Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Pejzażowa 2 lok. U-2 (Mokotów), Rodzinka Bis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2292

    Pojawiło się Mocne (8%) z Kormorana. Cena 4,50 zł. Przezroczysta butelka 0,9 l- taka jak od taniego wina.
    Nie zachęciło wyglądem do degustacji, ale może znajdą się inni chętni Mocnych wrażeń

    Comment

    • j_Q
      Senior
      • 10-2009
      • 176

      Miała dotrzeć w poniedziałek dostawa z browaru Zodiak (Kłodawa), ale nie zmieściła się do samochodu ...
      Dotarły za to 3 nowości:

      1. Extra mocne, miodowe piwo "Kiper" z browaru Sulimar w Piotrkowie Trybunalskim. Jak na razie jest dostępne jedynie w puszkach, nie wiadomo, czy będą je lać do butelek. Mam nadzieję, że będą. 8,1% alk., ekstrakt nieznany

      2. "Porter Warmiński" z browaru "Kormoran" z Olsztyna. Ekstrakt 21 Blg, Alkohol 9%. Piwo niefiltrowane.

      3. "Witnicki porter" z browaru "BOSS" z Witnicy. 18,1 Blg, 8,5% Alk.

      Biorę się za testowanie

      Jak je dodać do bazy?

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        Porter Warmiński, Przegląd Pivovarii a dzisiaj miał dotrzeć Kowal
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          Dotarł, właśnie spijam ciemne, jest również pils i chyba miodowe. Pivovarii nie kupiłem, bo nie pamiętałem, co najlepsze... Może innym razem.

          Comment

          • j_Q
            Senior
            • 10-2009
            • 176

            I jak oceniasz? Warto się wybrać po nie?

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              Po ciemne z Kowala? Iść jak w dym (nomen omen). Wciąż wyraźnie wędzone, bardzo mi smakuje. Innych Kowali nie brałem, wyczerpałem już koszyk świadczeń.

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                W jakich godzinach można tam zajrzeć i kogoś zastać? Bo ostatni o 15.15 było zamknięte
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239



                  Z lektury całego wątku wynika też, że lepiej nie zjawiać się w okolicy przerwy, bo może ona ździebko się przedłużyć.

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2768

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tapir Wyświetlenie odpowiedzi
                    W jakich godzinach można tam zajrzeć i kogoś zastać? Bo ostatni o 15.15 było zamknięte
                    W godzinach popołudniowych najlepiej przychodzić/przyjeżdżać do Rodzinki Bis po 16:00. Wcześniej to można co najwyżej postać czasami w kilkuosobowej kolejce piwoszów pod drzwiami.

                    Comment

                    • Tapir
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 730

                      Wreszcie, nareszcie, już!
                      W końcu udało mi się w godzinach otwarcia dotrzeć do sklepu. Spróbowałem alternatywnego dojazdu - od strony ul. Rolnej. Opcja dla zdesperowanych i tych, co mają wyżej zawieszone samochody niż moja służbowa Skoda
                      Co do samego asortymentu - opad szczęki. Nie ma chyba w stolicy sklepu lepiej zaopatrzonego w rodzime piwa. Następnym razem idę z notesikiem i będę spisywał, co, jak i za ile bo nie spamiętałem.Z zagranicą gorzej ale nie można mieć wszystkiego.
                      Plusik za to, że wszystko, co niepasteryzowane stoi w lodówce, drugi plusik za to, że sympatyczny pan sprzedawca zniósł moje wybrzydzanie i wypytywanie, trzeci plusik za to, że on sam nie wybrzydzał, tylko przyjął wszystkie puste butelki bez mrugnięcia.

                      Co do cen to jest różnie - trochę podłamałem się przy Noteckim, 2.70 za bączka to jednak sporo. Za to np. Krajan czy Ciechany w cenach jak najbardziej akceptowalnych.

                      Wyszedłem z Miodową Fortuną, Irlandzkim Mocnym z Krajana i paroma butelkami Konstancina, na pewno wrócę, jeśli tylko będę miał jakoś po drodze.
                      Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        Usunięto posty dotyczące innego sklepu. Zgodnie z zasadami działu każdy sklep powinien mieć oddzielny temat.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2292

                          Po dłuższej przerwie jest znowu Acan z Browaru Staropolskiego.

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            Jest Lipcowe, 2,50 za bączek.

                            Comment

                            • yavo
                              • 03-2009
                              • 909

                              Dobra wiadomość dla klientów sklepu. Dziś asfaltują wertepy i wreszcie będzie dobry dojazd
                              Last edited by yavo; 14-11-2009, 14:44.

                              Comment

                              • Tapir
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 730

                                Asfaltują ul. Bukowińską czy robią w końcu ten wjazd od strony Rolnej?
                                tak czy inaczej - dobra wiadomość
                                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎