Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Kumpel Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Van Pur, Kumpel Pilsner

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • bono_boniecki
    Senior
    • 10-2007
    • 177

    #2
    Będę chyba pierwszy.
    Piwo zakupione w sklepie spożywczym na Filtrowej w Warszawie za kwotę 2 PLN z czystej ciekawości.
    kolor słomkowy, wpadający w jasne złoto. Piana utworzyła się na kilka centymetrów, niestety szybko staje się gruboziarnista i zanika, tworząc tylko obraczkę wokoło ścianek szkła.
    W zapachu dominuje chmiel i słodowość, szybko zresztą zapach znika.
    Smakuje głównie słodowo, goryczka jest bardzo nikła, piwo jest wodniste, lekkie i niezbyt treściwe. Brak mu głębi, niewielkie nachmielenie, niewielka gorycz. Wysycenie w normie. 2 złote to chyba zbyt drogo na piwo takiej jakości.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo ładne złotko, zupełnie jakby to była 11 albo 12. [5]
      Piana: Niezbyt wysoka i dość szybko opada. [3]
      Zapach: Jak na ten ekstrakt to silny. Lekko słodowy, lekko ścierowaty, lekko metaliczny. [3]
      Smak: Początek jest zaskakujący, bo wyjątkowo dużo smaku jak na ekstrakt. Po chwili jednak pojawia się wrażenie pustki, absolutnej wodnistości, gdzie czuć tylko minimalną goryczkę. I tak jest jednak lepiej niż się spodziewałem. [3.5]
      Wysycenie: Za wysokie. [4]
      Opakowanie: Puszka ma bardzo klasyczne wzornictwo i nie byłaby taka zła, ale duży minus za napis "piwo jasne pełne". No jakie pełne, do ciężkiej cholery, jak 9% ekstraktu? [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.35]

      Comment

      • aseco
        Member
        • 07-2009
        • 48

        #4
        Piwo jest dostepne u mnie w kamienicy, w zwyklym spozywczaku. Stale dostawy od kilku miesiecy. Lubie je, bo jest lekkie i nie narzuca sie swoim smakiem. Rzeczywiscie, goryczka lekko wyczuwalna, podobnie jak i slodowo-chmielowa ton. Calosc jednak przyjemna jak na ta polke cenowa.

        Comment

        • rohozecky
          PremiumUżytkownik
          • 11-2008
          • 1836

          #5
          Trzeba przyznać, że nazwa powala. Ale przypuszczam, że piwo może być bardzo przyzwoite.
          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

          Comment

          • sasser
            Senior
            • 07-2012
            • 107

            #6
            Kupiłem dziś to piwo w osiedlowym monopolowym. Nie jest ono jakieś super tanie, bo kosztowało 2,2 zł. Szału oczywiście nie ma - kolor przeciętny, wysycenie też (mogłoby być większe). W smaku, tak myślę, nie jest tragicznie. Piwo raczej nie jest dla fanów goryczki, bo jest jej tam mało. Generalnie od biedy można kupić, uszczerbku na zdrowiu się nie dozna. :P

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎