Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wspólne warzenie - czyli nieść kaganiec oświaty piwowarskiej :D

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Wspólne warzenie - czyli nieść kaganiec oświaty piwowarskiej :D

    Pomyślałem sobie, że często bywa tak, że nowe osoby, dopiero co chcące poczynić pierwsze kroki w kierunku warzenia, pomimo zgłębiania wiedzy teoretycznej, wiadomo, niezbyt pewnie czują się warząc piwo po raz pierwszy, drugi, trzeci. A może nawet nie podejmują trudu, bo nie wiedzą jakie proste może być uwarzenie swojego piwa.

    Może ciekawą opcją z naszej* strony, tzn. tych już mniej początkujących, by było zaoferować nowym (ale w sumie nie tylko nowym) wspólne warzenie, gdzie mogliby przyjrzeć się procesowi od podszewki i nabrać pewności siebie, pytać o różne szczegóły, etc. Przy okazji na pewno scalałoby to naszą piwną społeczność.

    *nooooo, ja tam co prawda wielkiego doświadczenia nie mam, ale powiedzmy że znam podstawy.

    Czy zatem mogę zachęcić Was, bardziej doświadczonych piwowarów do oferowania co jakiś czas takich zaproszeń na warzenie u siebie? Nie ukrywam że sam chętnie będę to czynił, choćby ze względu na mizerię piwną w Opolu, gdzie przyjemniej będzie spotkać się przy garach warząc własne piwo niźli doić jakieś bezsmakowe pseudopiwo w knajpie.

    Takie warzenie z tego co pamiętam od czasu do czasu oferował Mark33, Krakusy, AdamySzesnaste, AdanJan itd. Zatem dlaczego nie rozwinąć tego pomysłu?

    W dziale Imprezy piwowarskie można by umieszczać zapowiedzi swojego warzenia na które mamy możliwość zaproszenie spragnionych wiedzy. Oczywiście wcześniej warto byłoby spotkać się z zapraszanymi po raz pierwszy osobami gdzieś w lokalnej knajpce, żeby uniknąć spotkań 3-go stopnia

    Co o tym myślicie - wyjadacze? No i młodzi - bylibyście chętni aby w tym uczestniczyć?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    #2
    Jestem za , wiadomo początki były trudne. Oprócz zapraszania na warzenie, łatwiejsze jest udostępnianie procesu na Skype. Można porozmawiać, zobaczyć co i jak się w praktyce wykonuje.

    Comment

    • piotry
      Oj tam, oj tam !
      • 08-2005
      • 761

      #3
      Ja bardzo chętnie pokaże jak co robię i przy okazji napije się piwka
      Jak tylko z basik skończymy remonta zapraszamy na piwowarzenie

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        #4
        Jak ktoś z okolic Biłgoraja bedzie zainteresowany - poproszę o priva. Chętnie wszystko pokażę i jeszcze sprzęt pomoge zamówić (podpinając się pod przesyłkę )...
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          A może stworzyć dział, gdzie młodzi adepci sami by mogli dawać sygnał, że chcieliby zobaczyć u kogoś warzenie?
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
            A może stworzyć dział, gdzie młodzi adepci sami by mogli dawać sygnał, że chcieliby zobaczyć u kogoś warzenie?
            Czy nie mógłby być to jeden i ten sam dział.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Czy nie mógłby być to jeden i ten sam dział.
              Może być nawet jeden wątek. Byle by był on dobrze zatytuowany aby było wiadomo o co chodzi.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • JAQBA
                Senior
                • 08-2006
                • 1351

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                Może być nawet jeden wątek. Byle by był on dobrze zatytuowany aby było wiadomo o co chodzi.
                Może pod tytułem: Zapraszam "młodych adeptów" na wspólne warzenie

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #9
                  No to chyba tylko BAdmin mógłby taką uaktualnianą listę z linkami do PW i miastem pochodzenia "otwartych browarów domowy" uczynić... W pierwszym poście...
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • szefunio
                    Senior
                    • 01-2007
                    • 481

                    #10
                    Pewnie nie mogę zaoferować tylu atrakcji, co piwowar domowy, ale chętnych zapraszam do obejrzenia (i uczestniczenia) warzenia piwa w Browarze Konstancin.
                    Robię to co lubię - produkuję piwo.

                    Comment

                    • stanbieg
                      Junior
                      • 07-2007
                      • 1

                      #11
                      Jestem jak najbardziej za. Mieszkam w Poznaniu i chętnie wybiorę się na taki pokaz w okolicach mojej miejscowości.

                      stan

                      Comment

                      • kaowiec
                        Junior
                        • 08-2008
                        • 29

                        #12
                        Fajny pomysł właśnie przymierzam się do warzenia pierwszej w życiu warki i pomoc jak najbardziej by się przydała. Po przeczytaniu paru artykułów na Browr.biz stwierdziłem że nie jest to takie prosta jak zrobienie wina czy choćby nalewki ale próby podejmę na pewno...oby z dobrym skutkiem
                        Pozdrawiam
                        Darek

                        Comment

                        • kolomar
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 175

                          #13
                          W moim przypadku niejako sam się wprosiłem na warzenie a wyglądało to tak, że wyszukałem osoby z Kielc i wystąpiłem z zapytaniem. Już na drugi mail dostałem odpowiedź pozytywną (dzięki jeszcze raz TowarzyszWiesław).
                          Żeby się odwdzięczyć jakiś czas temu ja wyszukałem parę osób ze świętokrzyskiego (dzięki mapie piwowarów) i już dwóm ekipom "mentorowałem" przy zacieraniu, ponieważ do tej pory piwo robili z "puchy". Dzięki temu poznałem fajnych ludzi no i wiedza poszła w świat .
                          Jak ktoś chętny ze świętokrzyskiego, to zapraszam.
                          Warzenie piwa

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23792

                            #14
                            My chętnie zapraszamy na kolejne warzenie w przyszłym tygodniu w adminowie, znaczy się w Opolu - jeszcze nie wiem w który dokładnie dzień wypadnie - ale dam znać w odpowiednim temacie w dziale Imprezy piwowarskie
                            Last edited by ART; 03-10-2008, 00:51.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • mlody_w_fachu
                              Senior
                              • 12-2006
                              • 325

                              #15
                              "warka u Marka" jest znakomitym cyklem edukacyjno-kulturowo-imprezowym
                              po prostu mlody_w_fachu
                              - - -
                              gdzieniegdzie znany jako winorobek

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎