cenowo (1,69zł + kaucja). Wchodzi mi zaskakująco gładko, nie odrzuca smakiem ani zapachem, posmaku nie zostawia nieciekawego jak w zwyczaju mają robić to piwa z Piotrkowa Trybunalskiego.
                            Za pierwszym razem ,gdy byłem z kumplem w sklepie i zastanawialiśmy się co wziąć, kolega wyszydził to piwo ze względu na cenę to pan za ladą odrzekł ,że to całkiem zacne piwo i ja się z nim zgadzam. Ocena za browar to 3+ a patrząc przez pryzmat ceny to dam nawet 4.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: złocista, ale mogłaby by być wyraźniejsza, pełniejsza [4.5]
                              Piana: drobniutka, błyskawicznie opada po nalaniu, po minucie cieniutki kożuszek na piwie, nie osadza się na szkle [2]
                              Zapach: Intensywny, ale ta intensywność nie jest miła, przypomina ciepły słodowy zapach z domieszką gotowanej kukurydzy. [2.5]
                              Smak: słodkawo, słodowy, mdły, nie wiem czemu ale mam wrażenie jakbym pił piwo miodowe, taka wyczuwalna spadź pod koniec łyczka, dość mocno szczypie w język, mało treściwe, lekko wodniste. [2.5]
                              Wysycenie: za duże, na początku przy nalewaniu piwo syczy jak oranżadka [2]
                              Opakowanie: mała, ładna zgrabna buteleczka 0,33, znany moty z suwalskiego Beczkowego Mocnego, zal tylko brak firmowego kapsla [4.5]
                              Uwagi: Dobrze, ze jest to mała pojemność, wypić wypiję ale bez smaku tylko nie wiem czemu na myśl przychodzi mi kufel z ciepłym podgrzanym piwem, w którym moczyła się sztuczna szczęka babci moczona po tygodniowym używaniu non stop....hmmm, nie wiem czy chce już to piwo pić dalej

                              Moja ocena: [2.625]
                              Last edited by becik; 15-09-2010, 22:00.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎