Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Karmi Black - Premium Dark Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Okocim, Karmi Black - Premium Dark Beer

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: mahoniowo-brązowo, klarowne, przejrzyste [4.5]
    Piana: z początku bardzo obfita, opada powoli, krzaczasta, beżowa [3]
    Zapach: dominuje zapach słodowy [4]
    Smak: bardzo wytrawny smak, czuć paloność, kawę oraz słód gdyby było bardziej treściwe byłoby super, jak dla mnie za bardzo wodniste [4]
    Wysycenie: odrobina za dużo, czuć lekkie szczypanie [4]
    Opakowanie: ładna puszka, która bardzo mi sie podoba [5]
    Uwagi: Bardzo dobre ciemne piwo, to co najbardziej mi w nim smakuje to brak typowego dla polskich ciemniaków dosładzanego efektu smakowego, bardzo oryginalna moim zdaniem wytrawność, a przede wszystkim niski woltaż. ięgnę na pewno po nie jeszcze nie raz

    Moja ocena: [3.975]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • rysioz
      Senior
      • 10-2007
      • 144

      #3
      Ocena nie z ARTomatu ))

      Trochę za szybko wypite żeby oceniać z ARTomatu ))
      Fakt trochę za wodniste,ale dałbym 4 ,w sklepie gdzie kupowałem ( puszkę) wisi ulotka na której jest puszka i butelka 0,4l,przed świętami chyba się na butelkę załapiemy,warto spróbować.

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny, brązowy z wiśniowymi nutkami. Bardzo ładny. [4.5]
        Piana: Ładna, kremowa, wysoka. Trzyma się długo i pozostawia ślady na szkle. [4.5]
        Zapach: Ładny słodowo - karmelowy. Mógłby być intensywniejszy. [4]
        Smak: Bardzo smaczne piwo. Jest dość lekkie. Łączy zalety piwa karmelowego i prawdziwego ciemniaka. Jest dość słodkie (nie wiem skąd opinia, że jest całkiem wytrawne). Nic dziwnego. W końcu to dosładzane piwo karmelowe. Ekstraktu nie zawadziłoby ciut więcej. Nuty palone są również delikatnie wyczuwalne. Całkiem przyjemny napój, mimo, że koncern. Nie będę pił za często, ale się pewnie zdarzy. [4]
        Wysycenie: Odpowiednie dla tego piwa, choć momentami jednak za wysokie. [4]
        Opakowanie: Pucha, brak ekstraktu, brak rzeczywistego producenta. Jak zwykle źle! [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemno rubinowy. Bardzo ładny ale to nie jest black... [4]
          Piana: Ładna, gęsta średnio-trwała. Brudzi szkło ale niezbyt wyraźnie. Biała. [4]
          Zapach: Dość intensywny. Kwasu chlebowego z karmelem. Miły dla nosa. Żona zachwycona! [4.5]
          Smak: Jak dla mnie zbyt słodkawe, ale ja nie jestem targetem. Nie czuć koncernowej chemii! Odrobina wytrawności, palności, goryczki. Nieco wodniste. [4]
          Wysycenie: Sporawe, drobno-bąbelkowe. [4.5]
          Opakowanie: Ładna, babska puszka. Mało informacji... [4]
          Uwagi: Prezent od właściciela zamojskich Alkoholi Świata "zamiast rabatu ". Dzięki!
          Nie jestem specjalistą, ale to chyba najlepszy polski koncerniak poza Cieszynem...

          Moja ocena: [4.2]
          Last edited by Seta; 13-12-2008, 20:29.
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            w stylu słowackich tmawych piw. fajnie, że jest. mniej słodkie niż karmi oryginalne, lekkie, ale nie wodniste. przyjemnie się pije.

            Comment

            • noodles
              Senior
              • 09-2005
              • 700

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rysioz Wyświetlenie odpowiedzi
              Trochę za szybko wypite żeby oceniać z ARTomatu ))
              Fakt trochę za wodniste,ale dałbym 4 ,w sklepie gdzie kupowałem ( puszkę) wisi ulotka na której jest puszka i butelka 0,4l,przed świętami chyba się na butelkę załapiemy,warto spróbować.


              Rysio a gdzie kupiłeś to Karmi bo ja dzisiaj odwiedziłem kilka bytomskich sklepów i nigdzie nie znalazłem ?
              Moja kolekcja podstawek

              Comment

              • Bombadil13
                • 05-2005
                • 2479

                #8
                Kupilem i wypilem skuszony opiniami przedmówców. I...
                Jakbym pil co innego. Wyraźnie dosladzane, zero wytrawności (zamiast jej smak PALONEGO) piana kiepska...
                Calość sklada się z dwóch różnych zupelnie jak dla mnie nie pasujących bukietów
                Wg mnie to mieszanina Karmi Classic i Palonego w proporcji 4 do 1.
                Last edited by Bombadil13; 16-12-2008, 12:02.
                Poszukuję

                Comment

                • delvish
                  Senior
                  • 11-2004
                  • 3508

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wg mnie to mieszanina Karmi Classic i Palonego w proporcji 4 do 1.
                  No nie wiem. Myślałem, że Palone to mieszanina Karmi i czegoś tam
                  Dla mnie piwo generalnie było słodkie, choć bez przesady. Na pewno nie zaskoczyło mnie wytrawnymi nutami. Może różnice w odbiorze wynikają z tego że piwo jest produkowane w różnych miejscach? Z resztą, z Palonym było przecież podobnie. Poszczególne partie bardzo się różniły.
                  "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                  (Frank Zappa)

                  "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Jeśli chodzi o mnie to nie wiem - Palone piłem chyba raz w życiu z 3-4 lata temu i ciężko porównywać. Może się zmuszę i kupię, to się wypowiem...
                    Wytrawności była odrobina. Na pewno więcej niż np w czarnej Fortunie...
                    Last edited by Seta; 16-12-2008, 15:14.
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • noodles
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 700

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Wg mnie to mieszanina Karmi Classic i Palonego w proporcji 4 do 1.
                      Moim zdaniem bardzo trafne określenie tyle tylko, że mnie ta mieszanina bardzo smakuje.
                      Moja kolekcja podstawek

                      Comment

                      • Doodeck
                        Senior
                        • 05-2003
                        • 1612

                        #12
                        Smak przywołuje wspomnienia ciemnego piwa z Siemianowic sprzedawanego kiedyś m.in. w bufetach na dworcach kolejowych.
                        Dalekosiężny
                        Obserwator
                        Obiektów
                        Dynamicznie
                        Epatujących
                        Ciekawymi
                        Koncepcjami

                        Comment

                        • Maidenowiec
                          Senior
                          • 07-2004
                          • 2287

                          #13
                          Mam dokładnie takie same odczucia jak Bombadil. Mimo wszystko Fortunę mi się lepiej piło od tego wynalazku.
                          Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                          Thou shallt not spilleth thy beer!

                          Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                          Comment

                          • noodles
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 700

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
                            Smak przywołuje wspomnienia ciemnego piwa z Siemianowic sprzedawanego kiedyś m.in. w bufetach na dworcach kolejowych.
                            Na dworcu w Chorzowie Batorym było kiedyś słynne na całą okolicę ciemne piwo. To właśnie ten smak.
                            Moja kolekcja podstawek

                            Comment

                            • kiszot
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 8081

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika noodles Wyświetlenie odpowiedzi
                              Na dworcu w Chorzowie Batorym było kiedyś słynne na całą okolicę ciemne piwo. To właśnie ten smak.
                              Tak jak na każdym dworcu w tamtych latach.
                              Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                              1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                              Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                              Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                              So von Natur, Natur in alter Weise,
                              Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                              Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎