Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Identyfikacja podstawek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #16
    Captain Cook Brewery to zdaje się jedyny browar na Wyspach Cooka a więc niezła egzotyka !
    Jesli chodzi o Sterlinga to znam go jedynie z RPA tzn mam w kolekcji takie ety z grafiką jak na podstawce.
    Bavarian Best to zdecydowanie ojczyzna ptaszka kiwi. Niestety w chwili obecnej nie mam opcji sprawdzenia jaki to browar.
    Golden Fire mimo wzmianki o licencji Murphys'a uznałbym jako Wlochy skoro pojawia się na niej język włoski. Widziałem już trochę irlandzkich birrofiliów ale o piwie o takiej nazwie nie słyszałem nigdy.
    Last edited by Cooper; 17-09-2009, 00:31.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • dryx
      † 1966-2017 Piwosz w Raju
      • 04-2002
      • 1735

      #17
      Cook to mimo wszystko NZ - Lion Breweries
      Sterling - RPA SAB Miller
      Bavarian - NZ - Speight's
      Golden Fire - Włochy , ale nie wiem czy nie import

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #18
        Chyba faktycznie masz rację Dryx. Browar z Wysp Cooka chyba raczej nazywa(ł) się Thomas Cook Brewery. Widać postać słynnego odkrywcy jest szeroko popularna na antypodach.
        Golden Fire to na pewno nie Irlandia , tyle moge zapewnić. Zresztą irlandzki browar sam nie dawał by sobie licencji.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
          Captain Cook Brewery to zdaje się jedyny browar na Wyspach Cooka a więc niezła egzotyka !
          Żadna egzotyka, browar na Wyspach Cooka nazywa się Rarotonga Brewery i nie ma nic wspólnego oprócz kapitana Cooka z tymi wyspami


          A "Captain Cook Brewery" to przypadkiem nie Wielka Brytania?
          Last edited by becik; 17-09-2009, 08:27.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • skandal
            Senior
            • 05-2002
            • 1439

            #20
            Cook z UK to dość nowy browar a na waflu jest rok 1859 - jedynie właśnie Lion z Auckland do tego pasuje tyle że nie występuje pod tą nazwą dlatego liczyłem że ktoś potwierdzi moje przepuszczenia co do NZ.
            Dzięki za pomoc!

            Comment

            • Micho441
              • 04-2008
              • 812

              #21
              Zapewne nie jest to podstawka z brytyjskiego Captain Cook Brewery Cricket Club, bo ten zaczą swą działalnośc w 1999r.
              Na podstawce widnieje data 1859r a więc data powstania Captain Cook Brewery w Nowej Zelandii.Własciciel pan Thomas Hancock był pasjonatem sławnego podróznika Kapitana Cooka i zakupił we Włoszech stojacy do dzis pomnik, odlew z brazu ale okazało się, że nie jest to podobizna Kapitana Cooka.Kogo, to do dzis zmartwienie historyków.Ważne że przyciaga turystów a ci kupuja piwo.Tak jak marketingowy chwyt - "świerkowe piwa" w/g receptury sławnego podróznika.
              Na podstawce jest informacja:limitowana edycjaewnie z jakiejś okazji,może 150-lecie browaru kiedy to Lew wchłona Captain Cook Brewery jak i osiem innych nowozelandzkich browarów.

              Comment

              • Micho441
                • 04-2008
                • 812

                #22
                ta mordka wpadla pomylkowo i jesli jest mozliwosc usuniecia to wielkie dzieki.

                Comment

                • skandal
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1439

                  #23
                  Micho dzięki za wyjaśnienie dla mnie mglistej do tej pory historii

                  Comment

                  • kruger_nr1
                    Senior
                    • 11-2005
                    • 801

                    #24
                    co do kwadratowej podstawki Staropramena, to przywiozłem takie 2 lata temu z Bułgarii, tam na licencji robią Staropramena w Kamenitza AD, Plovdiv
                    Kolekcja puszek piwnych:
                    http://puszkikrugera.web-album.org/

                    Comment

                    • skandal
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1439

                      #25
                      Jako że 3 albo 4 lata wafle nie były segregowane to mam trochę roboty przed ankietą. Wypadłem z obiegu i bym prosił o pomoc. Na początek Ameryka Płn.

                      Czy te marki z listy to import czy produkują w USA?
                      -Labatt
                      - Bass
                      - Guinness
                      - Amstel
                      - Heineken
                      - Pilsner Urquell
                      - Brahma

                      Comment

                      • skandal
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1439

                        #26
                        Proszę o rzucenie okiem na ten zestaw. Druga pochodzi z knajpy z Minska. Trzecia to browar ale nie znalazłem konkretów. Reszta to importy. I tu pytanie czy te marki są produkowane w krajach dla których te podstawki były wydane. Kaltenberg podobno Białoruski.
                        Attached Files

                        Comment

                        • dzidek1960
                          Senior
                          • 01-2003
                          • 1548

                          #27
                          Boczkari, czyli ta z Mińska to browar rosyjski w Ałtajskim Kraju w miejscowości Boczkari http://corporate.bochkari.ru/corporate/en/about/ Nie znam odpowiedzi na pozostałe Twoje pytania.
                          "Ma jednak kraj polski napój warzony
                          z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                          piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                          do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                          mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                          wybornym smakiem"
                          Jan Długosz, Historie Piwne
                          Moja strona www w początkowym okresie budowy

                          Comment

                          • volodos
                            Senior
                            • 09-2008
                            • 717

                            #28
                            Carlsberg "Nowyj god", Kaltenberg i czerwony Bud dostałem z Białorusi. Oettinger ruski (sądząc po www). Tuborgi mogą być z Kazachstanu(?). Nie wiem, czy eksportowe/licencyjne, czy warzone na miejscu. U mnie wszystkie powyższe wzory znajdują się w segregatorze "CCCP"

                            Comment

                            • skandal
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 1439

                              #29
                              Dzięki Panowie! Boczkari nawet jest na bierdeckelsammler ale wpisywałem przez "C" i nie wyszukało. Kaltenberg dostałem od Białorusina ale nic na nim nie sugeruje że to Białorus. W międzyczasie znalazłem tego Tora, browar szajba z Niznego Nowogradu.

                              Comment

                              • dryx
                                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                                • 04-2002
                                • 1735

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika volodos Wyświetlenie odpowiedzi
                                Tuborgi mogą być z Kazachstanu(?). )
                                Nie są z Kazachstanu

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎