Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łomża, Specjalne Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    Łomża, Specjalne Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9732

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobursztynowy, stateczny , odpowiedni dla mocy. [4]
    Piana: Kremowobiała, drobna, niezbyt trwała. [3.5]
    Zapach: Na początku kwaskowaty, potem zdecydowanie słodowy. Wyczuwalny "power". [3]
    Smak: Alkohol osadza się na migdałkach . Ta "nuta" dominuje, niestety (choć mogło byc jednak gorzej...). [2.5]
    Wysycenie: Niezbyt duże, ale dla tej mocy odpowiednie. [3.5]
    Opakowanie: Bączek z kapslem "Mocnego". Charakterystyczna, łomżyńska, grafika. Czerń "Mocnego" przechodzi w taką trochę piekielną czerwień. Dopisek "Specjalne". Na kontrze warszawski adres RU... . [3.5]
    Uwagi: Trochę szkoda, że dominujący alkohol i płaski słód przyćmił charakterystyczną, łomżyńską chmielowość. Chyba, że po zmianach własnościowych chmielowość szlag jasny trafił...? Zakupione w Rodzince Bis - szacunek!

    Moja ocena: [2.95]

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Umiarkowany bursztyn. [4.5]
      Piana: Jak na nasze piwa niezła - wysoka i umiarkowanie trwała. [4]
      Zapach: Zdecydowany - chmielowy. [4]
      Smak: Wyraźna goryczka, nieco chmielowych posmaków, brak alkoholu. Nieco płaski, ale do wytrzymania. [4]
      Wysycenie: W normie - bąbelki latały po szklance, część siedziała na ściankach. [4.5]
      Opakowanie: Nic nowego. [3.5]
      Uwagi: Po ostatniej porażce z Mocnym, to jest do wypicia.

      Moja ocena: [4.025]

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech Wyświetlenie odpowiedzi
        Uwagi: Po ostatniej porażce z Mocnym, to jest do wypicia.
        Chyba tylko to tłumaczy dlaczego je tak wysoko oceniłeś
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • Samoglow
          Senior
          • 07-2007
          • 606

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo ładny, klarowny. Praktycznie definicja koloru złocistego. Bardzo ładnie się prezentuje [5]
          Piana: Bardzo okazała, dość gęsta lecz trochę za szybko opada. [4]
          Zapach: Intensywny, słodowy, lekko alkoholowy. [4]
          Smak: Piwo bardzo treściwe i rozgrzewające. Czuć jego moc. Chmiel lekko cofnięty. Jest bardziej słodowe. Niestety alkohol trochę za mocno się wyczuwa, ale mimo wszystko jest to całkiem smaczne piwo. Goryczka w sam raz jak na takie "misiowate" piwo. Ekstrakt jest wysoki i sprawia, że ten napój ma bardzo zdecydowany smak. Może ciut chmielu więcej by nie zaszkodziło i alkohol powinien mniej się wybijać. Ogólnie dość udane piwo. [4]
          Wysycenie: Zupełnie przyzwoite dla tak ciężkiego piwa. [4.5]
          Opakowanie: Bardzo ładny bączek 330 ml, ale ekstraktu nie podano. Ja nie rozumiem dlaczego koncerny tak tego unikają. Dla mnie to zagadka. [4.5]
          Uwagi: Kupione w Gdyni w Browarku za bandyckie 2,5 zł + kaucja pomimo sugerowanej 1,79 zł, ale myślę, że watro było spróbować.

          Moja ocena: [4.1]

          Comment

          • Sokół83
            szynkarz
            • 12-2004
            • 1598

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: bursztynowy [5]
            Piana: duże bąble, znika po kilkudziesięciu sekundach - jak to w mocnych piwach [2.5]
            Zapach: silny słodowy, w miarę ogrzewania piwa czuć niestety alkohol [3.5]
            Smak: duża porcja słodu, troszkę słodkie, do tego sporo, jak mocne polskie piwo, goryczki; niestety całość psuje posmak alkoholowy - na szczęście niezbyt mocny [3.5]
            Wysycenie: trochę za małe [4]
            Opakowanie: ładne, estetyczne ale brak ekstraktu [3.5]
            Uwagi: w sumie chyba jedno z lepszych jasnych polskich piw powyżej 8%; zdecydowanie lepsze od słabszej Łomży Mocnej

            Moja ocena: [3.5]
            Z INNEJ BECZKI

            www.fotopolska.eu

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎