Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Proszę o pomoc w identyfikacji...

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • makler1
    Junior
    • 08-2008
    • 8

    Proszę o pomoc w identyfikacji...

    Proszę o pomoc w identyfikacji dwóch kufli (chciałbym poznać ich nazwę,pochodzenie,rok produkcji i ich wartość)Z góry dziekuję
    Attached Files
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Ile dasz za ekspertyzę?

    Comment

    • makler1
      Junior
      • 08-2008
      • 8

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech Wyświetlenie odpowiedzi
      Ile dasz za ekspertyzę?





      Ile taka ekspertyza jest warta??

      Comment

      • nikita_banita
        Senior
        • 06-2003
        • 1363

        #4
        A ile dla Ciebie jest warta?

        Comment

        • makler1
          Junior
          • 08-2008
          • 8

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita Wyświetlenie odpowiedzi
          A ile dla Ciebie jest warta?



          Przykro mi ale nie wiem ile coś takiego może być warte. 2-3 zł ??

          Comment

          • makler1
            Junior
            • 08-2008
            • 8

            #6
            Dowiedziałem się dzisiaj że te kufle są bardzo stare (prawdopodobnie 17-18 wiek). Na jednym z nich jest wyryty (jakby nożem) napis W.F. Co oznaczają te inicjały tez jeszcze się nie dowiedziałem.Kufel z portretem księcia i konia jest malowany ręcznie.Dekle obu kufli są wykute ze stopu podobnego do aluminium

            Comment

            • Piwowar
              Senior
              • 05-2001
              • 2542

              #7
              Podejrzewam że wieczka są cynowe, ale co do datowania byłbym ostrożny. Ten z księciem wygląda mi maksymalnie na wiek XIX, ten drugi może pochodzić z osiemnastego, ale nie musi. W ogóle nie jest łatwo czegokolwiek określić na podstawie zdjęcia. Takie rzeczy trzeba wziąć do ręki.
              Archiwum piwne

              Poznaj
              http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
              Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
              Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

              Comment

              • makler1
                Junior
                • 08-2008
                • 8

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
                Podejrzewam że wieczka są cynowe, ale co do datowania byłbym ostrożny. Ten z księciem wygląda mi maksymalnie na wiek XIX, ten drugi może pochodzić z osiemnastego, ale nie musi. W ogóle nie jest łatwo czegokolwiek określić na podstawie zdjęcia. Takie rzeczy trzeba wziąć do ręki.





                Data którą podałem (17-18 wiek) jest tylko prawdopodobną datą wytworzenia tych kufli a nie faktyczną. Kufle te mają zbliżoną do siebie wagę (około 1,5 kg) i są zrobione z grubego szkła. Wzór na tym przeźroczystym jest wykonany - PRAWDOPODOBNIE ręcznie (ale bardzo dokładnie).Kufle te znalazłem w Czechach (w ponad 100 letnim drewnianym domu). Były schowane razem z innymi rzeczami (dłutami, naczyniami ceramicznymi,widłami,grabiami,ozdobami choinkowymi, starą nietypową gitarą i śpiewnikami niemieckimi a także dokumentami przystąpienia do oddziałów SS jakiegoś generała) pod powałą sufitu. Pochodzenie tych kufli jest dla mnie bardzo zagadkowe ale chciałbym przynajmniej trochę się o nich dowiedzieć

                Comment

                • Cez
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1789

                  #9
                  Wypełnij profil, to ktoś może więcej Ci powie...
                  Last edited by Cez; 17-08-2008, 22:03.
                  Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    #10
                    pochodzenie jest jasne - pochodzą z szabru
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • makler1
                      Junior
                      • 08-2008
                      • 8

                      #11
                      Profil wypełniłem-dziękuję za przypomnienie.W Czechach jakiś czas temu pracowałem przy remoncie starego domu i znalazłem te kufle przypadkowo (zrywając powały sufitowe w jednym z pokoi), a że jestem kolekcjonerem kufli i puszek to bardzo się z tego znaleziska ucieszyłem. Gdybym nie interesował się takimi rzeczami to na pewno wylądowały by one na śmietnisku

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #12
                        Osiemnastowieczne to one nie są, najprawdopodobniej pochodzą z przełomu XIX i XX w. Na piewszym rysunek jest naklejony w formie zwykłej kalkomanii, jakich używano w XX w.

                        Comment

                        • makler1
                          Junior
                          • 08-2008
                          • 8

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                          Osiemnastowieczne to one nie są, najprawdopodobniej pochodzą z przełomu XIX i XX w. Na piewszym rysunek jest naklejony w formie zwykłej kalkomanii, jakich używano w XX w.



                          A czy mógłby mi pan powiedzieć coś na temat kraju pochodzenia tych kufli, z jakiego browaru zostały wydane i ich prawdopodobnej wartości???

                          Comment

                          • Cez
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 1789

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika makler1 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Kufle te znalazłem w Czechach (w ponad 100 letnim drewnianym domu). Pochodzenie tych kufli jest dla mnie bardzo zagadkowe ale chciałbym przynajmniej trochę się o nich dowiedzieć
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika makler1 Wyświetlenie odpowiedzi
                            A czy mógłby mi pan powiedzieć coś na temat kraju pochodzenia tych kufli, z jakiego browaru zostały wydane i ich prawdopodobnej wartości???
                            Misiek domu za nie nie kupisz
                            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                            Comment

                            • Piwowar
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 2542

                              #15
                              Tych kufli nie wydał żaden browar. To są kufle czysto prywatne.
                              Archiwum piwne

                              Poznaj
                              http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎