Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vestfyen, Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Vestfyen, Ale

    piwo z Aldi w najbardziej kiepskim opakowaniu, jakie w życiu widziałem
    podobno górnej fermentacji
    gazowane, farbowane, dosładzane
    5,7%, 0,33l szkło
    Piana: drobna i przyjemna, opada do kożuszka
    gaz: ciut mało, jak na moje
    kolor: czerwonobrązowy
    zapach: słodkawy, taki lepki, jakby chemiczny
    smak: początkowo całkiem dobrze nachmielony, potem coraz bardziej słodki, brak owocowych czy ziołowych nut, kwaskowatość minimalna
    Z jednej strony kiepskie i zupełnie nie w stylu, z drugiej strony nie wiem kiedy się doczekamy Ale z Biedronki
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • sibarh
    PremiumUżytkownik
    • 01-2005
    • 10384

    #2
    Foto:
    Attached Files
    2800 nowe piwa opisałem na forum
    Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
    Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

    Comment

    • Kolesław
      Senior
      • 03-2004
      • 1130

      #3
      Zapach: owoce i marmolada z ostrym tłem, z czasem odwrotnie. Ale’owa ostrość na plus.
      Piana jak na ale wysoka i dość gęsta, leciuteńko beżowa. Wysycenie, owszem, w sam raz, nie za duże.
      Kolor herbaciany, przyjemny.
      Smak. Goryczka na owocach. W posmaku rośnie, ale nie znajduję w niej brytyjskich akcentów. No są, ale dosłownie akcenty. A chemiczne też są.
      Opakowanie - z daleka widać, że duńskie, klasyczne (i butelka, i etykieta z archaicznie pisanym/malowanym logo). Bez fajerwerków i bez nadęcia – bardzo OK.
      Piwo jako takie rewelacyjne nie jest. Mi, zwolennikowi chmielu, nawet smakowało.
      W kategorii stosunek ceny do walorów, to już naprawdę dobre.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎