Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Havlíčkův Brod, Rebel Černý

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12201

    Havlíčkův Brod, Rebel Černý

    Aż dziw, że jeszcze to piwko nie doczekało się recenzji, szczególnie, że zyskuje nagrody (m.in. pierwsze miejsce w prestiżowy konkursie podczas Žateckých slavností chmele we wrześniu 2008).
    Na butelce brak ekstraktu (czyli prawdopodobnie 11-12%). Wyprodukowany na bazie 4 rodzajów słodu (w tym karmelowy i monachijski). Dobre wysycenie sprawia, że jest orzeźwiające, przy palonych, karmelowych, treściwych akcentach. W końcu wyczuwalna goryczka. Dobre piwo
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    #2
    Zakupione w Danii, 0,5l, 4,7%
    Ciemne, lekkie piwo. Dla mnie raczej zbyt słodkie, ogólna ocena jakieś 3.75.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      #3
      Pierwsze wrażenie potrafi być mylące... jakieś 10 ciemnych lagerów i 30 powtórzeń później muszę powiedzieć, że ta karmelowa słodycz i ta lekkość zyskały moje bezwarunkowe uznanie jako sprawdzone i skuteczne do picia mniej lub bardziej sesyjnego. Jeden z najlepszych stosunków cena/jakość w Danii, po piwach Revsfindinge (nie do pobicia). Serdecznie polecam.
      I jeszcze zaległe zdjęcie:
      Attached Files
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #4
        Kupione w Zofmarze za 3,40 zł.

        Kolor: Bardzo ciemny, dopiero pod żarówkę widać słabiutkie brązowo-czerwone przebłyski.
        Piana: Bardzo gęsta, drobnoziarnista, wysoka i kremowa. Bardzo trwała, zostawia doskonała koronkę na ściankach kufla.
        Zapach: Silny, przede wszystkim karmelowy. Poza tym trochę ziarnistej słodowości i lekka orzechowość.
        Smak: Tu też spora karmelowość, ale jakaś taka mdła, niezbyt przyjemna. Piwo jest przez to ciężkie, ale niestety nie z powodu treściwości. W tle palona goryczka, też niezbyt przyjemna.
        Opakowanie: Jak na zdjęciu Zgrozy. Szata graficzna spójna z innymi produktami browaru, plus za kapselek dedykowany temu piwu.
        Uwagi: Niezbyt mi smakuje. Mniej karmelu i byłoby o wiele lepiej.

        Comment

        • otvirak
          Senior
          • 04-2005
          • 766

          #5
          Jak cerne to cerne - bardzo ciemny kolor. Piana obfita, po kilku minutach opada, potem utrzymuje się cieniutką warstwą na powierzchni i krzaczkowato na szkle. Słodkawo karmelowy zapach. Natomiast w smaku szukam tej słodyczy karmelowej i szukam, ale... za cholerę No, może posmak. Reszta to goryczka i palone nutki. W sumie - ciekawe pivo, dość typowe dla regionu, z którego pochodzi
          niepoprawny czechofil


          Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
          WISŁA MISTRZ!

          Comment

          • darekd
            PremiumUżytkownik
            • 02-2003
            • 12201

            #6
            Pozwalam sobie powrócić do tego piwka. Treściwe i złożone w smaku. Karmelowe nuty z delikatnym kwaskiem i lekką paloną goryczką pozostającą w ustach. Jak widzę nie każdemu podchodzi, dla mnie jednak solidne piwo. We Wrocławiu dostępne w Drink Hali.

            Comment

            • Tapir
              Senior
              • 10-2009
              • 730

              #7
              Kolor - prawie czarny, pod światło rubinowe przebłyski.
              Piana - koloru beżowego. Wysoka, gęsta, bardzo trwała, oblepia szkło.
              Zapach - intensywny, karmelowo słodowy, lekkie orzechowe nuty.
              Smak - po zapachu obstawiałem, że będzie przesłodzone a nie jest. Karmel owszem w smaku jest, ale raczej jako uzupełnienie bogactwa nut palonych niż jako dominujący komponent. Do tego leciutka kwaskowość, piwo dość treściwe.
              Wysycenie - średnie.
              Opakowanie - na zdjęciu poniżej.

              Kupione w Zofmarze.
              Smaczne, dobrze zbalansowane smakowo piwo. Chętnie do niego wrócę.
              Attached Files
              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Barwa (pod światło) rubinowa.
                Piana średnioziarnista, beżowa. Przy kolejnych nalaniach drobna i obfita.
                Zapach niezbyt intensywny lecz złożony: palonego słodu, karmelu, wanilli, ciemnych owoców. Można powiedzieć, że bardzo zbliżony do bałtyckiego portera z zachowaniem proporcji oczywiście.
                Smak wyważony - jest i paloność i karmelowość ale wszystko stonowane. Słodyczy tu nie ma ale i zbytniej wytrawności także. Wyczuwalna fajna goryczka jak z pilsa, nadająca temu piwu świeżość i rześkość.
                Ogółem bardzo fajny ciemniak. Butelkowa wersja smakuje podobnie do tej beczkowej, którą zapamiętałem z pobytu w browarze w Havlíčkův Brodzie kilka lat temu.
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • wrednyhawran
                  Senior
                  • 07-2010
                  • 1784

                  #9
                  Smaczny i porządny ciemniak. Piana solidna, wysoka i całkiem trwała. Kolor ciemny, pod światło rubinowe refleksy. Zapach delikatny, ale wyrazisty, palony słód, kawa i karmel. W smaku lekki ale treściwy i wyrazisty, z solidnym podkładem i mocną chmielowo-paloną goryczką. Słodycz dobrze zbalansowana z goryczą ze wskazaniem na tą drugą. Opakowanie jak na zdjęciu powyżej.
                  Dobre piwo!
                  Last edited by wrednyhawran; 18-09-2011, 00:13.
                  Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                  Małe Piwko Blog
                  Małe Piwko Blog na facebooku
                  Domowy Browar Demon

                  Comment

                  • karol1000
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 1823

                    #10
                    barwa: czarna
                    piana: beżowa, pięknie lepi się na szkle
                    zapach: karmel, kawa, wytrawny
                    smak: oj dziwny, pusty pierwszy łyk, trochę kawy i lekki karmel potem bardzo delikatna goryczka z lekkim ścierowatym posmakiem. Po ogrzaniu już się uwypukla i pokazuje się silny wytrawny kawowy smak.
                    Może piłem trochę za zimne...
                    Last edited by karol1000; 13-06-2012, 19:32.
                    LP

                    Comment

                    • darekd
                      PremiumUżytkownik
                      • 02-2003
                      • 12201

                      #11
                      Nadal solidne. Nowa eta (kapsel ze starej serii):
                      Attached Files

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎