Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Janów Lubelski, Janów Jasne Pełne / Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Janów Lubelski, Janów Jasne Pełne / Premium

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • sandacz
    Senior
    • 01-2007
    • 345

    #2
    Warto odnotować, że całkiem niedawno pojawił się Janów w butelce.
    Dobre piwo na lato; w charakterze zdecydowanie chmielowe, a więc orzeźwiające (w przeciwieństwie do stanu sprzed jesieni ub. r., gdy było zdecydowanie słodowe; ale to już nawet inny temat forum).
    Wersja butelkowa różni się od beczkowej ciut mniejszą intensywnością smaku.

    Comment

    • Lacriferno
      Senior
      • 07-2005
      • 783

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Nie można nic zarzucić. Dość ciemny, wpadający w bursztyn. Klarowne. [5]
      Piana: Tuż po nalaniu zbita i gęsta. Biała, chociaż można się uprzeć, że delikatnie wpada w kremowy. Opada dość wolno pozostawiając ślady na szkle i delikatny kożuszek. [4]
      Zapach: Wyraźnie słodowy z akcentami kwiatowo-miodowymi. Intensywny i bardzo przyjemny. [4.5]
      Smak: Wyrazista słodowość, która ustępuje nieco miejsca goryczce, choć ta nie jest nachalna, a wręcz przyjemna i zrównoważona. Pozostawia długotrwały posmak. W tle pojawiają się nutki miodowe z wyraźnym chlebowym posmaczkiem. [4]
      Wysycenie: To, co bardzo podoba mi się w tym piwie, zarówno w wersji beczkowej, jak i teraz, w butelkowej. Nie jest przesadzone, przez co nie 'siada' na żołądku. [5]
      Opakowanie: Miła dla oka etykieta w zielonej tonacji, ale czarny kapsel i brak informacji o ekstrakcie.[4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [4.275]
      Last edited by Lacriferno; 03-08-2008, 21:12.

      Comment

      • Lacriferno
        Senior
        • 07-2005
        • 783

        #4
        Nie chcę raz jeszcze zamieszczać zdjęcia piwa, więc podaję link do galerii: http://www.browar.biz/galeria.php?id=10032

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #5
          No i jak tu ocenić to piwo? Problem mam taki, że "stary" Janów, szczególnie świeży w samym Janowie był/jest moim jednym z ulubionych piw. I oceniając "nowy"Janów" nie mogę się uwolnić od skojarzeń ze "starym.
          Piwo ma podobny kolor, w kierunku bursztynu, dla mnie bomba. Piana słabsza, tworzy się i zostaje okręgami na szkle ale nei jest taką śnieznobiałą gęstą czapą jak na janowskim w Janowie. Smak - podobny jak w "starym" tylko, że czuć wyraźnie mniejszą ektraktywność. Słodowy z delikatną ale wyraźna goryczką, natomiast znacznie lżejszy , mniej treściwy jak w starym.
          Ogólnie to piwo to udana mutacja janowskiego piwa ale dla mnie ideałem byłoby współistnienie na rynku obu wersji - tej z 14 % balingiem i tej, która jest dla mnie ewidetnie słabsza ekstraktowo.
          To jest bardzo udane piwo ale "smaku" więcej miała 14
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • szefunio
            Senior
            • 01-2007
            • 481

            #6
            Będzie dostępne w Warszawie lub okolicach?
            Robię to co lubię - produkuję piwo.

            Comment

            • toto
              Senior
              • 12-2006
              • 949

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: klasyczny ciemnożółty [4]
              Piana: niska, dość szybko opadająca, słabo oblepia szkło [2.5]
              Zapach: silnie słodowy z akcentami kwaskowymi [4]
              Smak: na pierwszym planie delikatna goryczka, słód w tle. Lekko kwaskowy posmak. Nieco wodniste, płaskie w smaku. [3.5]
              Wysycenie: za słabe [2.5]
              Opakowanie: butelka bezzwrotna, owalna biało-zielona etykieta, kapsel czarny. Brak ekstraktu, składu ("zawiera słód jęczmienny"). Grafika nawiązuje do etykiet janowskich z lat 90-tych. [3.5]
              Uwagi: Trwałość do 24.01.2009. Kupione w Krakowie w "Omercie". Niezłe piwo na upały, lekkie, orzeźwiające, dość klasyczne w smaku, choć do ideału trochę mu brakuje.

              Moja ocena: [3.55]

              Comment

              • andszcz
                Senior
                • 07-2008
                • 310

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Lacriferno Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie chcę raz jeszcze zamieszczać zdjęcia piwa, więc podaję link do galerii: http://www.browar.biz/galeria.php?id=10032
                Byłem tam w okolicach 24 lipca, niestety jeszcze nie było butelkowego, nie dostałem też zgody na obejrzenie browaru. A szkoda, bo piwo swietne. Będzie dostępne na Dolnym Śląsku?
                "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                Comment

                • Lacriferno
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 783

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                  Byłem tam w okolicach 24 lipca, niestety jeszcze nie było butelkowego, nie dostałem też zgody na obejrzenie browaru.
                  Butelka pojawiła się w sprzedaży pod koniec ubiegłego tygodnia. Zaś co do zgody na zwiedzanie browaru, to zwykle gdy jest kilkuosobowa grupa chętnych, to raczej nie ma większych problemów, pod warunkiem, że ktoś z pracowników jest dyspozycyjny i może po browarze oprowadzić.
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                  A szkoda, bo piwo swietne. Będzie dostępne na Dolnym Śląsku?
                  Czy będzie dostępne na Dolnym Śląsku zależeć będzie od tego, czy znajdzie się ktoś zainteresowany dystrybucją. Najlepiej zasięgnąć informacji w browarze.

                  Comment

                  • andszcz
                    Senior
                    • 07-2008
                    • 310

                    #10
                    Podjechałem do browaru, porozmawiałem z jakimś kolesiem, który stwierdził, że nie powinno być problemu z obejrzeniem browaru. Ponieważ (wg jego słów) nadeszło dwóch właścicieli browaru, postanowiłem poprosić ich o zgodę. Wyższy (i chudszy) był skłonny pozwolić, ale niższy (i tęższy) - nie! Powiedział, ze gdyby większa grupa........
                    Przykre, ale prawdziwe.
                    A co do dystrybucji - OBY!
                    "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                    Comment

                    • andszcz
                      Senior
                      • 07-2008
                      • 310

                      #11
                      A i jeszcze jedno, facet z knajpy przy browarze - owszem, miły - na pytanie o szklankę browaru stwierdził, że to nie takie proste. Ponoć rozliczają się z tego i w drodze wyjątku pchnął mi jedną za 5 zł! Cóż, rozbój w biały dzień, ale tak naprawdę nie dziwię się mu: zobaczył jakiegoś napaleńca i dlaczegoby nie zarobić równowartość dwóch piw?
                      "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                        A i jeszcze jedno, facet z knajpy przy browarze - owszem, miły - na pytanie o szklankę browaru stwierdził, że to nie takie proste. Ponoć rozliczają się z tego i w drodze wyjątku pchnął mi jedną za 5 zł! Cóż, rozbój w biały dzień, ale tak naprawdę nie dziwię się mu: zobaczył jakiegoś napaleńca i dlaczegoby nie zarobić równowartość dwóch piw?
                        5zł to ja proponowałem na dzień dobry za szklankę kilka lat temu
                        Zresztą zawsze pytam od mozliwość sprzedaży, a nie o ofiarowanie.
                        Mnie opisana przez Ciebie sytuacja nie dziwi.
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • andszcz
                          Senior
                          • 07-2008
                          • 310

                          #13
                          Jasne, też prosiłem o sprzedaż a nie ofiarowanie. Gdy powiedziałem kumplowi, który jest przedstawicielem w Kompanii o sytuacji, to się śmiał. Mówił, że wszystkie bary dostają szkło "z urzędu", za frei.
                          "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10836

                            #14
                            Gdyby Janów miał taki budżet jak KP, marną przyszłość widziałbym dla browarów z Poznania, Tych....
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • kopyr
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 9475

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jasne, też prosiłem o sprzedaż a nie ofiarowanie. Gdy powiedziałem kumplowi, który jest przedstawicielem w Kompanii o sytuacji, to się śmiał. Mówił, że wszystkie bary dostają szkło "z urzędu", za frei.
                              Nie porównuj Janowa z największym piwnym molochem w tym kraju. Zapewniam Cię, że wyprodukowanie Lecha kosztuje pewnie ze dwa razy mniej niż Janowa. Cena w sklepach jaka jest tych piw, to pewnie wiesz. KP stać na to, żeby dawać szkło za free. Z tego co piszesz wynika zresztą, że Janów też daje je do baru za darmo. Problem tylko w tym, że jak się szklanki "stłuką" to z Janowa będzie ciężko uzyskać kolejne. Wracając jeszcze do cen, to sądzę, że Janów płaci za szklanki kilkakrotnie drożej niż KP. Co jest zrozumiałe, bo oni kupują szklanki na setki tysięcy, a Janów co najwyżej na tysiące.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Gdyby Janów miał taki budżet jak KP, marną przyszłość widziałbym dla browarów z Poznania, Tych....
                              Nie sądzę. KP nie dostała tego budżetu od wujka z Ameryki, tylko go sobie wypracowała. Zaspokajając potrzeby klientów. Że nie nasze, to jeszcze nie świadczy o tym, że gdyby zaangażować podobne środki w piwo z Janowa odniosłoby ono porównywalny sukces.


                              Wracając jeszcze do szkła i sposobów jego pozyskania z lokalu. Dziwi mnie, że nikt w browarach nie wpadł na to, że to jest świetny interes. Jak klient chce kupić, to mu należy tę szklankę sprzedać. Gdy będzie miał możliwość zakupu, to jej nie ukradnie. Po drugie zaś jest to świetna reklama dla browaru, i to w dodatku taka, na której można zarobić. Browary, trochę lepiej stojące zachęcałbym do dorzucenia do szklaneczki ozdobnego kartonika i sprzedawania tego w knajpach z niezłym zarobkiem, za 5-10zł w zależności od rodzaju szkła. W szczególnych przypadkach, piękny kufel czy wyjątkowa szklanka do pszeniczniaka i za 15 zł zejdzie.
                              blog.kopyra.com

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎