Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Złoty Denar Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23794

    Namysłów, Złoty Denar Mocny

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Catz
    Junior
    • 01-2009
    • 24

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Niezły, klarowny, trochę ciemniejszy od słabszych piw. [4]
    Piana: Brzydka. Trochę ciemna, ma bardzo duże pęcherzyki, natychmiast opada [1.5]
    Zapach: Jakoś mi przypomina tanie wino wytrawne, nie wiem, może źle trafiłem. Nie jest odpychający, ale dziwny. [2.5]
    Smak: Jak na 6,1% to sprawia wrażenie wodnistego. Na szczęście trochę goryczkowy smak. [3.5]
    Wysycenie: Słabe, pod koniec kufla niewiele zostało. [2]
    Opakowanie: Czarno-czerwono-złote. Czcionka niezbyt ładna jak dla mnie, chociaż kolory pasują do siebie. Taka sobie puszka, brak informacji o ekstrakcie. [3]
    Uwagi:

    Moja ocena: [2.875]

    Comment

    • Piekny
      Member
      • 03-2009
      • 72

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: klarowne , ciemno złociste , typowe dla mocnych piw [4]
      Piana: bardzo mało zbita ,średnie pęcherzyki , była 2 minuty [2]
      Zapach: chmielowo - kwaskowy [2.5]
      Smak: pozostawia na języku dziwy posmak , metaliczno ( tłusty ocynk )- waginowy ( taka lekko niedomyta ) [2]
      Wysycenie: słabe , po 15 minutach tylko nędzne bąbelki [2]
      Opakowanie: czarny stylizowany napis na złotym niby denarze , stylizacja pod "cenione od zarania wieków mocne piwo o wyrazistym smaku " [3]
      Uwagi: nie wszystko co z małego za małe ( 1,79zł ) należy chwalić . Amen

      Moja ocena: [2.325]

      Comment

      • unkel
        Senior
        • 08-2008
        • 244

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piekny Wyświetlenie odpowiedzi
        Smak: pozostawia na języku dziwy posmak , metaliczno ( tłusty ocynk )- waginowy ( taka lekko niedomyta ) [2]
        Popłakałem się ze śmiechu

        Comment

        • Jack75g
          Senior
          • 02-2009
          • 555

          #5
          ZŁOTY DENAR MOCNY

          wypity duszkiem za sklepem osiedlowym podczas szybkiego wypadu po drobne zakupy - smak przyzwoity, trudno wyczuć że to mocne piwo biorąc pod uwagę, iż wiele jasnych piw ma posmak spirytusu. Ogólnie pozytywne zaskoczenie
          Kto piwa nie pije ani nie smakuje, ten już jest wariat albo zwariuje.

          Wódeczka? Nie dziękuję, żony i piwa nie zdradzam ...

          Comment

          • TomX
            Senior
            • 09-2004
            • 1035

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pełne złoto, klarowne. [4.5]
            Piana: Mizerna, "colowata", znika błyskawicznie nie pozostawiając nawet obrączki. [2]
            Zapach: Dość słaby, taki "piwny" - czyli nijaki, ni to chmiel, ni to słód, taki "identyczny z naturalnym". [3]
            Smak: Minimalna słodycz, lekka ale przyjemna goryczka. Zero polotu, ale żadnych wad, pije się przyjemnie. [3.5]
            Wysycenie: Bardzo niskie. [2.5]
            Opakowanie: Nawet dobra grafika, choć mało charakterystyczna. Oczywiście brak info o ekstrakcie. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.15]
            Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

            I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

            Comment

            • andszcz
              Senior
              • 07-2008
              • 310

              #7
              Spróbowałem wczoraj z czystej ciekawości, w przekonaniu, że natknąłem się na kolejny "plastykowy" wynalazek piwopodobny (takie odczucia miałem po Zamkowym). I o dziwo okazało się, że to zupełnie "możliwe" piwo - w smaku nie czuć alkoholu, wyrazista gorycz (kiedyś przed laty podobną miał bodajże Scheller z Lublina lub Zwierzyńca), kolor ładny, nawet piana utrzymywała się przez jakiś czas!
              Pewnie kiedyś wrócę, gdy nie będę miał dużego wyboru w sklepie osiedlowym. No i pozytywna jest też cena, bodajże 2,10 za puszkę
              "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

              Comment

              • celtyk87
                Senior
                • 11-2008
                • 208

                #8
                Mi udało się nabyć wersje butelkowa za 2 zł. W smaku bardzo przyjemne czuć goryczkę. Jest o niebo lepsze od wersji puszkowej.

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Głębokie złoto, pasuje do domniemanego ekstraktu. [4]
                  Piana: Niezbyt wysoka, opada do dziurawej warstwy, trochę osadza się na ściankach. [2.5]
                  Zapach: Słaby, trochę zasadowy, trochę stęchły, trochę słodowo-kwiatkowy. [2.5]
                  Smak: Piwniczno-stęchły, zasadowo-metaliczny. Jest to bardziej poziom Głubczyc niż Namysłowa, paskudztwo. [2]
                  Wysycenie: Za wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Krzykliwe i kiczowate, na dodatek z uwydatnionym napisem "Premium". Poza tym nadużyciem jest napis "Mocny" - piwo zapewne nie ma więcej niż 13-14% ekstraktu. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [2.45]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: złocisty, jak na mocne piwo złocistość powinna być mocno bursztynowa [4]
                    Piana: istniała po nalaniu, po kilku minutach marne resztki, biała, drobna [2.5]
                    Zapach: słabo wyczuwalny, lekka słodkawa woń i lekka metaliczność [2.5]
                    Smak: ostre w smaku, dominuje przykra goryczka - bynajmniej nie chmielowa, gdzieś daleko w tle słodkawe nuty [2.5]
                    Wysycenie: zbyt mocno nagazowane, piwo szczypie w ustach i na języku [2.5]
                    Opakowanie: mało oryginalna puszka, mi sie nie podoba [2]
                    Uwagi: Wypić raz i zapomnieć

                    Moja ocena: [2.55]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 17-12-2010, 21:03.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Odpowiedni do mocy, złoty. [4]
                      Piana: Była przez kilka sekund, przepadając bezpowrotnie nie zostawiając po sobie nawet milimetrowego śladu. [2]
                      Zapach: Bardzo wyraźny słód i odrobina goryczki chmielowej, [3]
                      Smak: Przeciętniak, nie czuć mocy (chociaż w sumie śmiesznie że piwo mające 6,1% alkoholu to piwo mocne), dosyć gładko wchodzi. [3.5]
                      Wysycenie: Całkiem niezłe, chociaż bąbelków w nim jak na lekarstwo, delikatnie drapie po języku. [3]
                      Opakowanie: Estetyczna puszka w tonacji czarno - czerwono - złotej, brak ekstraktu ale chyba już każdy do tego przywyknął... [3]
                      Uwagi: Zakupione jak reszta dzisiejszych w Kauflandzie. Spodziewałem się troszkę więcej.

                      Moja ocena: [3.15]
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • Sokół83
                        szynkarz
                        • 12-2004
                        • 1598

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ładny, złoty przechodzący w bursztyn [4]
                        Piana: dopiero przy nalewaniu z dużej wysokości zaczęła się wytwarzać cienka warstwa która zniknęła w mgnieniu oka [2]
                        Zapach: śladowy, słodowy [2.5]
                        Smak: prosta kompozycja słodowo-słodka z dodatkiem nut metalicznych w tle; piwo lekkie w smaku - góra 12-tka [2.5]
                        Wysycenie: w sumie ok, tyle że piwo szybko się odgazowuje [4]
                        Opakowanie: graficznie tandeta; do tego zbitek zupełnie przypadkowych napisów [2.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.6]
                        Z INNEJ BECZKI

                        www.fotopolska.eu

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, jak na mocne nieco za jasny. [4]
                          Piana: Niezbyt wysoka, szarawa. Szybko opada do resztek i skromnego pierścienia. [2.5]
                          Zapach: Słodowy z lekko nieprzyjemnym tłem. [3]
                          Smak: Lekki kwasek na początku, powoli przechodzi w słodową stronę. Zostawia w posmaku dość mocną gorycz, nie do końca przyjemną, lekko przytępawą. Nie jest złe, ale raczej niewarte więcej. [3.5]
                          Wysycenie: Średniowysokie, trochę podszczypuje. [4.5]
                          Opakowanie: Etykieta w złoto-czarnych barwach, mało skomplikowana. Brak ekstraktu, kapsel dedykowany piwu. [3]
                          Uwagi: Na moim osiedlu ulubione piwo miejscowej żulerki. Wszędzie prześladują mnie puste butelki.

                          Moja ocena: [3.275]
                          Attached Files
                          Last edited by Kwadri; 25-06-2011, 14:10.
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • cichy75
                            Junior
                            • 02-2011
                            • 4

                            #14
                            odp

                            Smak: pozostawia na języku dziwy posmak , metaliczno ( tłusty ocynk )- waginowy ( taka lekko niedomyta ) [2]

                            Gratuluję doświadczeń - jaki dorosły użytkownik Peace!!!
                            Hop, szklankę piwa!

                            Comment

                            • andszcz
                              Senior
                              • 07-2008
                              • 310

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cichy75 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Smak: pozostawia na języku dziwy posmak , metaliczno ( tłusty ocynk )- waginowy ( taka lekko niedomyta ) [2]

                              Gratuluję doświadczeń - jaki dorosły użytkownik Peace!!!
                              Odpowiedź na post sprzed ponad dwóch lat! Hm, lepiej późno niż wcale
                              "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎