Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wsparłem BrowarBiz ponieważ jest jednym z najciekawszych, żywych źródeł wiedzy, informacji, aktualności o piwie.
Telek
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 16-09-2008, 12:45
Fotka Użytkownika: Pankracy
Pankracy Pankracy is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Wiedziony ciekawością udałem się w końcu w to miejsce.
Sklep jest trochę w niefortunnym miejscu na uboczu jednak z drugiej strony łatwo tam dojechać komunikacją miejską (autobus, metro, tramwaj). Znajduje się w ogromnym 15 piętrowym apartamentowcu, przy ul. Pejzażowej (boczna od ul. Bukowińskiej). Od przystanku Metro Wilanowska kawałek trzeba dojść no i jeszcze trochę pobłądzić po osiedlu.

Rodzinka Bis to typowy sklepik osiedlowy jednak w asortymencie piw polskich moim zdaniem to warszawska ekstraklasa. Piwa w lodówkach (ponoć też na zapleczu), wybór producentów polskich niezwykły.
A więc tak. Jest:
Amber (Koźlak, Żywe), Boss (Koźlak Eksportowy 3,50 zł), Ciechan, Czarnków (Noteckie, Izerskie, Eire), Fortuna (Czerwony Smok, Srebrny Smok, Złoty Smok, Czarne 4,30 zł, Czarne Miodowe), GAB, Grudziądz (seria Dobrych i Gotyckie), Jabłonowo (Belfast), Jagiełło, Koreb, Konstancin (Zdrojowe Niepasteryzowane), Krajan (Irlandzkie Zielone i Czerwone). Tyle zapamiętałem.
Poza tym w głębi sklepu były piwa pszeniczne i zagraniczne (w lodówce między nabiałem). Widziałem też puste butelki po: Fraterach, Lwach (z Zodiaka) i Piwie klasztornym szafarza (z Fortuny).

Dane teleadresowe sklepu dla zainteresowanych
Rodzinka Bis
ul. Pejzażowa 2 lok. U-2
tel. (022) 6481082

Otwarty:
pon.-piąt. 8-21 (przerwa 12-15)
sob. 8-21 (przerwa 13-16)

Pankracy edytował/a post 16-09-2008 o godz. 12:48.
Odpowiedz cytując
Stare 16-09-2008, 21:58
Piwuniek Piwuniek is offline
Junior

Standardowy

Byłem w tym sklepie na Pejzażowej 2 lok.U-2
I spodobał mi się wybór piw Polskich i Zagranicznych.
Byłem pod wrażeniem browary które zapamiętałem to wymienię:
-Browar Koreb
-Fortuna
-Krajan
-Amber
-Konstancin
-Ciechanów
-Kasztelan
-Grudziądz
-Czarnków
-Zwierzyniec
-Perła Chmielowa
-Łomża
-Jagiełło
-Zduńska Wola-(Porter)
-Ciechan-(Porter,Stout)

A z zagraniczne Czeskie,Niemieckie,Ukraińskie,Szwajcarskie

Piwa niepasteryzowane:
-Ciechan
-Konstancin
-Żywe
-Kasztelan
-Grudziądz

Tylko tyle zapamiętałem

Maggyk edytował/a post 17-09-2008 o godz. 06:42. Powód: usunięto obrazek z sieci w postaci dwóch kufli Pilsnera Urquella
Odpowiedz cytując
Stare 19-09-2008, 08:13
Fotka Użytkownika: kosher
kosher kosher is offline
Senior

Miejscowość: wolna Wola
Standardowy

Wczoraj odwiedziłem to miejsce. Wybór piw z małych polskich browarów rzeczywiście pozytywnie szokujący, poprzednicy zresztą wymienili co można kupić. Wszystkie piwa stoją w lodówkach. Ceny przyzwoite, nie ma takiej marży jak w śródmiejskiej Joli.
Sklepu trzeba trochę poszukać, ale od Metra Wilanowska to jest dosłownie 2-3 minuty drogi. W witrynie reklamy małych browarów. Godziny otwarcia tak jak pisał Pankracy.
Paleta piw z Grudziądza i Kasztelan Niepasteryzowany to już raczej ostatnie partie, więcej dostaw raczej nie będzie.
Sprzedawca (sympatyczny i zorientowany w temacie człowiek) waha się nad wprowadzeniem do oferty piwa klasztornego szafarza- czy znajdą się chętni na piwo za 5,50 zł.
Odpowiedz cytując
Stare 19-09-2008, 10:29
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy

Dotarłem dziś rano, narażając zawieszenie i miskę olejową mego pojazdu.
Trudno trafić, ale tylko za pierwszym razem (na planie W-wy, który mam, takiej ulicy nie ma...).
Fajny sklepik, nie wiem, co mają oprócz piwa (a mają, mają...), bo nie zwróciłem uwagi.
Moją uwagę przykuły natomiast ciekawe piwa polskie, zapamiętałem jedynie m.in. paletę nakielskich, nawet te "kolorowe" , czarnkowskie (chyba wszystko oprócz proletariackich), wszystkie smoki z Fortuny, Konstancin, Belfast i Miodowe z Jabłonowa, portery ze Zduńskiej Woli i Ciechanowa, koźlaki różniste, itd., itd.
Trochę byłem ciekaw wspomnianych przez piwuńka, a kompletnie w Polsce niedostępnych, piw szwajcarskich , ale moja podejrzliwość i dystans do tej informacji okazały się być uzasadnione...
Ale i tak nie szkodzi, ukłony dla Pana ze sklepu.
Odpowiedz cytując
Stare 23-09-2008, 18:22
Fotka Użytkownika: darek99
darek99 darek99 is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Wybór ciekawych piw mile mnie zaskoczył w tym osiedlowym sklepie , do tego stopnia że miałem problem z wyborem , wszystkie piwa w lodówkach , bardzo miła obsługa , właściciel zorientowany w branży piwnej także ten asortyment to nie przypadek , ceny przystępne . Trzeba tylko pamiętać o tych przerwach w ciągu dnia kiedy sklep jest zamknięty .
pon.-piąt. 8-21 (przerwa 12-15)
sob. 8-21 (przerwa 13-16)
Odpowiedz cytując
Stare 24-09-2008, 19:23
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy

Kolejna wizyta dziś o poranku.
Miły Pan, z tajemniczym uśmiechem Giocondy na twarzy zeznał, że są duże szanse, aby niedługo zawitał tam asortyment browaru Zodiak.
Na koń!
Odpowiedz cytując
Stare 03-10-2008, 08:23
kosher kosher is offline
Senior

Standardowy

Info z wczorajszych odwiedzin: pojawiło się ciemne Nałęczowskie z Jagiełły (2,00 zł. za bączek), jest już chyba cały przekrój Czarnkowa- pojawił się jasny i ciemny Proletaryat oraz Noteckie niepasteryzowane (2,50 za 0,33l.). Z browaru Krajan doszły: Nakielskie Jasne, Złoty Strong, Krajan Specjal (3,00 za 0,5l.).
Zdrojowe Pasteryzowane tylko po 1,80 za 0,5 l.
Z Zodiakiem jest jednak problem, bo browar nie kwapi się do współpracy i zbywa sprzedawcę Ale może dostanie ich piwa innym kanałem.
Sklep ciągle się piwnie rozwija co jest budujące na mokotowskiej pustyni w tamtym rejonie.
Odpowiedz cytując
Stare 10-10-2008, 07:49
chromi chromi is offline
Member

Standardowy Pojawiły się piwa z Zawiercia

Oferta sklepu imponująca. Wczoraj oprócz ww. asortymentu obecne były piwka z Browaru na Jurze (Zawiecie) – Boner Mocne 0,33l i 0,5l, Tiger Mocne 0,5l (skład proc. identyczny jak Bonera Mocnego), Tager Pils 0,5l. Ceny za 0,5l -2,50zł, za 0,33l – 2,00 zł. Nie ma problemów z przyjęciem butelek na wymianę (nawet po piwach, których sklep nie ma w ofercie), w odróżnieniu do niektórych innych sklepów (np. Prince na Al. Niepodległości).
Odpowiedz cytując
Stare 10-10-2008, 13:09
Fotka Użytkownika: Maidenowiec
Maidenowiec Maidenowiec is offline
Senior

Standardowy

O świetnie, skoro jest Boner to muszę podjechać, dzięki za informację.

Thou shallt not spilleth thy beer!

Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.
Odpowiedz cytując
Stare 16-10-2008, 05:57
chromi chromi is offline
Member

Standardowy

Pojawiło się "piwo" miodowe mazowieckie, lub jak kto woli miód pitny o tej nazwie - 6 zł. Z pszenicznych dostrzegłem np. weissbier - piwo pszeniczne, produkowane "pod okiem" piwowara z BrowArmii dla Browaru Tarczyn - 5 zł. Był także chyba cały asortyment Czarnkowa i standardowo cały niepasteryzowany asortyment Konstancina, Ciechana i wiele innych.
Odpowiedz cytując
Stare 16-10-2008, 16:51
Fotka Użytkownika: Akren
Akren Akren is offline
Senior

Standardowy

Dziś i ja w końcu zawitałem do tego sklepu. Rzeczywiście wybór piw świetny. Właściciel do tego myśli o poszerzaniu asortymentu, wspominał o chęci sprowadzenia piw z Grybowa i Zodiaka
Odpowiedz cytując
Stare 16-10-2008, 19:13
Fotka Użytkownika: franekf
franekf franekf is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa/Piaseczno
Standardowy

I ja zawitałem do tego sklepu, i w pełni zgadzam się z Przedmówcami - sklep świetnie zaopatrzony (w sumie to zwykły spożywczak a nie monopol czy sklep specjalistyczny). Miły właściciel, z którym można porozmawiać o piwie i u którego widać chęć do poszerzania asortymentu, no i wszystkie piwa w lodówce. Jak dla mnie ścisła czołówka warszawskich sklepów, lepszego wyboru krajowych piw nie ma chyba żaden sklep w stolicy. Oby tylko tak szeroki asortyment się utrzymał przez dłuższy czas.
Odpowiedz cytując
Stare 16-10-2008, 20:44
Fotka Użytkownika: tfur
tfur tfur is offline
Senior

Miejscowość: saska kępa/chamowo
Standardowy

pełne poparcie dla pana zza lady, sklep do wielokrotnej wizytacji. niech mu tylko jakiś dojazd sensowny zbudują, bo tam to chyba większość mieszkańców porusza się śmigłowcami i wystarczą im lądowiska na dachach tych wysokich budynków...
Odpowiedz cytując
Stare 16-10-2008, 21:10
kosher kosher is offline
Senior

Standardowy

pojawił się niepasteryzowany Nakel z Krajana (7% alk., 3,00 zł.)
jeśli uda się sprowadzić grybowskie Pilsweisery to obiecałem panu sprzedawcy plakat, który dostałem w wakacje w browarze
poza tym właściciel robi podchody pod słowackiego Smadnego Mnicha- to by była prawdziwa atrakcja
Odpowiedz cytując
Stare 17-10-2008, 08:58
Fotka Użytkownika: kopyr
kopyr kopyr is offline
Senior

Miejscowość: Oborniki Śl.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
poza tym właściciel robi podchody pod słowackiego Smadnego Mnicha- to by była prawdziwa atrakcja
Atrakcja?
Niech się skontaktuje z hurtownią Sakmer, to będzie miał więcej takich atrakcji, Sarisa, Corgona czy Zlatego Bazanta.
Stare 17-10-2008, 09:14
kosher kosher is offline
Senior

Standardowy

atrakcja w takim znaczeniu, że Smadnego Mnicha nie widziałem jeszcze w W-wie, wiec jakaś "nowość" to by była
Odpowiedz cytując
Stare 22-10-2008, 08:06
sodom sodom is offline
Senior

Standardowy

Czy ktoś się orientuje, czy można w tym sklepie płacić kartą?
Odpowiedz cytując
Stare 22-10-2008, 08:31
kosher kosher is offline
Senior

Standardowy

Z tego co pamiętam tak- sprzedawca ma terminal.
Odpowiedz cytując
Stare 24-10-2008, 20:19
Fotka Użytkownika: dadek
dadek dadek is offline
Senior

Standardowy

I ja w końcu dotarłem na Pejzażową i mogę stwierdzić że to w tym momencie najlepiej zaopatrzony w piwa sklep w Warszawie. Co jest warte podkreślenia, z asortymentu danego browaru są [b]wszystkie[b] warzone tam rodzaje. Czyli mamy komplet piw z browarów:
- Czarnków (łącznie z jasnym i ciemnym "Proletariatem")
- Krajan ("Nakel" też!)
- Fortuna (jest także "Przeor", "Szafarz" i "Opat" robiony dla Benedyktynów)
- Zawiercie (także wersje w bączkach)
- Konstancin (bączki też)
- Ciechanów
- Koreb
- Jako (wszystko co rozlewają z Namysłowa, także w bączkach)
Poza tym występują w mniejszym wyborze piwka ze Zduńskiej Woli, Sierpca, Łomży (tylko w bączkach), Zwierzyńca lub Lublina (granatniki) i Pokrówki.
To tylko z Polski, bo i zagraniczne piwa mają sporo swych przedstawicieli.
A co ważne, 95% piw jest w szkle! Konserw prawie nie widać! Brawo!
Ze zwrotem butelek 0,33 (bączków) i 0,5 l, nie ma żadnych problemów, bez względu na etykietę. Miły pan wręcz z ciekawością ogląda butelki podziwiając nieznane mu nalepki.
Odpowiedz cytując
Stare 24-10-2008, 20:28
dadek dadek is offline
Senior

Standardowy

Tyle tam tego dobra jest że zapomniałem zupełnie o Witnicy (3 rodzaje) i Amberze (stały asortyment dostępny "na kraju"). Warto wspomnieć też o Grudziądzkim Dobrym Lekkim bo to pewnie już końcówka.
Odpowiedz cytując
Stare 24-10-2008, 20:54
Fotka Użytkownika: Akren
Akren Akren is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
Tyle tam tego dobra jest że zapomniałem zupełnie o Witnicy (3 rodzaje)
Co jest z Witnicy bo ostatnio mieli tylko Koźlaka ?
Odpowiedz cytując
Stare 24-10-2008, 21:18
dadek dadek is offline
Senior

Standardowy

Lubuskie Naturalne i coś jeszcze ale już nie pomnę bo nie kupowałem.
Odpowiedz cytując
Stare 25-10-2008, 20:10
Fotka Użytkownika: Pankracy
Pankracy Pankracy is offline
Senior

Standardowy

Pojawiły się ostatnio brytyjskie piwa z gatunku ale (nie pamiętam nazw, ale są w dużych butelkach po ok. 10 zł).

Starania właściciela idą w kierunku sprowadzenia do sklepu polskich marek piw z browarów Janów Lubelski i Zodiak.
Poza tym tak jak wspomniano wyżej szykuje się dostawa koncernowych piw słowackich m.in. Kelt i Smädný Mních (przez jakąś hurtownię z Krynicy Zdrój) oraz niemieckich marek z browaru Felsenbräu.
Odpowiedz cytując
Stare 27-10-2008, 21:56
nynek nynek is offline
Senior

Standardowy

W środę ma dojechać asortyment z Olsztyna...
Odpowiedz cytując
Stare 28-10-2008, 07:50
kosher kosher is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
W środę ma dojechać asortyment z Olsztyna...
To bardzo dobra wiadomość. Może wreszcie będzie okazja zdegustować niepasteryzowanego Mazura

Warto dobrze się przyglądać cenom. Piwa które są trochę po upływie terminu ważności zostają zwykle przecenione. Jako że wszystko stoi w lodówkach nie natknąłem się jeszcze na zepsute. Tym samym ostatnio kupiłem Obołoń Aksamitne za 3,00 zł., a widziałem też Zdrojowe Pasteryzowane za 1,80 zł.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie