Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Hubert Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Namysłów, Hubert Pils

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo poprawny dla Pilsa. Słomkowy, klarowny, bez zarzutu. [5]
    Piana: Rośnie nieźle, ale opada szybko, dziurawiąc się. Pozostawia trochę śladów. [3]
    Zapach: Czuć trochę słodu i chmielu. Jest dość ostry i witaminowy. [3.5]
    Smak: Niestety nic ciekawego. Jest jakieś takie rozwodnione, nie czuć potrzebnej chmielowej świeżości, ani porządnej słodowej podstawy. Jedyny plus, to to, że może być orzeźwiające w gorący dzień. Myślę, że jakieś 2% ekstraktu więcej mogłoby być kluczowe. Plus za czysty smak bez żadnych sztucznych i złych naleciałości. [3.5]
    Wysycenie: Dla Pilsa jednak z małe. Szybko ucieka. [3.5]
    Opakowanie: Bardzo ładny bączek, ale tak jak w Polskim Mocnym brak ekstraktu i producenta! [4]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.55]

    Comment

    • GioCare
      Senior
      • 09-2007
      • 137

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty, typowy. Często spotykany, nic nadzwyczajnego dlatego też 3 [3]
      Piana: nie ma w ogóle, bardzo szybko zanika [1]
      Zapach: z początku czułem zapach zgniłego słodu, ale potem już zapach się ustabilizował i nie odrzucał tak jak z początku, typowe [3]
      Smak: delikatna goryczka osiadająca na podniebieniu, wyczuwalny słód, jednak smak podobny do większości polskich piw (np: do nielubianego za bardzo przeze mnie Żubra), niezbyt przypadł mi do gustu [3]
      Wysycenie: przyzwoite, nie podrażnia gardła w miarę brania większych i kolejnych łyków [4]
      Opakowanie: Kolor zielony uspokaja i ładnie współgra z ciemno-karmelowym odcieniem butelki, naprawdę ładna naklejka z imieniem mojego młodszego brata , i ten fajny kapsel z logiem JAKO [5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.95]
      ╔═╗
      ║═╬╦╦═╦═╦═╗
      ╠═║║║╬║╩╣╔║
      ╚═╩═╣╔╩═╩╝UŻYTKOWNIK
      ════╚╝══════════

      - GIOCARE - Polski produkt wyprodukowany dla Biedronki lecz już niespotykany :(
      "Ten, kto wymyślił piwo, był mędrcem"
      http://www.kp.pl/

      Comment

      • krzem82
        Senior
        • 11-2005
        • 113

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor typowy, piwo klarowne. [4.5]
        Piana: Średni czas opadania, drobna, osadza się na ściankach. [4.5]
        Zapach: Zapach słabo wyczuwalny, leciutko szmaciany. [3]
        Smak: W smaku dobre, lekkie, słabo wyczuwalna gorycz. [4]
        Wysycenie: Nasycenie dobre, pęcherzyki CO2 średniej wielkości, średni czas uchodzenia z piwa. [4.5]
        Opakowanie: Firmowa zakrywka koronkowa, ładna zielona etykieta i ładny jelonek na krawatce. [5]
        Uwagi: Data ważności: 14.07.2009

        Moja ocena: [3.8]

        Comment

        • dipeone
          Senior
          • 05-2010
          • 741

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne ,klarowne złoto. Odpowiednie dla tego piwa jasnego o takim ekstrakcie. [5]
          Piana: Po nalaniu jest jest niewiele ,ale ta skromna ilość utrzymuje się dosyć długo. Nie oblepia jednak szkła ,a pod koniec picia śladu po niej nie ma. [3]
          Zapach: Jakiś taki neutralny. Trochę słodu czuć ,ale nic poza tym. Słaby punkt tego piwa. [2.5]
          Smak: Leciutka goryczka, spodziewałem się wyczuć bardziej słodowość po zapachu, ale nic z tego. Po prostu lekkie, jasne piwo stołowe. Niezłe mogłoby być na przykład do obiadu. Nic specjalnego, ale nie odrzuca też niczym. [3.5]
          Wysycenie: Dobre ,utrzymuje się do samego końca picia piwa. W tym temacie duży plus. Pasuje mi takie nasycenie do jasnych piw. [5]
          Opakowanie: Zielona puszka ze słabo dostrzegalnym jeleniem. ;- ) Nie wymieniony cały skład oraz faktyczny producent. Brak także ekstraktu, podany jedynie woltaż.Nazwa też dosyć kiepska. Mały plusik za ładną zieleń, jelenia oraz brak bajeczek. [3]
          Uwagi: Zakupione za 2,10 zł w sklepie Poczekalnia w Gdyni na Kilińskiego.

          Moja ocena: [3.225]

          Comment

          • dipeone
            Senior
            • 05-2010
            • 741

            #6
            Zdjęcie:
            Attached Files

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnozłocisty, może nawet zbyt jasny jak na pilsa ale co tam [3.5]
              Piana: nawet po nalaniu nie była obfita, trzymała się krótko, szybko opada, nie osadza się na szkle, sprawia wrażenie brudnoszarej [2]
              Zapach: słabiutki, taki jakiś niewyraźny, lekki słodowy zapach i nic więcej [2.5]
              Smak: w smaku tez dość płytkawy, typowa leciutka goryczka, lekkie słodowy smaczki, delikatny chmiel i to wszystko [2.5]
              Wysycenie: zdecydowanie za duże, zbyt mocno gaz kłuje podczas picia [3]
              Opakowanie: zbyt prosta, bazarowa etykieta, dedykowany kapsel z promocją, baczek 0.33 [3.5]
              Uwagi: mimo, że smakowo tak sobie to jednak dobre jest na szybkie ugaszenie pragnienia bo nie pozostawia żadnych nieprzyjemnych posmaków

              Moja ocena: [2.575]
              Attached Files
              Last edited by becik; 07-06-2011, 18:07.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnozłoty. [4]
                Piana: Niewysoka, średniobąblowa. Błyskawicznie znika do resztek. [2.5]
                Zapach: Mocno słodowy. W tle lekka ścierowatość i delikatne alkoholowe wtrącenia. [2.5]
                Smak: Wodnisty i płaski. Delikatny słodowy początek, po nim słaba, ledwo wyczuwalna goryczka, nieco mocniejsza w finiszu. W tle lekka kwaskowość. [3]
                Wysycenie: Nieco za wysokie. [4]
                Opakowanie: Bączek z prostą, zieloną etykietą jak na powyższej fotce becika. Kapsel promocyjny, brak podanego ekstraktu. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.875]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasne złoto, do ekstraktu pasuje. [5]
                  Piana: Niezbyt wysoka, szybko opada do marnych resztek, niemal nie osadza się na ściankach. [2.5]
                  Zapach: Słaby, słodowo-chmielowo-słodkawy. Nie jest taki zły, ale punkty lecą za brak intensywności. [3.5]
                  Smak: Smak głównie słodowy, goryczka jest bardzo mizerna, w tle czai się słodkawa ściera, która nabiera mocy w finiszu. Zwykłe piwo stołowe średniej jakości. [3]
                  Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
                  Opakowanie: Brzydka zielona etykieta naklejona jedna na drugą, tandetne nawiązanie do myślistwa w postaci rogu, kapsel krzyczący "NOWA NIŻSZA CENA". [2.5]
                  Uwagi: Kupione za 1,60 zł w Rodzince-Bis.

                  Moja ocena: [3.25]

                  Comment

                  • wpadzio
                    Senior
                    • 06-2011
                    • 2645

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ładnie złocisty. Jak na ekstrakt piwa zaskakująco nasycony. [5]
                    Piana: Absolutna nędza. Nawet przy nalewaniu niewiele jej widać. Po trzech minutach tylko przeźroczysta wysepka na powierzchni. Po sześciu nie ma śladu i po niej. [1.5]
                    Zapach: Mało wyrazisty. Na pierwszym planie wyczuwalna słodowość a na drugim jakaś nieprzyjemna ścierkowa nuta. [3]
                    Smak: Nie bardzo jest o czym pisać. Trąci lekką goryczką chmielową, poza tym woda woda woda z delikatnym słodkim akcentem na finiszu... [2.5]
                    Wysycenie: Piwo niemal pozbawione wysycenia. Bardzo tępe zatem w odbiorze. [2]
                    Opakowanie: Nic szczególnego. Amatorska graficznie. Zielony był projektant - zielony jest efekt. Kapsel zleceniodawcy. [3]
                    Uwagi: Spróbowane, zaliczone. "Nie Powtarzalne" piwo...

                    Moja ocena: [2.7]
                    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                    Serviatus status brevis est
                    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎