Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kocour Varnsdorf, V3 Rauchbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    Kocour Varnsdorf, V3 Rauchbier

    Mam nadzieję, że to dobra nazwa. Taką znalazłem na stronie pivovary.info.
    Piwo zakupione przez Opala i podwiezione mi do Obornik, w szklanej butelce zamykanej an krachlę.

    Piana: obfita, beżowa, piękna. Pomimo podroży w butelce, a nawet kilkudziesięciu godzin w lodówce, jest rewelacyjna. Pięknie oblepia szkło.
    Kolor: brunatny, pod światło rubinowy, klarowne.
    Wysycenie: średnie w kierunku wysokiego.
    Zapach: wędzony z lekkim aromatem śliwki.
    Smak: lekko słodki, ze średnia goryczką. Bardzo fajna wędzoność. Bardziej przypomina wędzoną śliwkę, niż oscypka czy kiełbasę. Czuję też wyraźnie czekoladę. Może to jakiś trop dla Lidta. Po czekoladzie z chili, kawą i ostatnio solą morską, czas na czekoladę wędzoną.

    Szacunek dla tego czeskiego browaru oraz Ceskiego Raju za odwagę. Brawo.
    Attached Files
    blog.kopyra.com
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    V3 Rauchbier - polotmavy nakurovany leżak special, co sugeruje piwo półciemne, dość mocne (bo specjal) wędzone. Zawartość alkoholu 5,9%.

    Piję właśnie w wersji butelkowej, a właściwie PETowej.
    Piana: średnioobfita, drobna, redukuje się, lecz oblepia szkło, a obrączka trwa do końca.
    Kolor: ciemnobrunatny, niemal wpadający w czerń.
    Wysycenie: średnie.
    Zapach: troszkę wędzoności, trochę alkoholowy.
    Smak: wyraźna goryczka, wyraźna wędzoność, choć do Schlenkerli daleko, ale ze Spezialem może stawać w szranki, nie podano ekstraktu ale myślę, że niżej 14tki nie będzie.
    Opakowanie: mnie się podoba, do tego kozacka nazwa, choć nie wiem od czego to V3? Od działa, które miało ostrzeliwać Anglię, w czasie II WŚ? Czy version 3?

    Bardzo bym chciał, żeby w Polsce były takie browary jak Kocour, które warzą takie piwa.
    Attached Files
    blog.kopyra.com

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Degustowana wersja butelkowa.
      Barwa herbaciana, piana średnioziarnista ale na szczęście trwała. Zapach jakby lekko waniliowy, przyjemny. W smaku dobrze wyczuwalna wędzonka ale też niestety i słodkość. Psuje ona pozytywne wrażenie, gdyby się jej pozbyć to dopiero wtedy byłby fajny rauchbier.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Kupione w Zofmarze za 7,30 zł.

        Kolor: Jaśniejszy niż u Kopyra, bo brązowo-czerwony, opalizujący. Wygląda jak zmętniałe brown ale.
        Piana: Średnio wysoka, szybko opada i niewiele osiada na ściankach.
        Zapach: Czuć mocną wędzoność, przypominającą wędzonką z Eggenberga. Może słód z tego samego źródła? Poza tym lekkie akcenty "ciemne". W głębi delikatna nuta alkoholowo-winna, bardzo fajna.
        Smak: Dziwi mnie opisywana przez Docenta słodycz, bo moje piwo jest zdecydowanie wytrawne. Czuć naprawdę solidną wędzoność, niewiele ustępującą Schlenkerli, choć trochę odmienną (jakby bardziej "drewnianą"), a poza tym słabą goryczkę, lekką słodowość i nieśmiałe akcenciki owocowe.
        Opakowanie: Etykieta jak na zdjęciu Kopyra, tyle że mój egzemplarz jest w szklanej butelce 0,5l, a etykieta jest dość krzywo. Kocourove wzornictwo niezmiennie mnie zachwyca.
        Uwagi: Varnsdorf jak zwykle niezawodny. Bardzo dobre, solidnie wędzone piwo z charakterem. Jeden z lepszych rauchbierów, jakie piłem.

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Na Kocourze jeszcze się nie zawiodłem tak też jest i w tym przypadku.

          Kolor: Ciemny miedziany.
          Piana: Kremowobeżowa i średniej gęstości. Dość szybko redukuje się do postaci cienkiego dywanika. Nie pozostawia większych śladów na ściankach szkła.
          Zapach: Przyjemny, o średniej intensywności. W zapachu dominuje oczywiście wędzonka.
          Smak: Słód wędzony na pierwszym planie, w oddali jakby delikatnie wyczuwalne śliwki. Na końcu pojawia się lekka kwaskowatość. Goryczka praktycznie nie wyczuwalna.
          Nasycenie CO2: Trochę za niskie.

          Ogólna ocena: 4,5
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • sienioo
            Senior
            • 12-2008
            • 177

            #6
            Kolor: Odcienie brązu, brązowo - rubionowy, lekko czerwony
            Piana: Średnio wysoka, bardzo szybko opada, kufel praktycznie nieoblepiony na ściankach.
            Zapach: Czuć wędzonkę, średnio intensywne, nuty owocowe
            Smak: Wytrawne, czuć wędzonkę w smaku, lekka goryczka i słodowość, piwo z charakterem
            Opakowanie: Wzornictwo Kocoura, kapsel goły, butelka 0,5l
            Wysycenie: Bardzo duże!
            Uwagi: Kupione za 6,50 zł.
            Ocena: 4,5

            Comment

            • Kwadri
              Senior
              • 10-2009
              • 1216

              #7
              V3 Rauchbier

              Kolor: Mętny, pod światło brązowo-wiśniowy.
              Piana: Beżowa, średniowysoka, ale nietrwała. Zostawia pierścień.
              Zapach: Intensywny, mocno wędzony, w tle suszone śliwki.
              Smak: Wyraźna wędzoność, w tle śliwki i kwaskowość. Goryczka bardzo delikatna, ale zostawia lekko chmielowy finisz. Bardzo dobra wędzonka.
              Wysycenie: Średnie.
              www.lkschmielowice.futbolowo.pl

              Comment

              • karol1000
                Senior
                • 09-2007
                • 1823

                #8
                Kocour Rauchbier V3 alk. 5,9%:
                barwa: bardzo ciemne złoto, na opakowaniu piszą że polotmavy Leżak
                piana: szybko znika
                zapach: silne wędzony, lekko kawowy
                smak: początek słodowy, potem silna wędzonka z lekką goryczką. Ogólnie za Rauchbierami nie przepadam ale ten był w sumie smaczny
                opakowanie: piękna butla 0,75 z okolicznościową etykietą (chyba festiwalową)
                Attached Files
                LP

                Comment

                • Oskaliber
                  Senior
                  • 05-2010
                  • 727

                  #9
                  Piana: Koloru złamanej bieli, bardzo nietrwała, prawie natychmiast opada do obrączki a potem do zera.
                  Kolor: Brązowy. Nieprzejrzysty.
                  Zapach: Dosyć wyraźna wędzonka ze słodową podbudową.
                  Smak: Średnio treściwe. To samo co w zapachu czyli słodowość i wędzonka a do tego lekka kwaskowatość. Wędzoność nie jest jakoś specjalnie intensywna, ale smak jest dosyć zrównoważony i czysty, przez co piwo pije się przyjemnie. Goryczka dosyć niska.
                  Wysycenie: Średnio wysokie.
                  BeerFreak.pl

                  Comment

                  • grodek
                    Senior
                    • 06-2015
                    • 527

                    #10
                    KOLOR: ciemnobrązowy, pod światło rubinowe, klarowne.
                    PIANA: obfita, puszysta, drobnopęcherzykowa z kilkoma większymi okami. Kolor jasnobeżowy. Trwała, oblepiająca szkło.
                    ZAPACH: piękny, intensywna, lecz nie dominująca wędzonka szynkowo-ogniskowa. Wyczuwalna również słodowość oraz odrobina oscypka i śliwki.
                    SMAK: pełne, wyraźna podbudowa słodowa, delikatna słodycz połączona z wędzonką, odrobiną śliwki i drewna. Finisz z wyraźnie zaznaczoną, lecz nie zalegającą goryczką. Całość złożona, bogata smakowo i dobrze zharmonizowana.
                    WYSYCENIE: średnie, dobrze pasuje do całości.
                    OGÓLNIE: bardzo smaczne piwo, jak dla mnie najlepsze jakie próbowałem z Browaru Kocour. W moim prywatnym rankingu piw wędzonych przebiło Schlenkerla. Butelka o pojemności 0,5 L kupiona w browarze, termin do 23.06.18.
                    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎