Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Zdrojowe Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23798

    Konstancin, Zdrojowe Niepasteryzowane

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • kibi
    Senior
    • 07-2004
    • 1875

    #2
    Z zasady nie oceniam smaku piw, bo po prostu się na tym nie znam i tak również będzie tym razem. Mnie po prostu piwo smakuje lub nie, i z żalem muszę przyznać, że Zdrojowe nie przypadło mi do gustu . Jako ciekawostkę trzeba odnotować cztery rodzaje słodu (według informacji na kontrze) i podanie autora receptury- dr.Andrzeja Sadownika.
    No i rzecz w Polsce bez precedensu: duża seria kapsli - według mojej oceny całkiem ładnych- o tematyce sportowej z motywem olimpijskim. Widziałem dzis około pietnastu różnych wzorów, a podobno to nie wszystko. Info na kontrze: "zbieraj unikatowe kolekcje kapsli", może sugerować, ze nie jest to jedyna seria.

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
      No i rzecz w Polsce bez precedensu: duża seria kapsli - według mojej oceny całkiem ładnych- o tematyce sportowej z motywem olimpijskim. Widziałem dzis około pietnastu różnych wzorów, a podobno to nie wszystko. Info na kontrze: "zbieraj unikatowe kolekcje kapsli", może sugerować, ze nie jest to jedyna seria.
      Jeżeli to te same serie, co krążą na allegro (a motyw olimpijski na to wskazuje), to niedługo Konstancin może zostac liderem kapslowym na naszym krajowym rynku.

      Comment

      • kibi
        Senior
        • 07-2004
        • 1875

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika robox Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeżeli to te same serie, co krążą na allegro (a motyw olimpijski na to wskazuje), to niedługo Konstancin może zostac liderem kapslowym na naszym krajowym rynku.
        Rzadko oglądam kapsle na Allegro, więc nie potwierdzę, ale jeden wzór wrzuciłem do kolekcjonerstwa, możesz porównać.

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi Wyświetlenie odpowiedzi
          Rzadko oglądam kapsle na Allegro, więc nie potwierdzę, ale jeden wzór wrzuciłem do kolekcjonerstwa, możesz porównać.
          Tak, to jest ta sama seria olimpijska, która często bywa na allegro.
          Do tego było chyba z 8 innych serii, z tego co pamiętam ponad 300 różnych kapsli (sama olimpijska to prawie 50 kapsli).

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jak na 10-tkę kolor mocny, zlocisty jest miłym zaskoczeniem [5]
            Piana: kremowa konsystencja, drobniutka, powoli opada (ale zauważalnie) aż do cieniutkiego kożuszka na piwku [4]
            Zapach: delikatny, chmielowy [4.5]
            Smak: takie samo w smaku - delikatne, misiowate, dobrze zarysowana goryczka dająca świetny efekt ugaszenia pragnienia [4.5]
            Wysycenie: bez zarzutu [5]
            Opakowanie: też mi sie podoba, w sumie prosta etykieta, z dobrym piwem, kapsel limitowany "olimpijski" [5]
            Uwagi: Polecam, doskonale piwo na letnie upały, gasi pragnienie, nie wchodzi do głowy

            Moja ocena: [4.525]
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Dla mnie etykieta jest najmocniejszą stroną, bo chociaż bardzo oszczędna, to ma styl i przypomina mi etykiety z lat 60
              W smaku piwo ma niestety jak dla mnie standartową wadę Konstancina, występującą regularnie w produktach tego browaru, czyli jakiś piwniczny posmak, który psuje mi całą przyjemność.

              Comment

              • kloss
                Senior
                • 03-2003
                • 2526

                #8
                Niestety fotka już po opróżnieniu
                Attached Files

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  #9
                  Piłem ostatnio, zakupione w Joli. Przyznam że mimo słabszego woltażu smakuje jak stare dobre Zdrojowe. Jednym słowem trzyma fason.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • Małażonka
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 4602

                    #10
                    Dziś oceniać nie będę, poczekam do następnego razu...
                    Wypite wczoraj, nie smakowało w ogóle... Może to kwestia przewozu, może przechowywania, nie wiem - dochodzić nie będę. Niby w terminie ważności (do 15. VII. br), ale zapach i smak pozostawiały wiele do życzenia. W zapachu dominowała nuta kiszonej kapusty, w smaku niby nie, ale goryczki w ogóle zabrakło, smak był płaski i nijaki. Nie wiem, bo pierwszy raz zakupiliśmy, czy jest to piwo filtrowane, czy też nie - nasze przypominało piwo domowe nalane z samego dna butelki... W sumie porażka...
                    Spróbuję jeszcze raz - gdy odczucia będą takie same, bez żalu zrezygnuję z tego produktu...

                    Comment

                    • tfur
                      Senior
                      • 05-2006
                      • 1303

                      #11
                      a dla mnie bomba. czekałem na to piwo. dobijałem się o nie, rzekłbym, chociaż 'odnośne czynniki' raczej niewiele mogły o tym wiedzieć. jest lekkie i smakowite, a pierwsze łyki przywiodły mi na myśl olsztyńskiego specjala, którego za czasów średniolicealnych targałem na ognisko do łupstychu w roku '92 czy około tego, w początkach zainteresowania alkoholem. nawet tamta etykieta stanęła mi przed oczyma, a to też o czymś świadczy, chociaż racjonalny argument to nie jest. ciekawym, czy się z taką iście zdrojową, jak od mineralnej, etykietą przebiją. szczerze im tego życzę. a heca z zestawem kapsli, omawiana szerzej w innym wątku, ma moim zdaniem marginalny wpływ na sprzedaż, chociaż, z drugiej strony, co ja wiem o potędze kolekjonerskiego światka...
                      tymczasem sięgnę po następne
                      veni, emi, bibi

                      Comment

                      • kosher
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 2294

                        #12
                        Miałem dziś przyjemność spożyć obie wersje Zdrojowego: Niepasteryzowane (do 21.07.) i Pasteryzowane- przed wszystkim niby taki sam woltaż 4,4 %, ale tylko niepasteryzowana wersja dobrze oddaje procenty, jest jasne, lekkie w smaku i ma ten charakterystyczny piwniczny posmak co mi akurat odpowiada.
                        Wersja pasteryzowana ciemniejsza, cięższa, posmaki ziemiste bardziej stłumione. Zdrojowe Niepasteryzowane niewątpliwie wypełnia lukę na rynku, jednak da się zrobić niepasteryzowane piwo które nie musi uderzać szybko do głowy jak pozostałe na rynku. Brawo już za sam pomysł browaru w Oborach.
                        Ktoś jest wie ile jest rodzajów kapsli- czy tyle co dyscyplin olimpijskich?

                        Comment

                        • kibi
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 1875

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                          Ktoś jest wie ile jest rodzajów kapsli- czy tyle co dyscyplin olimpijskich?
                          Na zdjęciu z aukcji Allegro jest 48 kapsli. Wprawdzie dwa są jednakowe, ale widziałem też taki, którego na nim nie ma, co na razie wychodzi na zero.
                          Z dyscyplinami olimpijskimi nie ma to wiele wspólnego. Wprawdzie kółka są na każdym kapslu, ale części z umieszczonych na kapslach dyscyplin nie ma w programie olimpiady.

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #14
                            Ja to piwo już znam. Te same odczucia, co przy beczkowym Konstancinie z Kadmisu: delikatnie zarysowana goryczka i słodowa pełność. Bardzo dobre, oby się przyjęło na rynku.

                            Comment

                            • abernacka
                              Senior
                              • 12-2003
                              • 10837

                              #15
                              Skrzyneczka Zdrojowego już się chłodzi w lodówce
                              Ps. Stokrotne podziękowania dla Kibiego i PKS Mława za możność wyróbowania nowego produktu z Konstancina.
                              Last edited by abernacka; 13-07-2008, 17:09.
                              Piwna turystyka według abernackiego

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎