Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Gold Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Kormoran, Gold Pils

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jaśniutka słomka. Przy tak lekkim pilsiku do przyjęcia. [4]
    Piana: Duża, drobna i bialutka jak śnieg. Sporo jej jest. [4.5]
    Zapach: Delikatny zapach słodu (troszkę takiego piwnicznego) i chmielu. Nic złego w nim nie ma, ale nie będę przesadzał z oceną. [3.5]
    Smak: Gasi pragnienie, jest leciutkie. Czuć sporo specyficznego słodu i chmielu. Jest trochę wodniste, ale nie aż tak, aby to przeszkadzało. Sympatyczne, leciutkie piwo. [3.5]
    Wysycenie: Średnie, ale tu to pasuje świetnie - dla nie go idealne. [5]
    Opakowanie: Ładny bączek Steine, jest kontra, ale brak ekstraktu. [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.75]

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9731

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bledziutkozłoty, uzasadniony parametrami. [4]
      Piana: Słaba i krótka, zostawia obrączkę. [3]
      Zapach: Całkiem niezły, najpierw chlebowo-słodowy, potem trochę efekt psują metaliczne klimaty. [3]
      Smak: Lekkokwaskowata goryczka, fajnie orzeźwia. W tle jakby ziemistość...? Leciutka... [3.5]
      Wysycenie: Bąbelki pracują, wzmacniając efekt orzeźwienia. [4]
      Opakowanie: Bączek, prosta, czytelna etykieta. Biały kapsel. Ekstraktu niet... [3.5]
      Uwagi: Piwo na niezobowiazujące upalne popołudnie. Może właśnie gdzieś na Warmii i Mazurach?

      Moja ocena: [3.325]

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnozłoty, klarowny. Dla piwa o tej zawartości alkoholu dopuszczalny. [4]
        Piana: Dość drobna, średnioobfita. Zbyt szybko jednak zanika by mogła być atutem Golda. [3.5]
        Zapach: Zaskakująco przyjemny. Świeży, chmielowy. Wręcz wyczuwalne chlebowe nutki a przecież piwo jest pasteryzowane. Zdecydowanie najlepsza rzecz w tym piwie. [5]
        Smak: Brakuje mi tu wyraźnej goryczki. Piwo jest zbyt jednowymiarowe. Czuć lekką słodowość ale nic za tym nie idzie dalej. Powiem nawet więcej: To piwo nie ma za wiele smaku...Aha i jest tu też delikatna kwaskowość... [3]
        Wysycenie: Mogłoby być trochę większe. [4.5]
        Opakowanie: Etykieta stylistycznie sytuuje się w początku lat 90-tych ale mi to odpowiada. Zielono-czerwona kolorystyka nasuwa wspomnienia z dawną lubelską Perłą. Minus za tradycyjny dla BK brak infa o ekstrakcie. [4.5]
        Uwagi: Kormoran czyni postępy. Po pierwsze: w końcu jest dostępne lekkie piwo. Po drugie: to piwo czymś się wyróżnia a mianowicie świetnym zapachem. Jest więc nadzieja, że za jakiś czas będzie można się napić całkiem ciekawego pilsa z olsztyńskiego browaru.

        Moja ocena: [3.95]
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • chemmobile
          Senior
          • 03-2009
          • 2168

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty [4]
          Piana: Była... i się zmyła. Topniała w oczach jeszcze zanim dokonałem pierwszego łyku i opadła do kożuszka przypominającego płyn do mycia naczyń. Po chwili i on się rozerwał; po pianie nic nie zostało. [1.5]
          Zapach: Lekki chmiel i słabiutki słód. No i coś dziwnego jeszcze, coś co przywołuje wspomnienia zapachowe szafki z odczynnikami chemicznymi. [2.5]
          Smak: Wodniste, ale bez przesady. Jest średnia goryczka i trochę słabszy słód. Rzeczywiście lekkie w smaku. Niestety walory smakowe zakłóca ten sam czynnik, co w przypadku zapachu - jakaś chemiczna sztuczność i to ona zapewne pozostawia lekko metaliczny posmak. [3]
          Wysycenie: Za słabe. Większa ilość bąbelków pomogłaby w wypiciu tego piwa i walory orzeźwiające byłyby lepsze. [3.5]
          Opakowanie: Oprawa graficzna etykiety budzi u mnie skojarzenia ze Starymi Dziejami Książęcymi od Kipera - prosta, "na odwal się". [3]
          Uwagi: Butelka kupiona za 2,55 zł (Drink Hala Wrocław). Moja ocena w kategorii cena do jakości to 3/5 pkt. Cóż, piwo jest za drogie w stosunku do tego, co oferuje. Nie żebym uważał 2,55 zł za duży wydatek, ale za kilkadziesiąt groszy mniej można kupić piwa z tego samego gatunku o lepszych walorach smakowych smakowych.

          Moja ocena: [2.75]
          Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
          Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

          Comment

          • pazurq
            Senior
            • 05-2007
            • 120

            #6
            w Olsztynie nawet po 1,60 zł, czyli cena ADEKWATNA! Koszty transporu, czy pazerność sprzedawcy? Pozdrawiam
            dobre piwo pite z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach...

            Comment

            • Rycho_128
              Senior
              • 03-2007
              • 1039

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pilsowy, jasny, klarowny [4]
              Piana: Coś inni koledzy/koleżanki pisali tu o słabej pianie. A ja stwierdzam coś innego: piana drobnoziarnista, zacna, po woli opada, oblepia szkło. A piwo mam solidnie schłodzone - bo tak chyba należy pić lekkiego pilsa. [4.5]
              Zapach: Da się wyczuć słody, chmiel, nie jest zbyt intensywny, ale przyjemny. Wad nie stwierdzam. [4]
              Smak: Dobre lekkie piwo. Odpowiednio goryczkowe, ale nie jest przesadnie gorzkie, leciutko kwaskowe, może minimalnie wodniste. W głębi da się wyczuć słód. No, smakuje... [4]
              Wysycenie: Jest ok, nie za duże, ale starcza. [4]
              Opakowanie: W zasadzie nie można się czepiać, ale mogliby napisać, czy to może "10", a może 10,5", a może "11"??? Nie wiadomo. Napisali, żę to "piwo jasne pełne" - bo ja wiem, lekkie chyba? [4]
              Uwagi: Kupione w gdańskim Anolu za 2 zł za 0,5 l. Za te pieniądze jest bardzo okej.

              Moja ocena: [4.05]
              Gdański Browar WaRy
              Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
              Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎