Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Historia Polskich Ankiet Birrofilistycznych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    Historia Polskich Ankiet Birrofilistycznych

    Nie ukrywam że tytuł i pomysł zaczerpnąłem niejako z ciekawego wcześniejszego tematu tyczącego historii giełd birrofilistycznych jaki bardzo udanie opracował kolega Grzeber.
    Temat ankiet z racji ich ilości i łatwości określenia ich dat edycji był oczywiście łatwiejszy od inwentaryzacji terminów giełd ale i tutaj nawet miałem pewne trudności jako iż niektóre ankiety nie ukazywały się regularnie i również dlatego iż w obecnej chwili mam utrudniony dostęp do sporej części ankiet jakie sam posiadam. Zwłaszcza z tego drugiego powodu na początek zidentyfikowałem ankiety ktore oprócz wersji rozsyłanych pocztą tradycyjną były rownież w wersji e-mailowej i dlatego posiadam je w komputerze lub wzmianki o nich znalazłem na naszym forum. Są to więc w większości ankiety jakie ukazały się po 2002 roku. Gorzej z ankietami sprzed tego okresu które ukazały się przeważnie jedynie w wersjach tradycyjnych czyli rozsyłanych pocztą tradycyjną. W szczególności chodzi tu o ankiety kolekcjonerów etykiet polskich i zagranicznych.
    Tak więc poniżej załączam to co spisałem na chwilę obecną zaznaczając iż spis jest bardzo wstępny i niekompletny. Proszę Was o pomoc w uzupełnianiu go. Z góry przepraszam za ewentualne pomyłki.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    ANKIETY KOLEKCJONERÓW ETYKIET POLSKICH

     (ankieta z podziałem na browary i na ich normy)

    Ankieta Polskich Etykiet Piwnych 2002 , autorzy : Witold Wiczorek i Grzegorz Zwierzyna „Żywiec”
    Ankieta Polskich Etykiet Piwnych 2003
    Ankieta Polskich Etykiet Piwnych 2004
    - pomimo rozesłania formularzy do edycji 2005 – nie ukazała się


     (ankieta z podziałem wyłącznie na browary)

    Ankieta Kolekcjonerów Etykiet Piwnych (za rok 2003) , autor : Tomek Syga „Masumi”
    - w 2004 roku ankieta nie ukazała się
    Ankieta Kolekcjonerów Etykiet Piwnych (za rok 2005)
    Last edited by Cooper; 13-11-2008, 01:42.
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      ANKIETY KOLEKCJONERÓW ETYKIET ZAGRANICZNYCH

      10 Largest Collection of Beer Labels Internet Collectors 1997 , autor : Radek Kwiecień „Beny”
      List of 10 Internet Largest Collections of Beer Labels for 1998
      List of largest internet beer labels collections on 1999
      List of largest internet beer labels collections on 2000
      List of largest internet beer labels collections on 2001

      I Ankieta Polskich Kolekcjonerów Piwnych Etykiet Świata 2003 , autor : Lucjan Bałtarowicz „Lukiper”
      II Ankieta Polskich Kolekcjonerów Piwnych Etykiet Świata 2004
      - w 2005 roku ankieta nie ukazała się
      III Ankieta Polskich Kolekcjonerów Piwnych Etykiet Świata 2006
      IV Ankieta Polskich Kolekcjonerów Piwnych Etykiet Świata 2007
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #4
        ANKIETY KOLEKCJONERÓW KAPSLI

        I Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 1994 , autor : Krzysiek Żuber „Wzmacniacz”
        II Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 1995
        III Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 1996
        IV Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 1997
        V Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 1998
        VI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 1999
        VII Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2000
        VIII Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2001
        IX Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2002
        X Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2003
        XI Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2004
        XII Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2005
        XIII Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2006
        XIV Ankieta Kolekcjonerów Kapsli na Rok 2007


        Letnie Liczenie Kapsli 2008 (stan na 14.06.2008) , autor : „Chinet”
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          ANKIETY KOLEKCJONERÓW PODSTAWEK

           (ankieta dla kolekcjonerów nadsyłających zgłoszenia pocztą e-mailową)

          List of 10 Largest Internet Collections of Beer Coasters in 1998 , autor : Renata Górska-Kwiecień
          List of 10 Largest Internet Collections of Beer Coasters in 1999
          List of 10 Largest Internet Collections of Beer Coasters in 2000
          List of 10 Largest Internet Collections of Beer Coasters in 2001
          List of 10 Largest Internet Collections of Beer Coasters in 2002
          List of 10 Largest Internet Collections of Beer Coasters in 2003
          List of 10 Largest Internet Collections of Beer Coasters in 2004
          List of 10 Largest Internet Collections of Beer Coasters in 2005
          List of 10 Largest Internet Collections of Beer Coasters in 2006
          List of 10 Largest Internet Collections of Beer Coasters in 2007

           (ankieta dla kolekcjonerów nadsyłąjących zgłoszenia zarówno pocztą tradycyjną jak i e-mailową)

          I Ankieta Kolekcjonerów Podstawek Piwnych na rok 1998 , autor : Małgorzata Żuber „Blaszako”
          II Ankieta Kolekcjonerów Podstawek Piwnych na rok 1999
          III Ankieta Kolekcjonerów Podstawek Piwnych na rok 2000
          IV Ankieta Kolekcjonerów Podstawek Piwnych na rok 2001
          V Ankieta Kolekcjonerów Podstawek Piwnych na rok 2002 , autor : „Cooper” czyli ja
          VI Ankieta Kolekcjonerów Podstawek Piwnych na rok 2003
          VII Ankieta Kolekcjonerów Podstawek Piwnych na rok 2004
          VIII Ankieta Kolekcjonerów Podstawek Piwnych na rok 2005
          IX Ankieta Kolekcjonerów Podstawek Piwnych na rok 2006
          X Ankieta Kolekcjonerów Podstawek Piwnych na rok 2007
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            ANKIETY KOLEKCJONERÓW SZKŁA PIWNEGO

            I Ankieta Kolekcjonerów Szkła Piwnego (za rok 2005) autor : „Remfire”
            II Ankieta Kolekcjonerów Szkła Piwnego (za rok 2006)
            III Ankieta Kolekcjonerów Szkła Piwnego (za rok 2007)
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • Cooper
              Senior
              • 11-2002
              • 6055

              #7
              Aha , jeśli ktoś jest zainteresowany ww ankietami to odsyłam do ich Autorów lub poszukania wyników na naszym forum jeśli takowe zostały na nim zamieszczone. Ja - jako autor - mogę jedynie wysłać wyniki swoich opracowań zresztą kilka z nich jest chyba do pobrania na naszej stronie
              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #8
                Przy zgłaszaniu kolejnych ankiet proszę - o ile jest to możliwe - o podawnie ich w podobnym szyku tzn pełny oficjalny tytuł , rok i autor. Dziękuję.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  1. Wykaz etykiet zagranicznych w zbiorach polskich na dzień 1 stycznia 1997, Grzegorz Miczek
                  2. Wykaz etykiet zagranicznych w zbiorach polskich na dzień 1 stycznia 1996, Grzegorz Miczek
                  3. Wykaz etykiet zagranicznych w zbiorach polskich na dzień 31.12.1999, Piotr Pupysz
                  4. Ankieta Kolekcjonerska 1999, (ety polskie), tomasz Syga
                  5. Stan etykiet w dniu 31 grudnia 1997 roku ??(ety polskie), chyba Tomek Syga
                  6. Stan etykiet w dniu 31 grudnia 1996 roku ?? (ety polskie), chyba Tomek Syga
                  7. Wykaz etykiet na dzień 31.12.1994, zagraniczne, G.Miczek
                  8. Stan etykiet w dniu 31 grudnia 1998 roku (ety polskie), Tomek Syga
                  9. Ankieta kolekcjonerska 2000, polskie, Tomek Syga

                  Mam jeszcze jedną ale jest w ogóle nieopisana (zagraniczna) jesli chodzi o autora
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • remfire
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 1334

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                    ANKIETY KOLEKCJONERÓW SZKŁA PIWNEGO

                    I Ankieta Kolekcjonerów Szkła Piwnego (za rok 2005) autor : „Remfire”
                    II Ankieta Kolekcjonerów Szkła Piwnego (za rok 2006)
                    III Ankieta Kolekcjonerów Szkła Piwnego (za rok 2007)
                    Małe sprostowanie
                    I Ankieta Kolekcjonerów Szkła Piwnego (za rok 2005) autor : „Shlangbaum”
                    II Ankieta Kolekcjonerów Szkła Piwnego (za rok 2006) autor : „Shlangbaum”
                    III Ankieta Kolekcjonerów Szkła Piwnego (za rok 2007) autor : „Remfire”

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Sorki , chyba tylko jedną otworzyłem (w sensie jako plik z kompa) i przepisałem autora a pozostałe automatycznie "zaautoryzowałem".
                      Proszę o dalsze info w kwestii "anek" - szczególnie eciarskich sprzed 2002 roku których było sporo a do których nie mam obecnie dostępu. Zdaje się że pierwsze z nich pojawiły się już we wczesnych latach 1980ych.
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • masumi
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 289

                        #12
                        Ankiety etykiet polskich:
                        w latach 1980 - 1993 Paweł Piotrowski; dostępna tylko wersja papierowa
                        w 1994 roku Józef Kwasniak; j.w.
                        1995 - 2006 Tomasz Syga; j.w., poza 2006 rokiem, który jest w pliku xls.

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          #13
                          Dzięki Masumi za Twój post. Nie ukrywam że był jednym z kilku na które szczególnie liczyłem w tym temacie.
                          Czy możesz podesłać mi na cooperbeer@wp.pl wyniki owej ankiety 2006? Nie wiedziałem że w ogóle powstała albo źle Cię zrozumiałem
                          Przy okazji pytanie do Ciebie które celowo zadam publicznie : czy istnieje możliwość kontynuacji ankiet polskich etykiet w Twoim wykonaniu ? Nie przejmuj sie ewentualnym małym odzewem. Jeśli odpowiedź Twoja będzie negatywna to może to dobra okazja ażeby znalazł się tutaj jakiś kontynuator tej ankiety? Ja ponieważ sam prowadzę ankietę kolekcjonerów podstawek - nie mogę się tego podjąć.
                          PS : wszystkie zgłoszone powyżej ankiety niebawem uporządkuję i stworze tutaj zaktualizowane zestawienie ale czekam jeszcze na kolejne dane gdyż wydaje mi się iż mogą być jeszcze jakieś niewymienione publikacje.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • masumi
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 289

                            #14
                            W tym roku planuję utworzenie ankiety na wzór poprzednich. Na dniach będę rozsyłał wersję papierową. Nie wiem czy jest sens tworzenia pliku elektronicznego, wszak każdy wie co ma w zbiorze i jeśli chce sie podzielić tą wiedzą, to w pliku .xls przyśle na mój mail.
                            Co do zasad, to myślę że każdy je zna, więc tylko przypomnę:
                            - zaliczamy tylko etykiety (nie kontry czy krawaty) z piw warzonych w browarach istniejących na terenie Polski w granicach z 1939 roku. Etykiety z browarów istniejących na Ziemiach Odzyskanych z przed 1945 roku również zaliczamy do zbioru, traktując je jako swego rodzaju ciągłość historyczną.
                            - etykiety z Karwiny zaliczamy do zbioru pod warunkiem że mają polskie napisy
                            - zaliczamy etykiety wykonane stemplem stalowym i gumowym oraz etykiety drukowane ze stemplem gumowym zmieniającym istotę wyrobu, np. pasteryzacja, cena, pojemność, browar. Ne zaliczamy etykiety z samym stemplem rozlewni.
                            Dla identyfikacji kolekcjonera warto podać dane teleadresowe plus mail.

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23792

                              #15
                              Ale to może załóż stosowny temat o swej ankiecie, żeby mieć odzew nie tylko tych osób które zainteresowały się historią ankiet.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎