Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Scottish Courage, Directors (English Bitter)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Scottish Courage, Directors (English Bitter)

    Bitter o zawartości alkoholu 4.8%.
    Piana na początku na "dwa palce", ale niezbyt trwała.
    W zapachu lekko czuć wędzoną śliwkę. Do tego w tle piwniczny zapaszek jaki często miewają piwa z Raciborza.
    W smaku nijakie, wodniste - spodziewałem się czegoś ciekawszego.
    Szkoda kasy.
    Attached Files
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Seta
    Piję piwo
    • 10-2002
    • 6964

    #2
    Miałem wczoraj w ręku i prawie kupiłem, ale zauważyłem w składzie, że piwo zawiera chemię w tym jakiś barwnik... 10zł za barwione piwo raczej nigdy nie dam, więc nie opiszę
    Jakby kogoś interesowało widziałem je w lubelskim Carefourze.
    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

    Comment

    • Viktor
      Senior
      • 04-2002
      • 617

      #3
      Directors Courage

      Zakupione w Piotrze i Pawle ( Janki ) za 9,99 zł. Kolor ciemnobursztynowy, piana dość dobra -drobna i utrzymuje się > 3 min, lekko kremowa. Silna goryczka - palony słód taki jak do produkcji whisky, przebija zapach owocowy. Na butelce wytłoczenie "Niezależny browar rodzinny ". 4,8 % alk, Br. Welles & Young's

      Comment

      • cap-n-go
        Senior
        • 05-2005
        • 273

        #4
        Mi z kolei to piwo podeszło, po nalaniu do kufla powstała czapa mięsistej piany, w smaku obecne silne posmaki suszonych owoców przemieszane z solidną goryczką. Kompozycja całkiem udana. Piwko jest lekko mętne,przepiękna barwa karminowo-bursztynowa (to ten wspomniany barwnik?),w zapachu czuć suszone owoce.

        Wracałbym do tego piwa częsciej gdyby nie cena...

        Comment

        • biker200
          Senior
          • 10-2003
          • 152

          #5
          szklanki

          własnie wczoraj udało mi sie zdobyc szklanke do tego piwa
          Attached Files

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Piana: średnioobfita, redukuje się do solidnej warstwy, drobna.
            Kolor: herbaciano-miedziany.
            Wysycenie: niskie, do średniego. Przyjemnie się pije.
            Zapach: karmelowo-alkoholowy
            Smak: przyjemny, średnia do solidnej goryczka, nuty karmelowe, jak dla mnie mogłoby być więcej owoców.
            Opakowanie: plus za brązową butelkę i firmowy kapsel, ale całość jakoś nie powala.

            Niezłe piwo, ale bez błysku.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Kupione w "Piotrze i Pawle" w podwarszawskich Markach za 9,69 zł.

              Kolor: Miedziany, typowo bitterowy.
              Piana: Niezbyt wysoka, szybko znika.
              Zapach: Silny, słodowo-karmelowo-orzechowy z odrobiną suszonej śliwki.
              Smak: Bardzo treściwy, z nutami toffi, solidną chmielowością, niezłą goryczką, lekką orzechowością i wyczuwalnym alkoholem.
              Opakowanie: Jak na zdjęciu adama16. Ładna butelka i gustowna etykieta to standard w piwach brytyjskich.
              Uwagi: Pijałem lepsze bittery, ale ten utrzymuje się w silnych stanach średnich.

              Comment

              • Tapir
                Senior
                • 10-2009
                • 730

                #8
                Kolor - herbaciany.
                Piana - poniżej przeciętnej, szybko zostaje po niej tylko cienka warstwa.
                Zapach - Intensywnie karmelowy, nieco słodowy, gdzieś w tle owoce.
                Smak - Solidna goryczka, czuć lekki karmel i nutę suszonych owoców.
                Wysycenie - niskie.
                Opakowanie - jak na zdjęciu.

                Kupione za 6zł w Auchan pod koniec terminu, nie rzuciło mnie na kolana, za normalną cenę raczej nie powtórzę.
                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                Comment

                • marecki78
                  Junior
                  • 07-2010
                  • 8

                  #9
                  To piwo ma dla mnie posmak suszonych śliwek i goryczki, okazało się przy tym świeże i „soczyste”.
                  Generalnie lubię brytyjskie browary, piwa górnej fermentacji mi odpowiadają i dlatego szybko opróżniłem butelkę. Mi smakowało

                  Comment

                  • GaryFisher
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 739

                    #10
                    Kolor: ciemny bursztyn, klarowny [5]

                    Piana: kremowa, średnio i gruboziarnista, firanka utrzymuje się do końca jednak jest to chyba najsłabiej pieniący się ale jakiego piłem (kiedy to pisałem było to aktualne, teraz już nie jest) [4]

                    Zapach: słabo wyczuwalny, słodowo-chmielowy z delikatnym owocowym tłem [4]

                    Smak: łagodne, słodowa podstawa średnio treściwa, gdzieś w tle jakieś nuty owocowe, goryczka wyraźna ale dosyć słaba, aromat chmielu również delikatny [4]

                    Nasycenie: średnioniskie, odpowiednie dla stylu ale ja nie obraziłbym się gdyby było większe [4.5]

                    Opakowanie: brązowa flaszka wells&youngs, kapsel dedykowany, etykieta fioletowa z kogutem w czerwonym kółku, trochę taka niepozorna [4.5]

                    Uwagi: Wells & Young's Brewing Company Limited, Bedford, UK, MK40 4LU; www.wellsandyoungs.co.uk
                    Zakupione w: Sainsbury's Vistoria Str., London
                    Degustowane: 16.12.2011 ok. godz. 22.00 (Greenwich)
                    Data ważności: 08.06.2012
                    Nr. Partii: L1249 17:15
                    Soundtrack: "Heaven and Hell" by Black Sabbath

                    Nowy kapsel, reszta chyba bez zmian:
                    Click image for larger version

Name:	Courage Directors.jpg
Views:	1
Size:	31,3 KB
ID:	2037336
                    Tylko idiota ma porządek, geniusz panuje nad chaosem

                    Comment

                    • Piecia
                      Senior
                      • 02-2002
                      • 3307

                      #11
                      Zapach - owocowy, lekko wyczuwalny alkohol.
                      Piana - drobna, niska, niezbyt trwała.
                      Kolor - klarowne, herbata z cytryną (można powiedzieć, że jak na zdjęciu przedmówcy)
                      Smak - goryczkowo-owocowe, dość dobrze zharmonizowane, z odrobiną nut palonych
                      Nagazowanie - ok.

                      Otrzymałem w prezencie, gdybym miał kupować za 10 zł zastanowiłbym się bardzo, chyba, że będę na Wyspach.
                      Koniec i bomba,
                      Kto nie pije ten trąba !!!
                      __________________________
                      piję bo lubię!

                      Comment

                      • tomolek
                        Hophead
                        • 05-2006
                        • 1752

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                        Miałem wczoraj w ręku i prawie kupiłem, ale zauważyłem w składzie, że piwo zawiera chemię w tym jakiś barwnik... 10zł za barwione piwo raczej nigdy nie dam, więc nie opiszę
                        I słusznie, bo piwo kiepskie...
                        Ta chemia/barwnik to karmel syntetyczny.
                        Piwo nie warte nawet 1/4 zapłaconej ceny (blisko 12 zł w Delimie). Piana słaba, kolor lurowatej herbaty. Zapach nikły, z jakąś nieprzyjemną, słodkawą nutą, której nie potrafię zidentyfikować. W smaku wodniste z słodkawo, mdłą nutą. Goryczka pomijalna. Nasycenie jak to w Ale, niskie. Zwyczajnie niesmaczne i nijakie.
                        Zdenerwował mnie ten zakup, pieniądze wyrzucone w błoto. A obok stało tańsze chociażby Strong Suffolk Vintage Ale...

                        Chociażby Belg z Lwówka miażdży je zarówno głębią smaku jak i aromatem.
                        Last edited by tomolek; 21-05-2012, 20:05.
                        www.ohbeautifulbeer.com

                        www.mateuszdrozdowski.pl

                        „Kwaśny Edi herbu Koreb

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
                          I słusznie, bo piwo kiepskie...
                          Ta chemia/barwnik to karmel syntetyczny.
                          E150 nie jest taki znowu sztuczny. I zdziwiłbyś się jak często jest używany w UK. To podstawowy środek regulowania koloru w piwie.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • tomolek
                            Hophead
                            • 05-2006
                            • 1752

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                            E150 nie jest taki znowu sztuczny. I zdziwiłbyś się jak często jest używany w UK. To podstawowy środek regulowania koloru w piwie.
                            Karmel amoniakalny wiem, że u nas często jest stosowany w pieczywie. Wcale nie obwiniam go za smak tego piwa, jest niesmaczne i już. Ale E150c na pewno nie pomógł...
                            www.ohbeautifulbeer.com

                            www.mateuszdrozdowski.pl

                            „Kwaśny Edi herbu Koreb

                            Comment

                            • Niph
                              Junior
                              • 04-2013
                              • 3

                              #15
                              Kupiłem w Leclerku, za 6zł, i przyznam że nie widzę nigdzie info o żadnym barwniku, nie ma podanego skłądu (jest tylko info o słodzie jęczmiennym), nie znalazłem też daty ważności :P

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎