Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Moje pierwsze warzenie z wykorzystaniem drożdży Pils Urquell

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bogna1
    Junior
    • 05-2008
    • 13

    Moje pierwsze warzenie z wykorzystaniem drożdży Pils Urquell

    Postanowiłem uwarzyć sobie poraz pierwszy piwo z drożdży dolnej fermentacji (dotej pory tylko z brew kitów) Mam pytanie do szanownych forumowiczów. Po 15 dniach zlałem warke na cichą (drożdże wlałem do słoika, dzisaj jeszcze ładnie pracują w lodówce). Mija kolejny 9 dzień i za jakieś 2 dni planuje zlać do butelek. Od zlania na cichą do teraz ma 4.5*Blg. Pytanie, czy moge dodać drożdże z cichej do poprzednich? Czy nieprzeszkadz 4.5*Blg przy zlaniu do butelek? Musze przyznać iż piwo dolnej fermentacji jest o wiele smaczniejsze od górnej. Pozdrawiam wszystkich "piwomaniaków"
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #2
    Nie przeszkadza. Nic nie dodawaj.

    A dlaczego nazwałeś wątek Pilsner Urquell?
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • bogna1
      Junior
      • 05-2008
      • 13

      #3
      Dlatego iż miałem drożdże Pilsner Urquell, nie znalazłem na stronie browamatora aby ktoś je używał, a na stronach browar.biz szczerze też nie. Moge sie mylić.

      Comment

      • darko
        Senior
        • 06-2003
        • 2078

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bogna1 Wyświetlenie odpowiedzi
        Dlatego iż miałem drożdże Pilsner Urquell, nie znalazłem na stronie browamatora aby ktoś je używał, a na stronach browar.biz szczerze też nie. Moge sie mylić.
        Mylisz się.

        Comment

        • bogna1
          Junior
          • 05-2008
          • 13

          #5
          Skoro sie myle to napisz dlaczego, czy chodzi o nazwe pilsner, czy niema na forach

          Comment

          • huanghua
            Senior
            • 10-2005
            • 1910

            #6
            Drożdże o których piszesz są często wykorzystywane i powinieneś/powinnaś znaleźć sporo informacji. Np.tu: http://www.browar.biz/forum/showthre...hlight=urquell
            W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bogna1 Wyświetlenie odpowiedzi
              Skoro sie myle to napisz dlaczego, czy chodzi o nazwe pilsner, czy niema na forach
              Na forum było o tym nie raz, po prostu nie chciało Ci się poszukać.

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎