Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konstancin, Mazowieckie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    Konstancin, Mazowieckie

    Mazowieckie w nowej szacie graficznej, z przydatnością do 3 XI 2008 ma niestety silne akcenty chlebowe w zapachu i smaku, co wskazuje na przepasteryzowanie piwa. Piana kiepska – krótkotrwała i średnio- i gruboziarnista.
    Last edited by delvish; 06-08-2008, 22:04.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4557

    #2
    Niestety?! To co najbardziej cenię w produktach Konstancina to jego piękna "chlebowość" właśnie! To zaleta nie wada, tym bardziej że chlebowy smak pięknie współgra z wyważoną goryczką.

    Comment

    • kosher
      Senior
      • 04-2005
      • 2292

      #3
      Ja też mam wrażenie, że coś się popsuło.
      "Nowe" Mazowieckie z biało- czerwoną nalepką ma ostrzejszy smak, łagodne posmaki chlebowe gdzie zanikły, niby straciło delikatnie na woltażu a w smaku wydaje się mocniejsze, kolor piwa jest ciemniejszy.
      Mam nadzieję, że następne partie będą smakowo takie jak Mazowieckie Specjal.

      Comment

      • tfur
        Senior
        • 05-2006
        • 1302

        #4
        wydaje mi się, że wasze ostatnie uwagi, panowie, trafiły nie do tego wątku, co trzeba, bo najnowszą wersją mazowieckiego był specjal. pozdrawiam.
        veni, emi, bibi

        Comment

        • kosher
          Senior
          • 04-2005
          • 2292

          #5
          Ale w tej chwili piwo nazywa się po prostu Mazowieckie (nie Mazowieckie Specjal) i ma 6,0%

          Comment

          • szefunio
            Senior
            • 01-2007
            • 481

            #6
            Mazowieckie Specjal zostało zastąpione przez Mazowieckie i teraz ma 6% alkoholu. Przy okazji zmieniła się szata graficzna.
            Robię to co lubię - produkuję piwo.

            Comment

            • docent
              Senior
              • 10-2002
              • 5205

              #7
              Prośba do moderatora o przeniesienie ostatnich ocen znajdujących się w tym dziale do odpowiednich wątków. Mazowieckiego Ekologicznego nie ma na rynku już od prawie roku. Ocena Pancernika to ocena Mazowieckiego Niepasteryzowanego a sety to Mazowieckie chyba Pasteryzowane?
              Last edited by docent; 25-09-2008, 13:07.
              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23793

                #8
                błędni rycerze muszą niestety sami pofatygować się z unieszczeniem ocen w prawidłowym miejscu, potem te błędne usunę. Ponadto będę wdzięczny za korzystanie z narzędzia zgłaszania postu moderatorowi a nie umieszczanie nawoływań doń w treści postu.
                Last edited by ART; 14-10-2008, 17:15.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9732

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                  błędni rycerze muszą niestety sami pofatygować się z unieszczeniem ocen w prawidłowym miejscu, potem te błędne usunę.
                  No, dobra juz, doobra... Przeniesłem .

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23793

                    #10
                    Skoro już wydzieliłem - to niech ktoś władny napisze mi od kiedy to piwo jest dostępne.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • szefunio
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 481

                      #11
                      Od początku lipca 2008.
                      Robię to co lubię - produkuję piwo.

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładne, ciemne i przejrzyste złoto [4]
                        Piana: Piana przy nalewaniu tworzy się bardzo obfita, drobnobąbelkowa i dość gęsta. Potem oczywiście maleje, ale pozostaje do końca. [4]
                        Zapach: Aromat jest słodowy z cytrusowymi nutami. Troszkę mnie odrzucał [2]
                        Smak: W smaku cytrusów nie czuć na szczęście. W zamian za to dominuje goryczka chmielowa, ale o umiarkowanym natężeniu i umiarkowanej szlachetności. Na języku pozostaje cierpki, umiarkowanie gorzki smak przykrywający alkohol. [3]
                        Wysycenie: Nasycenie jest dobre [4]
                        Opakowanie: Etykieta kojarzy mi się z wodami mineralnymi tudzież źródlanymi, ale żadnych informacji nie brakuje. Brak natomiast kołnierza i nadruku na kapslu [3.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.875]

                        Comment

                        • Czomo
                          Member
                          • 08-2008
                          • 31

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, lekko mętny, choć wyżej jest inaczej opisane (data na etykiecie 11 I 2009 [3.5]
                          Piana: Początkowo obfita, później zaczyna zanikać aby po około 2 minutach pozostawić brud na szklance, i cienką warstwę. [4]
                          Zapach: Dość wyraźny zapach chmielu, przy czym dodatkowo bliżej nie określony zapach, który bardziej mi się kojarzy ze żniwami [4]
                          Smak: Wyczuwalna wyrazista goryczka, oraz co ciekawe bardzo delikatny posmak chmielu, przy pierwszym łyku przez chwile czuć cytrynę lub limonkę. Goryczkę czuć jeszcze przez kilka minut po wypiciu. [4.5]
                          Wysycenie: Średnie, co podkreśla smak tego piwa. [4]
                          Opakowanie: Etykieta dość prosta, z dużym napisem Mazowieckie, z tyłu etykietka z danymi na temat piwa, zawartość ekstraktu co cieszy, oraz zawartość alkoholu. Jest też krawatka czy też krawat albo jak pisał kolega wyżej kołnierz. [5]
                          Uwagi: data do spożycia 11 I 2009, ekstrakt 12,1% zawartość alkoholu 6%

                          Moja ocena: [4.225]
                          "Choć na piwko na przeciwko, tam jest mały bar, wypijemy tam piwko sam na sam"

                          Comment

                          • wedge7
                            Senior
                            • 01-2007
                            • 217

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty; przejrzysty; bardzo ładny [5]
                            Piana: gęsta i dość wysoka ale odrobinę za szybko zredukowała się do mizernego pierścienia przylegającego do ścianek kufla [3.5]
                            Zapach: aromat słodowy z kwaskowymi nutami ale generalnie przyjemny [4]
                            Smak: w smaku pojawiają się wyraźne i bardzo ciekawe nuty goryczkowe; smak goryczki pozostaje jeszcze długo po przełknięciu [4]
                            Wysycenie: sporawe ale dla mnie to tylko plus [4.5]
                            Opakowanie: etykieta w identycznej stylistyce jak mazowieckie mocne z tym że w innym kolorze; bardzo podoba mi się jej wygląda; szkoda tylko że butelka zamknięta została gołym kapslem [5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.075]

                            Comment

                            • JAckson
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 6122

                              #15
                              Zakupiłem po wcześniejszej próbie i całkiem dobrym odbiorze.

                              Dzisiaj pite piwo z datą24 02 2009 trochę się jednak różni od poprzedniego.

                              Na uwagę zasługuje piękna piana. Biała i sztywna, tworząca przy nalewaniu różne formy. Porządna czapa. Obficie oblepia szkło. '5'. Jednak to samo było na piwie z wcześniejszej warki.

                              Tym razem zaskoczył mnie trochę dziwny smak. Bardzo kwiatowy. Jakby dokwiatowiony sztucznie Moim zdaniem trochę przesadnie przeperfumowany. Co ciekawe w zapachu nie jest to tak mocno wyczuwalne.

                              Chlebowe posmaki słabe. Goryczka chmielowa wyczuwalna i pozostaje trochę za długo.

                              Ciekawe, choć jak na razie w moim odczuciu, nierówne piwo.
                              Last edited by JAckson; 23-12-2008, 19:03.
                              MM961
                              4:-)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎