Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Remus

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Amber, Remus

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    #2
    No cóż, moim zdaniem najgorszy produkt Ambera z tych, jakie są na rynku od powiedzmy 2 lat. Da się wypić, nie odrzuca, ale też i nie zachęca do częstych powtórzeń. Moze gdyby był sprzedawany w butelce byłoby lepiej? Sprawdzę Remusa za kilka miesięcy.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      Za jakis czas ma być wersja butelkowa dostępna
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Klarowny. Ciemniejsza słomka, mógłby być ciut ciemniejszy. [4]
        Piana: Jest wysoka i dość długo się utrzymuje, ale mogłaby jeszcze dłużej. W konsystencji drobna. Opada lekko "dziurawo". Kolor bialutki. [4]
        Zapach: Raczej słodowy, lecz troszkę mało intensywny. [3.5]
        Smak: Świerzy, bo czuć sporo chmielu. Jak dla mnie brakuje tu słodowej podstawy, co sprawia wrażenie lekkiej wodnistości. Czuć bardzo delikatną kwaskowatość. Piwo jak najbardziej do wypicia, ale osobiście bardziej cenię REDa. Ocena trochę naciągana, ale bardzo cenię Broear Amber i sobie na to pozwolę. [4]
        Wysycenie: Na bardzo dobrym poziomie. Wysokie, ale niezbyt natarczywe. [4.5]
        Opakowanie: Bardzo ładna, ale puszka... za puchę nie daję więcej niż 4, a brak ekstraktu daje dodatkowy minus. Jak piwo będzie w wersji butelkowej, poprawię ocenę. [3.5]
        Uwagi: W miarę udana nowość z pomorskiego browaru, a w stosunku do ceny (około 1,9 zł) to bardzo przyzwoity trunek. Myślę, że dobre uzupełnienie oferty bardzo lubianego przeze mnie Ambera.

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        • skandal
          Senior
          • 05-2002
          • 1439

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Oczywiście brak podanego ekstraktu ale przy 6% powinien być ciemniejszy, takie bardzo jasny bursztyn/ciemna słomka. [3.5]
          Piana: Zaraz po nalaniu rośnie ale równie szybko opada, śladu po niej nie ma, słabiutko. [2.5]
          Zapach: Niezły smród, jakby ktoś narobił do puszki... Już od wąchania odechciewa się pić. [1]
          Smak: Niby mocne a smakuje jak takie "Biedronkowe" piwo. Trochę słodowe i dość mocno goryczkowe. Zdaje się że jeszcze jakiś obcy smaku-może coś z puszki. Puste w smaku, czegoś mu brakuje bo w tej postaci to naprawdę mało smakowite piwo. [3.5]
          Wysycenie: Dobre, istnieje aż do końca. [4.5]
          Opakowanie: Puszka... Ale oprócz tego chyba ok, brak ekstraktu za co duży - [3.5]
          Uwagi: Bardzo bardzo słabe piwo, Harde piłem raz i długo się nie skusze a to jest jeszcze gorsze. Może spróbuje wersji butelkowej. Czas dobrych atrakcyjnych cenowo piw jasnych w Amberze chyba się skończył razem z Fullem, Classiciem, Hansenem i dobrymi warkami Hanzy.

          Moja ocena: [2.575]

          Comment

          • Samoglow
            Senior
            • 07-2007
            • 606

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Klarowny. Ciemniejsza słomka, mógłby być ciut ciemniejszy. [4]
            Piana: Tym razem nadzwyczaj długo się utrzymuje, bialutka, lekko dziurawa, ale gęsta. [4.5]
            Zapach: Całkiem przyjemny, słodowo - chmielowy, świeży. [4]
            Smak: Tym razem jest lepiej. Pije się z przyjemnością. Taki mocniejszy pils z pogranicza mocnego i pełnego. Jak na 6 procent ekstraktu mogłoby być więcej, ale źle nie jest. Orzeźwiające. W porównaniu do 1 serii puszkowej - dużo lepiej! Nie sposób pomylić go z analogicznymi koncerniakami. [4]
            Wysycenie: Pod koniec trochę go brakuje, ale początkowo idealne. [4.5]
            Opakowanie: Pomysłowa butelka, ale nie podano ekstraktu! [4.5]
            Uwagi: Tak jak powiedziałem, piwo oceniam ponownie, tym razem w jedynej słusznej wersji - butelkowej. Okazało się całkiem smacznym piwem!

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: piękny, złocisty [5]
              Piana: z początku obfita, gęsta, dłuższy czas się utrzymuje, prawie, że kremowa [4]
              Zapach: delikatny, chmielowo-słodowy [3.5]
              Smak: delikatny, treściwy, misiowaty, świetna goryczka i chmielowy smak, pełne w smaku [5]
              Wysycenie: bez zarzutu [5]
              Opakowanie: ciekawa etykieta, firmowy kapsel [4]
              Uwagi: Bardzo dobre piwo, nic dodać nic ująć, kupione we Fromborku zarówno w butelce jak i w puszce

              Moja ocena: [4.325]
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty nasycony. Cieszy oko. [4]
                Piana: Pierwotnie na 4 cm. Dość szybo opadła do centymetrowego kożuszka, który okazał się dość wytrzymały... [4]
                Zapach: Lekko piwniczny słód, pojawia się także chmiel. Mnie to zdecydowanie odpowiada. [4]
                Smak: Znowu dobrze - umiarkowana, lekka goryczka zdominowana łagodnym słodem. Wyważone. Treściwe. [4]
                Wysycenie: Co i rusz ku powierzchni śmigają jakieś bąbelki. Czuć je też na podniebieniu. [3.5]
                Opakowanie: Fajne wzornictwo. Przemyślana kolorystyka, czytelne, dedykowany kapsel. Nawiązuje do Kaszubów. Mnie się podoba. Brakuje tylko info o ekstrakcie, ale kto to czyta...? [4.5]
                Uwagi: Po pierwszych info/fotach spodziewałem się cienizny w tandetnym opakowaniu. Teraz już sam nie wiem, czemu... Przepraszam .

                Moja ocena: [4]

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny, jasny bursztynek. [4.5]
                  Piana: Pocątkowo wysoka i gęsta, z czasem opadła i straciła na urodzie. [3.5]
                  Zapach: W miaę wyraźny - chmielowy, a do tego lekko słodko-kwaśny. [4]
                  Smak: Solidny chmiel, zarówno wytrawny, jak i aromatyczny. Za nim schowany elikatny słód. Smak zdecydowany, lekko ciężkawy. [4]
                  Wysycenie: W miarę dobrze nasycone. [4]
                  Opakowanie: Ciekawa puszka - dwujęzyczna. [5]
                  Uwagi: Dobre piwo o zdecydowanym smaku. Jak najbardziej do powtórki.

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • bono_boniecki
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 177

                    #10
                    Polecam. Niezła piana, biała i dość mięsista, słodowy zapach z lekkimi nutami chmielowymi, świeży. Smak jest bardzo bobrze zrównoważony, na początku spora słodowość, potem duża goryczka, choć nie przesadzona, chmielenie w normie. Gdzieś w oddali lekka chlebowość. Zdecydowanie piwo wyróżniające się, na dodatek niedrogie.

                    Comment

                    • Candlekeep
                      Senior
                      • 11-2007
                      • 367

                      #11
                      Ja również polecam. Bardzo ładny kolor, piana, która utrzymuje się bardzo długo, no i smak: chmielowy, aromatyczny.
                      Wraziste piwo o indywidualnym charakterze, które zdecydowanie warte jest uwagi. Goryczka bardzo wyraźna, ale nie przesadzona.
                      Szkoda, że tak trudno je znaleźć, bo na pewno sięgałbym po nie częsciej. Ja kupiłem, gdy byłem przejazdem w Chojnicach...

                      Comment

                      • sibarh
                        PremiumUżytkownik
                        • 01-2005
                        • 10384

                        #12
                        Fotka:
                        Attached Files
                        2800 nowe piwa opisałem na forum
                        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                        Comment

                        • Candlekeep
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 367

                          #13
                          No mówiłem, że ładny kolor...

                          Comment

                          • TCT
                            Senior
                            • 04-2007
                            • 135

                            #14
                            Amber tym piwem nieźle się promuje na Kaszubach (z oczywistych względów). Widać plakaty po sklepach przede wszystkim jest ono dostępne (w niektórych pipidówach jako jedyne pijalne). Mam wrażenie, że rzecz ma się ku dobremu i Specjal chyba powoli traci estymę wśród miejscowych (chociaż turyści dalej łoją tylko ową koncernówę - co widać po ilości pustych puszek w rzekach , no ale miało być na temat..)
                            Last edited by TCT; 11-08-2009, 23:06.
                            "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                            art. 86 Konstytucji RP

                            Comment

                            • Candlekeep
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 367

                              #15
                              Turysci łoją Specjala, bo nie mają pojęcia, że to koncerniak. Przyjeżdżają, i widzą piwo niedostępne u nich w sklepie - więc lokalne. No to piją....
                              Bogu dzięki, że są takie browary, jak Amber. Robią piwo lokalne, ale co najważniejsze - DOBRE piwo lokalne. A że świadomość w narodzie chyba coraz większa - to i szanse powodzenia mają coraz poważniejsze. Oby...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎