Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krajan, Miodowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Krajan, Miodowe

    Piwo gotowe do oceny

    (Inauguracja piwa na Chmielakach)
    Last edited by ART; 19-09-2008, 01:36.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Samoglow
    Senior
    • 07-2007
    • 606

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Odpowiedni, złoty, bardzo dostojny. [5]
    Piana: Jest średnio wysoka, trzyma się w miarę długo i pozostawia ładną otoczkę. [4]
    Zapach: Bardzo miły, ale jak na cukierek o smaku miodowym. Jest taki słodki i lekko sztuczny. Bardzo przyjemny, ale nienaturalny. [3.5]
    Smak: Lekki, sympatyczne piwo z wyraźnym aromatem miodu. Niestety czuć, że to tylko aromat, a nie miód naturalny. Zdecydowanie ustępuje Ciechanowi, o Fortunie już nie wspomnę. Bardzo fajny napój, ale jako nowy (konkurencyjny) produkt sztuczny aromat jest nie na miejscu. Jest po prostu "niewymagające". Smaczne, dość sztuczne - takie "do wypicia". [3]
    Wysycenie: Jednak za niskie, ale jako lekki napój nie będę za bardzo go obciążał oceną za wysycenie. Jest tu jakiś niezwykły efekt, który właśnie obserwuję w szklance: bąbelki po bokach są leniwe, natomiast na środku szklanki jest dziwny wirek. Ale efekt, bombowe [4]
    Opakowanie: Podano (uczciwie skład) oraz ekstrakt. To rozumiem. [5]
    Uwagi: Taki sobie napój. Wolę dołożyć 40 gr i kupić "prawdziwe" miodowe.

    Moja ocena: [3.525]

    Comment

    • dyrektor
      Pomorska Ława Piwna
      • 05-2005
      • 1039

      #3
      ja natomiast odnalazłem w tym piwie smak dzieciństwa (były kiedyś takie cukierki miodowe) - nie moge się od niego uwolnić, bardzo mi przypadło.
      http://www.for-nails.pl/
      http://stanbud.biz/
      https://www.facebook.com/pages/Sklep...89562121174566

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Normalny, porządny, złotobursztynowy piwny. [4]
        Piana: Była po nalaniu całkiem ładna (1 cm), teraz ostał się jeno kożuszek. [3]
        Zapach: Dominuje miód, ale na tym ja się nie znam...
        Piwo "Miodowym" jest, więc pewnie tak być musi. [3.5]
        Smak: W smaku najpierw miód, ale potem daje się wyczuć słód, nawet taki trochę toffi-karmelkowy.
        Trochę za słodkie jednak. [3]
        Wysycenie: Spore, przyjemnie musujące. [4]
        Opakowanie: Ładna etykieta, bez motywu plastra miodu . Kolor miodowy, roślinny motyw chmielu. Etykieta czytelna. Na kontrze pełna informacja. Minus za kapsla-golasa. [4]
        Uwagi: Mogą być piwa aromatyzowane miodowe, ale jednak mniej słodkie. Nieco mniej słodyczy i dałoby się bezstresowo wypić.

        Moja ocena: [3.325]

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Faktycznie jakby cukierkowe.
          Mnie przypomina Wetrthers Original z dodatkiem miodu.
          Szczęśliwie słodycz jest mocno ograniczona.
          Attached Files

          Comment

          • Saks
            Senior
            • 09-2008
            • 108

            #6
            A ja tym piwem jestem bardzo rozczarowany, zamiast miodowego posmak anyżowy. W składzie nie ma miodu tylko słodzik i aromat miodowy. Może dlatego wyszło coś tak nie ciekawego. W porównaniu z Ciechanem miodowym, gdzie wyraźnie czuć miód gryczany, piwo to przegrywa sromotnie. Może zrazić nie zaznajomionych z piwami miodowymi.
            Mel Gaudii Vitae Est

            www.michalsaks.com

            Comment

            • atheus
              Member
              • 10-2006
              • 67

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo ładny. Ciemnozłoty [4.5]
              Piana: Prawie nie urosła, a ta nędzna imitacja która się ukazała bardzo szybko wyparowała. Kiepsko [2]
              Zapach: Zapach przypomina mi cukierki na kaszel. Miód (chociaż w sztucznym wydaniu) plus zioła (coś jakby szałwia). Jakoś mi nie pasuje do piwa. Nie czuć ani słodu ani chmielu. [2.5]
              Smak: No właśnie... Tak samo jak w zapachu. Czuć tą sztuczną słodycz plus zioła. Po przełknięciu w ustach zostają same zioła, po pewnym czasie chlebowy posmak i drobna sugestia goryczki chmielowej (ale bez aromatu sama gorycz po prostu). Nie smakuje mi ta mieszanka za bardzo [2.5]
              Wysycenie: Też słabo. W szklance niby są bąbelkowe wężyki, ale kompletnie nie przekłada się to na wrażenia na języku. Bardzo słabo nagazowane [2]
              Opakowanie: Mieszane uczucia. Kolorystycznie ładne, ale trąci nieco design'em rodem z domowego peceta. Plus za podane wszystkie informacje (odważnie przyznają się do sacharyny i aromatu miodowego), minus za goły kapsel. Ogólnie średnio [3]
              Uwagi: Najgorsze miodowe jakie piłem dotychczas. Szkoda, dotychczas Krajan mi się dobrze kojarzył. Do Ciechana czy Spiża to się nawet nie zbliża. Taki produkt piwnomiodowopodoby. Więcej po niego nie sięgam

              Moja ocena: [2.55]

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                #8
                Piana: obfita, drobna.
                Kolor: złocisty, klarowne.
                Wysycenie: niskie, zdecydowanie zbyt niskie.
                Zapach: sztuczny miód, PRL-owskie cukierki miodowe.
                Smak: PRL-owskie cukierki, rzeczywiście ocierające się o anyż. Słodkie, goryczki praktycznie brak.
                Opakowanie: bez polotu, ale nie jest tragiczne. Najgorsza jest czcionka w wyrazie Miodowe. Co to k... jest? Times New Roman? Tragedia.

                Niewiele ma to wspólnego z piwem. Może trzeba zmienić etykietę i bazować na sentymencie za minionym systemem?
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Maidenowiec
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 2287

                  #9
                  To "piwo" jest po prostu wstrętne. Już zapach jest odrzucający, po wypiciu 3 łyków (dwa moje, jeden Adeli, plus wąchnięcie tego przez brata) ten wynalazek wylądował w zlewie, a 4,10pln poszło się kochać. Absolutnie nie polecam tego nikomu, pieniądze wyrzucone w błoto. Lata świetlne dzielą to coś od Miodowego z Ciechanowa.
                  Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                  Thou shallt not spilleth thy beer!

                  Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, klarowny, bez zarzutu [5]
                    Piana: Po nalaniu pojawiła się, w szklance coś tam posyczało i pozostał malutki wianuszek.Jak dla mnie typowa dla piw koncernowych. [2.5]
                    Zapach: Tu wahałem się z oceną.Wyraźny zapach anyżowy, jak się wącha czuć wielką intensywność, rozchodzi się po całym pokoju, czy to źle...hm, według mnie dobrze. [4.5]
                    Smak: Z pewnością słodkie, troszkę za słodkie.Teraz kolejne pytanie jak powinno smakować piwo miodowe?Jako ulep, czy zrównoważona goryczka z odrobiną miodu, czy odwrotnie...Mnie odpowiada bardziej pierwsza wersja.Po wypiciu całego piwa zostaje na podniebieniu przez długi okres anyżowy posmaczek. [3]
                    Wysycenie: Drobniuteńkie bąbelki pokazują się w szklance, ale są dość leniwe i dzięki temu jest coś nie tak przy każdym kolejnym łyku [3]
                    Opakowanie: Ocena przede wszystkim za kontrę.Czy , aby przeczytać co tam jest napisane, trzeba brać lupę ????Krawatka też krzywo przyklejona. [2]
                    Uwagi: Ja oceniałem wersję butelkową, która jest zdecydowanie gorsza od beczkowej, którą miałem okazję ostatnio pić.
                    Miodowe z Ciechanowa jest wyraźnie smaczniejsze.

                    Moja ocena: [3.525]


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • Maciej80
                      Junior
                      • 11-2008
                      • 9

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: piękny złocisty, czysty [4.5]
                      Piana: pianka jest bardzo delikatna, szybko opada i znika całkowicie [2.5]
                      Zapach: po otwarciu butelki jest wyraźnie wyczuwalny zapach miodu; po nalaniu do kufla odczucia są podobne, ale zalatuje trochę sztucznym miodem i anyżem [2]
                      Smak: pamiętacie smak miodu sztucznego z PRL-u? tak właśnie smakuje to piwo miodowe! do tego bardzo lekko wyczuwalna goryczka i zapach anyżu. po wypiciu całego czuje się zamulony tym słodkim smakiem [2]
                      Wysycenie: przydałoby się więcej gazu, bo piwo jest trochę za bardzo zamulone słodyczą [2.5]
                      Opakowanie: etykiety ciekawie zaprojektowwane-kolor miodowy, logo producenta, podano pełny skład piwa (AROMAT MIODOWY-fuj!). Ale napisy na kontretykiecie są pisane czcionką wielkości "1,5" (nawet moje koleżanki pisały ściągi na egzamin większą czcionką) i to jest wielki minus. [2.5]
                      Uwagi: jak dla mnie jest to piwo do jednorazowego spożycia, gdyż jest za słodkie i nienaturalnie pachnie i smakuje sztucznym miodem! powinni się bardziej postarać jak za tę cenę.

                      Moja ocena: [2.225]
                      __________________
                      Poszukuję wszelkich pamiątek piwnych z BROWARóW BYDGOSKICH -Kujawiak - szkła, etykiet, podstawek, reklam, otwieraczy itp., a nawet zdjęć z tego browaru i ogólnie wszystkiego co było z tym browarem związane.

                      Comment

                      • metalsrem
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 239

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor ładny, bursztynowy. [4.5]
                        Piana: lekko ja widziałem na początku, po chwili zostało tylko wspomnienie. [1]
                        Zapach: Nie jest może naturalnie miodowy miodowy ale jest miły. [3.5]
                        Smak: jak dla mnie zdecydowanie za słodki, polecam lubiącym cukierki. [2.5]
                        Wysycenie: Bąbelki są, aczkolwiek trochę tego za mało. [3]
                        Opakowanie: Nie zachwycające ale tez nie odstraszające, myślę za w sam raz do tego piwa [3.5]
                        Uwagi: Nie jestem jakim częstym degustatorem tego typu piw ale jak dla mnie miodowe z poznańskiej brovari dużo bardziej przypadło mi do gustu

                        Moja ocena: [2.875]
                        Browar domowy SKOTAR

                        Comment

                        • gobong
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 658

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Odpowiedni dla tego Typu piwa,obok opakowania najmocniejsza jego strona [4]
                          Piana: Była i chwile trwała [3]
                          Zapach: Sztuczny miód, po pewnym czasie troszke chmielu, ale trzeba mocno go szukać [2]
                          Smak: Sztuczny miód błee [1]
                          Wysycenie: Odpowiednie i pracuje do końca [4]
                          Opakowanie: Mi sie podoba kolorystyka pasuje podany ekstrakt [4.5]
                          Uwagi: Nie podeszlo mi to piwo, ładnie opakowane ładnie wyglada(poza pianką) ale nie zasmakowalo mi, spodziwałem sie po produkcie tego browaru duzo więcej

                          Moja ocena: [2.025]

                          Comment

                          • Piekny
                            Member
                            • 03-2009
                            • 72

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: śliczny żółciutki , bardzo słoneczny [4]
                            Piana: cytując "klasyków" - " pojawiasz się i znikasz , i znikasz " [2]
                            Zapach: słodki , czuć miód - lecz to nie naturalny miodzik lecz typowy sztuczny miód - nie wiem czy Puchatek by sie połakomił choć to żarłok wielki jest [3]
                            Smak: przebija słodycz , smak sztucznego miodu zabijający jakiekolwiek posmaki piwa , coś jakbym pił oranżadę [3]
                            Wysycenie: słabe , prawie bez gazu [2]
                            Opakowanie: ładne żółto brązowe kolory , wszelkie dane choć bez lupy do kontry nie zaglądaj [4]
                            Uwagi: Może będzie dobre na upały , zamiast mineralnej . szkoda ,że krajan nie dorobił się barwnych kapsli.

                            Moja ocena: [2.95]

                            Comment

                            • pw13
                              Member
                              • 07-2008
                              • 41

                              #15
                              Smak miodku tureckiego sprzedawanego na odpustach przed zakupem nie spojrzalem, ze w skladzie jest "aromat miodowy" i inne mniej ciekawe substancje, co bylo oczywistym bledem, nie przeczytalem tez opinii Szanownego Forum, co bylo kolejnym oczywistym bledem. Razem dalo to niezbyt udaną degustację piwa z browaru, ktory do tej pory cenilem. Cenie nadal, ale stanowczo i z cala odpowiedzialnoscia odradzam miodowe z Krajana. Po co to kupowac, skoro jest Miodowe z Ciechana, niewiele droższe a o kosmos lepsze?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎