Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przenoszenie produkcji piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pulas
    Senior
    • 08-2001
    • 965

    Przenoszenie produkcji piwa

    Zastanawia mnie, co myślicie o postępowaniu browarów, które przenoszą produkcję pewnych marek piwa do innych miast zostawiając tą samą nazwę.
    Wydaje mi się, że np. tyskie produkowane w Poznaniu to już nie prawdziwe tyskie, tylko coś tyskopodobnego (a tak naprawdę niepodobnego). Dla mnie to oszustwo.
    Podobne działania wykazują wszystkie duże browary, a szczytem, moim zdaniem, było przeniesienie produkcji piwa gdańskiego (po zamknięciu browaru w Gdańsku) do innych browarów EB.
    Czy waszym zdaniem browary mają prawo (moralne, bo prawne na pewno tak) sprzedawać takie piwa pod starymi, tradycyjnymi nazwami?
    pułaś
    ---------------------------------
    "(...)W kącikach flechtów wieczór już
    Lśni jak porzeczka krwawa
    Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
    I między bajki wkładam"
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #2
    A co powiesz na produkowaniew Polsce Heinekena, Carlsberga, Grolsha? Czy to nie to samo? Dzieje się tak na całym świecie co najmniej od 60 lat.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • pulas
      Senior
      • 08-2001
      • 965

      #3
      pjenknik napisal/a
      A co powiesz na produkowaniew Polsce Heinekena, Carlsberga, Grolsha? Czy to nie to samo? Dzieje się tak na całym świecie co najmniej od 60 lat.
      Produkowanie tych piw w Polsce jest dla mnie równie oszukańcze. Przeciez smak tych piw i ich pierwowzorów jest całkiem inny. Ostatnio piłem tatrę zdaje się z Leżajska i nie ukrywam, że zastanawiałem sie przez chwile co to właściwie za piwo. Tak samo grolsh czy carlsberg z Polski mają się nijak do piw wyprodukowanych w Danii czy Holandii.
      pułaś
      ---------------------------------
      "(...)W kącikach flechtów wieczór już
      Lśni jak porzeczka krwawa
      Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
      I między bajki wkładam"

      Comment

      • celt_birofil
        † 2017 Piwosz w Raju
        • 09-2001
        • 4469

        #4
        Albo taki dziwoląg

        Złoty Bażant, lany dla Heinekena w Leżajsku
        Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #5
          Pulasie, a od kiedy to w biznesie ktokolwiek kieruje sie prawami moralnymi. Możemy sobie pogadać, pobiadolić, a oni i tak zrobią co zechcą.

          Comment

          • celt_birofil
            † 2017 Piwosz w Raju
            • 09-2001
            • 4469

            #6
            No comments

            Przed chwilą przeglądałem witrynę Kompanii Piwowarskiej. Być może nie jest to świeża informacja, ale dla mnie tak - KP ma "pod sobą" amerykańskiego Millera. Ciekawe, gdzie go rozlewają? W Tychach? Poznaniu? A może w Czechach?
            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

            Comment

            • pulas
              Senior
              • 08-2001
              • 965

              #7
              grzech napisal/a
              Pulasie, a od kiedy to w biznesie ktokolwiek kieruje sie prawami moralnymi. Możemy sobie pogadać, pobiadolić, a oni i tak zrobią co zechcą.
              Najgorsze jest to, że prawie w ogóle o tym procederze nie informują społeczeństwa. Proszę bardzo: oto heveliusz, a że tak naprawdę z prawdziwym heveliuszem łączy go tylko nazwa, to nikogo nie interesuje. Ostatno na butelkach warki można przeczytac, że jest produkowana oprócz macierzystego browaru jeszcze w 4 innych miejscach. Ale żeby dowiedzieć się gdzie, trzeba dokładnie czytać serię parti, bo tam jedna literka oznacza miejsce produkcji. Po prostu szlag mnie trafia
              pułaś
              ---------------------------------
              "(...)W kącikach flechtów wieczór już
              Lśni jak porzeczka krwawa
              Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
              I między bajki wkładam"

              Comment

              • pjenknik
                • 08-2001
                • 3388

                #8
                Jakiś nerwowy jesteś.
                W Niemczech kilka lokalnych browarów przejął Tucher i robi tam Tuchera.
                I wszystko jest OK.
                U nas masz piwo spod samiućkik Tatr z Leżajska i jest OK.
                A kolega kupił monitor Philipsa i po rozebraniu okazało się że jedyny napis Philips widnieje na obudowie.
                Tak w epoce globalizacji jest ze wszystkim, a Ty co zdziwiony?
                Napij się
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • yendras
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 2052

                  #9
                  Re: No comments

                  Originally posted by celt_birofil
                  Przed chwilą przeglądałem witrynę Kompanii Piwowarskiej. Być może nie jest to świeża informacja, ale dla mnie tak - KP ma "pod sobą" amerykańskiego Millera. Ciekawe, gdzie go rozlewają? W Tychach? Poznaniu? A może w Czechach?
                  Akurat Miller jest z natury do tego stopnia bezsmakowy, że nawet w KP nie są w stanie go zepsuć

                  A wracając do tzw. adremu to jestem w stanie zrozumieć, że Heineken, Carlsberg, Holsten itp. marki są produkowane na licencji w naszych browarach - wiadomo: koszty, logistyka itd. Ale żeby Tyskie robić w Poznaniu, Gdańskie w Elblągu, a Warkę w Leżajsku to naprawdę absurd. To już lepiej niech w dużych koncernach wymyslą jakieś neutralne, nietopograficzne marki i wtedy niech je tłuką we wszystkich swoich browarach.

                  Comment

                  • Kemp
                    Senior
                    • 03-2002
                    • 357

                    #10
                    A co powiecie na temat kupowania piwa od innych browarów i etykietowania własną marką ? W sezonie małe browary nie wyrabiają się z produkcją i kupują piwo od większych. Robi tak np. Krajan.
                    Kemp

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      #11
                      Kemp napisal/a
                      A co powiecie na temat kupowania piwa od innych browarów i etykietowania własną marką ? W sezonie małe browary nie wyrabiają się z produkcją i kupują piwo od większych. Robi tak np. Krajan.
                      I weź teraz, biedny piwoszu, rób degustacje, wypowiadaj mądre zdania o walorach danego piwka...

                      Może takie działania dyktują prawa ekonomii, ale dla mnie to jakieś nieporozumienie.

                      Comment

                      • pulas
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 965

                        #12
                        Ostatnio piłem piwo Pomorskie wyprodukowane przez Brau Union z siedzibą w Warszawie. Nie ma ani słowa z jakiego browaru pochodzi - czy jeszcze z Bydgoszczy czy może już np. z Warszawy. Szkoda, bo całkiem smaczne to piwko.
                        pułaś
                        ---------------------------------
                        "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                        Lśni jak porzeczka krwawa
                        Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                        I między bajki wkładam"

                        Comment

                        • Radegast
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 1124

                          #13
                          Beznadzieja totalna. Jak tak dalej pójdzie to nie będzie żadnego wyznacznika smaku piwa. Co najwyrzej na wieść o wygranej piwa x w jakimś konkursie spytamy, chodzi o ten z górnegośląka, czy ten z mazur?
                          Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

                          Comment

                          • pulas
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 965

                            #14
                            Re: Re: No comments

                            yendras napisal/a

                            To już lepiej niech w dużych koncernach wymyslą jakieś neutralne, nietopograficzne marki i wtedy niech je tłuką we wszystkich swoich browarach.
                            W KP wzięli sobie do serca Twoje słowa i wypuścili na rynek dębowe mocne
                            pułaś
                            ---------------------------------
                            "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                            Lśni jak porzeczka krwawa
                            Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                            I między bajki wkładam"

                            Comment

                            • Piwofil
                              Senior
                              • 01-2002
                              • 907

                              #15
                              Ostatnio coraz dziwniejsze rzeczy się dzieją. Oto przykłady:

                              Puszka po Koneser Mocne. Cytuje napisy:
                              Warzone w PPHU Tymianek Sp. z o.o, Męcka Wola.
                              Nalewane w P.P.H Sulimar ul. Gliniana, Piotrków Tryb.
                              A na spodze obok daty ważności napisane że rozlano w Docan Łódz. Ile to zakładów do wytworzenia jedego piwa.

                              Albo to: puszka po kasztelanie mocnym.
                              Wyprodukowane dla Carlsberg Okocim z siedzibą w Warszawie w Browarach Bosman


                              Mam nadzieję że Piasta nie będą robili np. w Sierpcu czy Brzesku.
                              www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎