Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Lubuskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    #46
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Scriptus Wyświetlenie odpowiedzi
    .......Słabe (jakościowo) piwo, wysoka (jak na takie piwo) cena, to już niektóre piwa z najniższej półki mają lepsze walory smakowe, jakoś nie trafiło mi to piwo do przekonania........

    A ja zdania nie zmieniłem, próbując to piwo po raz kolejny.
    Uważam, że jest to jedno z najlepszych polskich piw tego gatunku. Uwielbiam jego zapach i ten wiejski zbożowo-chlebowy smak. Daję 100% !!!
    pozd

    Comment

    • bono_boniecki
      Senior
      • 10-2007
      • 177

      #47
      W 100 procentach zgadzam się z kolegą petrus33. Właśnie opróżniłem kilka butelek i jest to piwo, moim zdaniem, świetne. Alkohol niewyczuwalny, ten charakterystyczny chlebowy posmak, piwniczność, jak to niektórzy nazywają, delikatne chmielenie, super.

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        #48
        Próbowałem kilka razy i niestety nie jestem w stanie pić tego piwa z powodu jednej metaliczno-stęchłej nuty, która mnie po prostu odrzuca na dwa metry w tył. Szkoda, bo w tle jest przyjemnie słodowo, no ale cóż. Bardzo podobny posmak czuję w Brackim (którego też z tej przyczyny nie lubię).

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnozłoty [5]
          Piana: po nalaniu z góry całkiem spora, dosyć nietrwała, cieniutki dywanik zostaje do końca [3.5]
          Zapach: niezbyt silny, słodowo-kwaśny [2.5]
          Smak: słodowy, treściwy, ale zza słodu wychyla się niezbyt przyjemna kwaśna nuta, da się wypić ale spodziewałem się czegoś lepszego [2.5]
          Wysycenie: w dolnej strefie stanów średnich [4.5]
          Opakowanie: grafika przyzwoita, wszystkie informacje podane [4]
          Uwagi: Kupione w łódzkim sklepie Piwa Regionalne (d. Zofmar) na Pomorskiej. Moje pierwsze spotkanie z tym piwem, na pewno dam mu jeszcze szanse, może trafię na lepszą warkę.

          Moja ocena: [2.9]
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • chemmobile
            Senior
            • 03-2009
            • 2168

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasny bursztyn/ciemne złoto. [4.5]
            Piana: Wyszła ładna, w kolorze zapylonej bieli, ale nie dotrwała do połowy kufla. [3.5]
            Zapach: Na pierwszym planie coś, co rzadko spotykam w piwach (spożywanych przez mnie), a podobno zwane jest "zapachem kwiatowym" lub "owocowym". Dlatego szczerze przyznaję, że nie wiem co to może być. Pod tym wszystkim wyczuwalny słód. Ocena wystawiona trochę w ciemno. [3]
            Smak: Słodkawe i lekko alkoholowe, na koniec gorzkawe bez cierpkości. Na mój gust zbyt słodkie i za mało goryczki. A szkoda, bo na etykiecie szyszki chmielowe, które zdają się sugerować, że chmielu ci u nas dostatek. [3.5]
            Wysycenie: Dobre. [4.5]
            Opakowanie: Etykieta kojarząca się ze "swojskością" lub "zdrową żywnością". [4]
            Uwagi: Piwo wyraźnie słodkawe co mi nie odpowiada. Kupione za 3,40 zł co w kategorii cena/jakość daje niestety 3/5 punktów. Faktem jest, że nie jest "puste" w smaku. Z tymże smak to sprawa gustu, a ten mi podpowiada, że za taką cenę chyba nie wrócę już do Lubuskiego.
            Data przydatności: 9 maj 2009.

            Moja ocena: [3.45]
            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

            Comment

            • Mikko
              Senior
              • 12-2008
              • 583

              #51
              Wiem że się naraże ale dla mnie to piwo jest niemal identyczne w smaku z Pilsem z Jabłonowa, nawet identyczny, waniliowy zapach ma. Jako że lubie Pilsa wiec i Lubuskie wypilem ze smakiem.

              Comment

              • tfur
                Senior
                • 05-2006
                • 1301

                #52
                no to faktycznie trochę przesadziłeś. oby to nie było porażenie kubków smakowych! w końcu lubuskie to jednak piwo, a jabłonowski 'pils' to napój z kategorii ryzyk-fizyk...
                veni, emi, bibi

                Comment

                • tooom44
                  Junior
                  • 12-2008
                  • 6

                  #53
                  właśnie się nim upajam: w odwecie mam lubelską Perłę Chmielową i... chyna Lubuskie Naturalne wygrywa: może przez ekstrakt, mocny kwiat i zrównoważoną słodkość - dziś pierwszy raz i chyba nie ostatni (PiP za 2,09)
                  tooom44@o2.pl

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #54
                    Jak to w odwecie?

                    Comment

                    • kosher
                      Senior
                      • 04-2005
                      • 2291

                      #55
                      Abstrahując na razie od oceny smaku tego piwa, jeśli Boss nie zamieszcza na etykiecie żadnego słowa o niepasteryzacji Lubuskiego, a jest ono faktycznie niepasteryzowane to dlatego że podanie takiej informacji wiąże się z dodatkowymi opłatami, które musi ponieść browar?
                      Jak to prawnie wygląda?

                      Comment

                      • McMac
                        Junior
                        • 06-2007
                        • 19

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Dość jasny, złoty - bardzo przyjemny. [5]
                        Piana: Całkiem obita, dość drobna, ale o bardzo krótkim żywocie - szkoda. [2.5]
                        Zapach: Pierwsze wrażenie całkiem przyjemne, później dochodzą do głosu jakieś mało przyjemne "pomyjowe" nuty. [3]
                        Smak: Bardzo fajny, wytrawny a przy tym dość lekki. Przypomina mi piwa sprzed ładnych "kilku" lat. Milem zaskoczony. [4.5]
                        Wysycenie: Odpowiednie, nic dodać. [4]
                        Opakowanie: Wygląda jak domowej produkcji, etykiety krzywo - klimatyczne, przyjemne. [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [3.725]

                        Comment

                        • Samoglow
                          Senior
                          • 07-2007
                          • 606

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złocisty, bardzo ładny. [4.5]
                          Piana: Bialutka, dość dziurawa i opada nieco za szybko. [3.5]
                          Zapach: Dobrze wyczuwalny, słodowy i troszkę chmielowy [4]
                          Smak: Piwo w smaku pełne, lekko słodkawe. Trochę zbyt mało goryczki. Czuć delikatne drożdżowe nuty. Jestem mile zaskoczony. Niezłe piwo. Polecam spróbować. [4]
                          Wysycenie: Bardzo przyzwoite, silne, ale bez przesady. Dziwne, ale na początku wydawało mi się za mało. [4]
                          Opakowanie: Ciekawa etykietka, przywodzi na myśl produkty ekologiczne. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • jarekvip
                            Junior
                            • 03-2009
                            • 20

                            #58
                            Dosyć specyficzne piwo...zostawia dziwny posmak. Zapach dosyć intensywny, słodowy. Jak dla mnie nie jest rewelacyjne ale z ciekawości warto spróbować
                            beer beer beer

                            Comment

                            • HubertJ
                              Senior
                              • 05-2007
                              • 188

                              #59
                              Nadchodzą zmiany w design'ie, wygląda to chyba trochę lepiej:

                              ETYKIETA

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika HubertJ Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nadchodzą zmiany w design'ie, wygląda to chyba trochę lepiej:

                                ETYKIETA
                                Amatorszczyzna i nie wiem czy można to traktować w kategoriach lepiej/gorzej. To jest tylko trochę inaczej, ale ogólnie bieda.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎