Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Piwo w schroniskach górskich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gobong
    Senior
    • 04-2005
    • 658

    #46
    Pasterka schronisko o tej samej nazwie: w butelkach koncernowy zestaw obowiązkowy oraz piwa z Broumova lane Opaty jasny i ciemny.
    Schronisko "Andrzejówka" Rybnica Leśna: butelkowy zestaw obowiązkowy oraz zestaw Skalaków i Opatów, lane Skalaki jasny i ciemny oraz jasny Opat.

    Comment

    • jakub_kubek
      Member
      • 12-2012
      • 74

      #47
      Dawno już się nie szwendałem po Karkonoszach i jak się dowiedziałem o browarze w schronisku Lucni Buda to mam zamiar się wybrać na degustacje. Tak się zastanawiam czy można tam zapłacić złotówkami czy tylko koronami ???

      Comment

      • piotry
        Oj tam, oj tam !
        • 08-2005
        • 761

        #48
        Kiedyś można było złotówkami, ale przelicznik był drakoński. Nie wiem na 100% czy teraz da rade, ale na moje to bym brał korony. Więcej piwa wypijesz za te same pieniądze

        Comment

        • wasyll
          Senior
          • 09-2008
          • 1823

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jakub_kubek Wyświetlenie odpowiedzi
          Dawno już się nie szwendałem po Karkonoszach i jak się dowiedziałem o browarze w schronisku Lucni Buda to mam zamiar się wybrać na degustacje. Tak się zastanawiam czy można tam zapłacić złotówkami czy tylko koronami ???
          Nie kombinuj, w każdym kantorze dostaniesz korony i bez żadnych obaw wstąpisz na jedno, czy piwa.
          www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

          Comment

          • gobong
            Senior
            • 04-2005
            • 658

            #50
            Do tego schroniska to na pewno korony, co prawda ostatni raz tam ze 3 lata temu byłem ale za złotówki to chyba 100% drożej było. Może coś się tam zmieniło, ale prawie uciekaliśmy z tego schroniska taka miła obsługa była.

            Comment

            • gramak
              Senior
              • 08-2012
              • 267

              #51
              Dużo chodzę po górach, ale jedynym polskim schroniskiem, gdzie w ciągu ostatnich 10 dostałem coś innego niż koncerny, był Przegibek w Żywieckim i dwa rodzaje Noteckiego (jasne i ciemne). Inna sprawa, że nie znam za bardzo schronisk sudeckich i piszę wyłącznie o Beskidach, Tatrach i Bieszczadach
              http://www.ohbeautifulbeer.com/

              Comment

              • Alexanderfeld
                Senior
                • 08-2009
                • 173

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jakub_kubek Wyświetlenie odpowiedzi
                Dawno już się nie szwendałem po Karkonoszach i jak się dowiedziałem o browarze w schronisku Lucni Buda to mam zamiar się wybrać na degustacje. Tak się zastanawiam czy można tam zapłacić złotówkami czy tylko koronami ???
                Ja tam byłem we wrześniu 2012 i nie było problemu z płatnością złotówkami czy euro (sporo Niemców też tam przychodzi). Co do obsługi to potwierdzam: trzeba uważać bo raz, że lubią dopisywać do rachunku pozycje, których się nie zamawiało, a i obsługują dość opieszale. Piwo tam warzone było niezłe, ale nie powiem, żeby powalało.

                Comment

                • slavoy
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 5052

                  #53
                  Skrzyczne 14-06 - z kija Brackie 7zł, Żywiec (drożej) i... winko.
                  Szwajcarka (~miesiąc temu) - z kija coś czeskiego (Holba? Svijany?) za 6zł - nie pamiętam, bo podłączyli beczkę już po tym jak wziąłem butelkę Lwówka za 7zł.
                  Dick Laurent is dead.

                  Comment

                  • kosher
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 2291

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zulu Wyświetlenie odpowiedzi
                    W polskich Tatrach monopol na lane teraz ma Okocim, a w większych schroniskach (np Murowaniec) dodatkowo w butelkach lub w puszkach Tyskie, Lech, Żywiec.
                    I od tego wpisu z 2009 roku nic się prawie nie zmieniło.
                    W schroniskach na Polanie Chochołowskiej, Hali Ornak czy Murowańcu rządzi beczkowe Jasne Pełne z Okocimia (w dwóch pierwszych po 8 zł. w Murowańcu po dychę).
                    W schronisku w Roztoce Tyskie Książęce z kija za 7 zł.
                    Kasprowy jednak przebija wszystkich- w restauracji Dominium za lanego Carlsberga krzyczą sobie 12.90

                    Comment

                    • slavoy
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 5052

                      #55
                      Nie będę się powtarzał - Jagodna
                      Dick Laurent is dead.

                      Comment

                      • slavoy
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 5052

                        #56
                        Karkonosze:
                        -Kochanówka - lany i butelkowy Lwówek za 7zł
                        -Pod Łabskim Szczytem - butelkowy Skalak 12° i 13° po 7zł, a także bączki Walońskiego po 6.
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        • rohozecky
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2008
                          • 1836

                          #57
                          Schronisko w Orlu - aktualnie butelkowy Miłosław: pilzner, koźlak i niefiltrowane - po 6 zł.
                          ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2291

                            #58
                            Bacówka PTTK Pod Małą Rawką- beczkowy Leżajsk po 7 zł., a dla noclegowiczów w promocji za 5 zł.
                            Bacówka PTTK Jaworzec- brak piwa, ale chwilowy, tylko w momencie, w którym byłem. Tak to jest masówka z puszki.
                            W Wetlinie, jak w całych Bieszczadach, obecnie pustki. Nie działa Rancho ani Baza Ludzi z Mgły.
                            Szansa na zakup złocistego napoju tylko w dwóch działających sklepach spożywczych.
                            W chacie Socjologa i Kolibie brak piwa w sprzedaży, w tym drugim miejscu jest nawet stosowna informacja:
                            Attached Files

                            Comment

                            • slavoy
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 5052

                              #59
                              W DW PTTK Pod Muflonem nad Dusznikami Zdrojem tylko butelkowe koncerniaki - Lech, Tyskie, Kasztelan, Książęce itp., w cenach 5-6zł/but.
                              Dick Laurent is dead.

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy Wyświetlenie odpowiedzi
                                W DW PTTK Pod Muflonem nad Dusznikami Zdrojem tylko butelkowe koncerniaki - Lech, Tyskie, Kasztelan, Książęce itp., w cenach 5-6zł/but.
                                Bardzo fajne schronisko, choć moze fajne przez sentyment do starych czasów.

                                Będąc na wycieczce szkolnej w II klasie liceum wykupiliśmy u pana cały zapas piwa (oczywiście nie koncernowego, bo koncernów nie było jeszcze)
                                Potem sie dowiedzieliśmy, że pierwsze co ten zdrajca zrobił, to zawiadomił nasze nauczycielki ile i czego nam sprzedał

                                Na nastepnych wycieczkach byliśmy juz mądrzejsi - piliśmy na mieście, albo przynosiliśmy towar "z miasta"

                                Choć trzeba przyznać, ze wniesienie czegokolwiek Pod Muflona byłoby ze względu na podejście nieco męczące...
                                Last edited by iron; 04-03-2014, 14:31.
                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎