Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Identyfikacja podstawek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    Identyfikacja podstawek

    Troche mi się ostatnio nagromadziło wafli niewiadomego pochodzenia. Część jest piwna napewno, na innych jest słowo "piwo" w różnych jezykach.
    "La biere du HIBOU" ma związek z ta knajpką http://www.au-pont-rouge.com/ ale nie doczytałem sie czy to jakiś brewpub czy ktoś im to piwo robi.
    Monin & biere to chyba jakiś smakowy dodatek do piwa? Coś jak Picon?
    NatureLand Organic Lager warzą w Pacific Western Brewing w Prince George/Kanada,wszystko się zgadza,nawet zawartość alko. - ale stylistyka grafiki różni się od grafiki choćby etykiet z PWB.
    Gothic to napewno Francja i prawdopodobnie Kronenbourg.
    Pelican-Pelforth?
    "Bieres Du Monde" to zdaje się jakiś sklep z piwem
    Parallele 45 - napewno jest wino o tej nazwie ale na podstawce na dole jest napis "Biere artisanale du Sud-Ouest"
    Attached Files
  • skandal
    Senior
    • 05-2002
    • 1439

    #2
    Kilka nowych do identyfikacji ze wschodu:
    Zlotaja Bocka i Abordaż to zwykłe knajpy czy browary?
    Złoty Jeleń browar czy knajpa?
    A brązowa - jaki browar?
    Do tego jeszcze produkty licencyjne...
    Carlsberg, Edelweiss i Kronenbourg- jakie browary to robią w Rosji, jeśli w ogóle robią.
    Z góry dziękuje za pomoc!
    Może jeszcze by ktoś rzucił okiem na foto z pierwszego postu bo większośc dalej leży w kartonie ze znakiem zapytania.
    Attached Files

    Comment

    • skandal
      Senior
      • 05-2002
      • 1439

      #3
      Licencyjne
      Attached Files

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Шымкентское - Kazachstan, m. Szymkent

        Złoty Jeleń to chyba Bułgaria
        Last edited by becik; 29-08-2009, 15:38.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Złoty Jeleń to chyba Bułgaria
          tak Bułgaria, Pivovaren Zavod Pirinsko Pivo miasto Blagoevgrad

          Comment

          • dryx
            † 1966-2017 Piwosz w Raju
            • 04-2002
            • 1735

            #6
            Złota Beczka to Białoruś, bar w Połocku
            Abordaż z tego co pamiętam to też bar

            Comment

            • dryx
              † 1966-2017 Piwosz w Raju
              • 04-2002
              • 1735

              #7
              Carlsberg i Kronenburg jest robiony w Rosji przez Baltika Breweries, która to kompania ma w Rosji kilka browarów. Należ one do Carlberga.
              Edelweiss to natomiast marka Heinekena który w Rosji ma 4 browary, ale akurat to piwo jest importowane.

              Comment

              • skandal
                Senior
                • 05-2002
                • 1439

                #8
                Podziękował!!
                A ten Edelweiss importowany z Austrii czy może jeszcze gdzieś jest warzony?

                Comment

                • skandal
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1439

                  #9
                  Mam jeszcze takie Staroprameny, nie pamiętam skąd miały być ale wydaje mi się że była mowa o UK. Nienawidze tych koncerniaków-zdecydowałem się wszystko katalogować według pochodzenia. Jak do polski przypisujemy PU to trzeba być konsekwentnym I teraz bądz mądry-skad to pochodzi. Pewnie nie jestem pierwszy więc może znów ktoś pomorze bo męczył się z tym wcześniej.
                  Sorry za dziwne kształty tych wafli-skaner ma znów jazdę i z rozciąga zdjęcia.
                  Attached Files

                  Comment

                  • zbeero
                    Member
                    • 11-2007
                    • 37

                    #10
                    Edelweiss również warzony jest na Węgrzech.

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jak do polski przypisujemy PU to trzeba być konsekwentnym
                      Oczywiście że trzeba ale Pilsener Urquell (bo rozumiem że to miałeś na mysli) jest LICENCYJNIE WARZONY w Polsce w bodajże Tychach a Staropramen do UK jest jedynie IMPORTOWANY z Czech (zresztą w Irlandii też jest to jedno z częściej pojawiających się czeskich piw. Możliwe że ten sam dystrybutor na wyspy)
                      Pokazane podstawki Staropramena to podstawki czeskie. No chyba że ruszyła gdzieś poza Czechami licencyjna produkcja tego piwa ale nie sądzę. Nawet gdyby i tak było to też jako np angielskie można by uznać tylko takie posiadające jakieś angielskie akcenty , odmiany ktorych nie mają orginalne czeskie wzory.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • skandal
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1439

                        #12
                        Cooper dokładnie o to mi chodziło czyli o piwa licencyjne produkowane w danym kraju a nie importowane. Z tym jest jak każdy wie niemały cyrk i cięzko je przyporządkować do kraju. Tyle że cięzko mi stwierdzić czy taki Staropramen jest warzony w UK. Np. dostałem z Australii waflie PU, anglojęzyczne ale czy warzą tam PU? Cholera wie.

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          z tego co wiem PU jest warzony tylko w Polsce i w Czechach a więc podstawki do tego piwa mogą być zaliczane JEDYNIE do tych 2 państw.
                          Importer nie ma żadnego znaczenia w kwestii zaliczania danej podstawki do danego kraju. Znane jest np kilka podstawek Okocimia secjalnie wydanych i dystrybuuowanych jedynie w USA przez jednego z tamtejszych importerów polskiego piwa (chyba Stawskiego ale nie jestem pewien) więc gdyby kierować się kwestią tegoż "dostarczyciela" to podstawki te trzeba by uznać jako amerykanskie a tego żaden z poważnych kolekcjonerów nie zrobi.
                          To co piszę to oczywiście ogólna i powszechna zasada klasyfikacji birofilistycznej co nie przeszkadza ażeby ktoś zaliczył sobie wg własnej.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • skandal
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1439

                            #14
                            Jeśli piszesz to do mnie to nie trzeba, ja dokałdnie tym sie kieruje w katalogowaniu Może sie nie zrozumieliśmy. A co do Australii to przypomniało mi się żę sprawdzałem już na stronie SABa kiedyś-nawet nie mają w Australii browarów swoich zdaje się - niebywałe - więc te wafle poszły do Czech oczywiście. Może przydałby się oddzielny temat co do czego.

                            Comment

                            • skandal
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1439

                              #15
                              Proszę o pomoc w kilku kolejnych:
                              Captain Cook - wydaje mi sie że to CC z Nowej Zelandii?
                              Golden Fire - Irlandia czy Włochy bo napisy na rewersie sa po włosku?
                              Bavarian Bitter - Australia lub Nowa Zelandia-jaki browar?
                              Sterling - Nowa Zelandia czy może RPA bo różnie w sieci można znaleść.
                              James Douglas - piwo robiona dla pubów kanadyjskich ale przez jaki browar?
                              Attached Files

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎